2. 4. 2019 17:15 − 3287× − 0

EuroOil-invelt team na Valašce stříbrný i zlatý

Letošní Valašku ozdobil souboj mezi V. Pechem s P. Uhlem a úřadujícími Mistry Slovenska Martinem Kočim s R. Moznerem.

Obě posádky se za zády nedostižného Honzy Kopeckého ze Škody Motorsport přetahovaly nejen o druhé místo v absolutním pořadí Mistrovství České republiky, ale také o první místo Mistrovství Slovenska, které bylo součástí tohoto závodu, a do kterého se EuroOil-invelt team letos opět po několika letech přihlásil. U Pecha se podobný souboj o druhé místo opakoval i v loňském roce s továrním jezdcem Škodovky O. Ch. Veibym, ale letos to bylo v erzetách ještě více o desetinách sekundy.

„Byl to nádherný závod a pro nás s veselejším koncem. V takovém vyrovnaném souboji se může přihodit cokoliv, od jezdecké chyby přes technickou závadu nebo proraženou pneumatiku. Ke konci závodu se tempo ještě víc vyhrocuje a obě posádky jdou na hranu svých schopností a techniky. Stejné to bylo i tentokrát, když jsme nastupovali do předposlední zkoušky se ztrátou na Kočiho 0,8s a před námi bylo ještě 25km. Právě po projetí předposlední 13 rychlostky se náš souboj rozhodl, kdy měl Martin problém se zadní nápravou a ztratil takřka minutu. My se naopak vyvarovali vážným krizovým situacím a při těch malých jsme měli trošku štěstí,“ popisuje V. Pech jun. a dodává: „gratulujeme Škodovce k vítězství a Martinovi s Radovanem děkujeme za vyrovnaný souboj.“

EuroOil-invelt team tak odjel z Valašského Meziříčí s druhým místem započítávaným do Mistrovství České republiky a sobotním i nedělním vítězstvím zapsaným každé samostatně do Slovenského šampionátu.

Dalším podnikem EuroOil-invelt teamu bude koncem dubna „domácí“ rallye Šumava.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama