29. 3. 2019 08:07 − 5274× − 1

Premiéra vozu Volkswagen Polo GTI R5

Pro Vojtěcha Štajfa bude letošní ročník již jeho třináctým startem na Valašské rally.

- KOWAX Valašská rally ValMez je první startem tohoto vozu v MČR
- Kvalitně obsazená soutěž na úvod letošní sezóny
- Štajf s Havelkovou startují společně poprvé na domácí půdě

Tým Racing 21 vstupuje účastí na 38. KOWAX Valašské rally Valmez do letošního seriálu Mistrovství ČR v automobilových soutěžích. Posádka Vojtěch Štajf – Veronika Havelková představí na trati soutěže poprvé vůz Volkswagen Polo GTI R5 v rámci domácího šampionátu.

Tato tradiční automobilová soutěž, otevírající letošní rally sezónu v České republice nabídne posádkám ve dvou etapách čtrnáct rychlostních zkoušek o celkové délce téměř 165 kilometrů. Zajímavostí programu bude hned první páteční rychlostní zkouška v centru Valašského Meziříčí, která osloví svojí atraktivitou zejména množství diváků na městské trati.

Pro Vojtěcha Štajfa bude letošní ročník již jeho třináctým startem na Valašské rally. Soutěž zde dokončil v sedmi ročnících a nejlepšího umístění z pohledu absolutního pořadí dosáhl v roce 2008, kdy s produkčním vozem skončil na devátém místě. Veronika Havelková se postaví na start této soutěže sice teprve podruhé, ale premiérově společně s Vojtěchem Štajfem na domácím podniku, navíc prvně na trati s asfaltovým povrchem. Oba se zde představí v novém soutěžním voze Volkswagen Polo GTI R5, se kterým pojede tým Racing 21 všechny soutěže Mistrovství ČR v roce 2019.

„Valašská rally patří k velmi pěkným, ale stejně tak i k poměrně těžkým soutěžím. Pro mě to byl vždy náročný start do sezóny po delší zimní přestávce, kdy jsem neseděl v autě. Letos jsem k začátku českého mistráku přistoupil trochu jinak a rozhodl se pro první start již na Azorech o minulém víkendu. Myslím, že nám tahle soutěž dala svojí obtížností na Valašku dobrou průpravu, přestože jsme startovali na odlišném voze. Mám velkou radost, že tady můžeme představit nové Polo GTI R5, na jehož pořízení jsme s týmem a našimi partnery dlouhodobě pracovali. Je to špičková technika a myslím, že si letošní velmi konkurenčně silný český šampionát takové auto zaslouží. Při nedávných testech jsme se snažili nastavit Polo pro zdejší podmínky a měl jsem z jízdy dobrý pocit, i když si vlastně stále zvykám na některé jeho odlišnosti. Organizační tým okolo Jardy Tomaštíka tady zvolil letos pěkné a rychlé tratě rychlostních zkoušek, které budou pro diváky i pro nás atraktivní. I proto se s Veronikou na tuhle velkou Valašskou premiéru moc těšíme,“ řekl před startem soutěže jezdec Vojtěch Štajf.

38. KOWAX Valašské rally ValMez bude slavnostně odstartována v pátek 29. března v 17 hodin ve Valašském Meziříčí. Soutěž končí v neděli 31. března.

Komentářů celkem: 1
29. 3. 2019 18:42
0 0
Ten polep je příšernej!smajlíksmajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama