28. 3. 2019 11:43 − 5975× − 0

Do Valašské rally vyrazí 81 soutěžních posádek

Program 38. ročníku KOWAX Valašské rally ValMez je v plném proudu.

Pořadatelům se prezentovalo 81 dvojic, tento počet lze také očekávat na slavnostním startu v pátek 29. března v 17 hodin na náměstí ve Valašském Meziříčí.

Účastníci měli možnost během prezentace absolvovat i administrativní přejímku, čehož využila většina startovního pole. Vůbec první nahlášenou dvojicí byli Štěpán Zabloudil s Danem Vodičkou, kteří osedlají vůz Ford Fiesta R5. Na opačném konci statistiky prezentovaných se objevili olomoucký Tomáš Knápek a kroměřížský Ondřej Bisaha.

Postupně se v prostorách Autocentra Lukáš vystřídala kompletní česká i slovenská špička, z prioritních jezdců se nakonec pořadatelům omluvili jen bratři Melichárkovi (st. č. 11). Ti byli přihlášeni s jedním z vozů specifikace WRC. Počet vozů specifikace R5 tak nadále zůstává na číslovce 26.

Celkový počet omluvenek nakonec narostl na čtyři. Kromě Melichárka budou ve Valašském Meziříčí chybět i Josef Hartmann (st. 47), Andrzej Borkowski (st. č. 50) a Robert Čonka (st. č. 79).

Prezentace rovněž zaplnila bílá místa na seznamu přihlášených. Se Zbyňkem Ballerem pojede Richard Lasevič, s Milanem Obadalem Jaroslav Novák, vedle Karla Macka Vít Baďura, s Jiřím Lichovníkem Martina Picková a vedle Pavlíny Tydlačkové se objeví František Kubů. Dvaatřicet dvojic bude na Valašce bojovat o mistrovské body do slovenského šampionátu, pětatřicet posádek se registrovalo do úvodního klání Tatransko-Valašského poháru.

Soutěžící aktuálně pokračují v seznamovacích jízdách, večer je čeká poznávání trati úvodního testu Auto Kelly Arena ValMez. Zítra bude program pokračovat technickou přejímkou, shakedownem na polygonu v Kopřivnici (od 11 hodin). Páteční program uzavře slavnostní start v 17 hodin na náměstí ve Valašském Meziříčí a následně úvodní městská rychlostní zkouška ValMez.

Informačním kanálem 38. KOWAX Valašské rally ValMez 2019 je postupně aktualizovaná internetová stránka www.valasskarally.cz. Informace k soutěži lze získat rovněž na facebookovém profilu soutěže Valašská Rally ValMez.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama