10. 4. 2019 08:38 − 7190× − 14

IX. Rallye Praha Revival 2019 – memoriál Dalibora Janka

O tomto víkendu se uskuteční již devátý ročník mezinárodní sportovně – společenské akce pro legendy motosportu.

A také pro bývalé závodníky a příznivce historických závodních a sportovních automobilů Rallye Praha Revival. Nad akcí převzal záštitu předseda Senátu Paralmentu ČR pan dr. Jaroslav Kubera. Akce má již osvědčený formát a získala si za dobu svého trvání mezi motoristy velkou oblibu, o čemž svědčí i seznam přihlášených, který v současné době čítá 182 posádek! A na další se prostě nedostalo, protože z organizačních důvodů je počet automobilů na startu omezen.

Zájem o start na revivalu stoupá i v zahraničí, přijedou jezdci z celé Evropy od severu k jihu. Z Norska samozřejmě „náš“ Johny Haugland, kterého doprovodí další posádky, premiéru bude mít i ze závodů ještě v Československu známý Švéd Jan Sellholm, z druhého konce kontinetu, až z Portugalska přijedou Eduardo Ávila – Antonio Caldeira. Na start se poprvé postaví i veliká postava historie motosportu litevský závodník Stasys Brundza, nejen vynikající závodník, ale i tvůrce speciálu tehdejší sk. B Lady VFTS a po skončení aktivní závodní kariéry i úspěšný motoristický činovník. Tradičně silné zastoupení mají na revivalu polské posádky s takovými jmény, jako jsou Andrzej Jaroszewicz, nebo Blažej Krupa. Není možné zde uvádět všechna známá a zajímavá jména. Z našich se na startu opět po čase zkompletovala posádka Pavel Šofr – Pavel Ryšánek, chybět nebudou stálí účastníci Vladimír Berger – Zdeněk Petera, Marcel Tuček – Miroslav Vrba, Milan Dolák s Jaroslavem Palivcem premiérově usednou do Toyoty Celica ST 165, po šesti letech odstartuje i sympatická posádka Václav Pech – František Šimek. Před všemi osobními vozy absolvuje celou trať i dakarský speciál LIAZ s Tomášem Pourem a Jiřím Poršem. Kompletní seznam přihlášených je možné najít zde: http://edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=novinky/detail&id=3788

Revivalisté odstartují v pátek odpoledne tradičně z radotínského učiliště, absolvují první Show section u chuchelského závodiště a přejedou ke slavnostnímu startu na Václavské náměstí. Po něm z centra Prahy vyrazí do Kytína, kde je čeká další Show section, z ní se již odeberou na Starou Živohošť, kde budou nocovat. Odtud v sobotu ráno vyrazí podle itineráře po středních Čechách a Praze, během dne absolvují Show section na trati závodu do vrchu na Točnou, v areálu Vojenského muzea v Lešanech a na vybraných úsecích autokrosové trati v Poříčí nad Sázavou a vrátí se zpět na Starou Živohošť. V neděli čeká účastníky dvakrát trať v Sedlčanské kotlině a známá Show section v lomu Lašovice a přejezd do cíle v Radotíně. Vzhledem k rozbíhajícím se silničním pracem a uzavírkám bude definitivní časový rozvrh teprve zveřejněn.

Pro diváky jsou doporučené Show section ve Velké Chuchli, Poříčí a Sedlčanech. Z bezpečnostních a organizačních důvodů je nepřístupná show section v Kytíně, v Lešanech se také do areálu veřejnost nedostane a trať závodu do vrchu na Točnou nenabízí žádné bezpečné a přehledné divácké místo.

Posádky i pořadatelé mají radost z diváků a fandů motosportu, kteří přispívají k atmosféře a prosí je, aby při sledování zajímavé podívané nezapomínali na zdravý rozum, mysleli na svou bezpečnost, byli ohleduplní k přírodě a bez výhrad se řídili pokyny pořadatelů. Show section rozhodně nejsou rychlostní zkoušky, nicméně i zde automobily pohybují velmi rychle! Posádky děkují diváků za podporu a organizátoři za pochopení, že skromný pořadatelský tým akce jim nemůže zajistit takový servis, na jaký jsou zvyklí z velkých závodů.

Všem přejeme hezké zážitky, pestrou podívanou a šťastný návrat domů!

Pořadatelé IX. Rallye Praha Revival – memoriál Dalibora Janka

Komentářů celkem: 14
10. 4. 2019 08:46
0 0
10. 4. 2019 09:14
0 0
Bude na Točnou uzavřená trať?
10. 4. 2019 10:07
0 0
hmm, dříve Bobošíková, pak Jourová, teď Kubera, korouhvička se točí fest...
a Ortel bude?
10. 4. 2019 13:09
0 0
Kdo jestli bude?
10. 4. 2019 21:10
0 0
No ortel na FASu už myslím vynesli před pár lety.A nejvíc se mi líbila samolepka:"sereme na ječmena".Ta byla boží.smajlík
Jen sem ji v kraji jihomoravském nějak nemohl sehnat.
11. 4. 2019 09:14
0 1
Ortel je přece erbovní kapela věrchnovo organizatóra, bez trička s Ortelem svýho času snad ani neopouštěl domov
11. 4. 2019 11:38
Upraveno 11:42
0 0
Hmmm... soudruh Kubera povýšil do Prahy a už se přes Teplice nejede smajlík
P.S. "Nad akcí převzal záštitu předseda Senátu Paralmentu ČR pan dr. Jaroslav Kubera"
Ty woe, čeho on je doktor? smajlík
11. 4. 2019 11:43
0 0
Bude pro diváky přístupná SS v Lešanech?
11. 4. 2019 12:58
1 0
Původně napsal Novej
Ortel je přece erbovní kapela věrchnovo organizatóra, bez trička s Ortelem svýho času snad ani neopouštěl domov
Každej má holt nějakej vzor. Ty jsi třeba přilnul k pionýrskýmu šátku a červenej svazáckej kravatě!!smajlík
11. 4. 2019 13:03
0 0
cha cha to se mi líbí asi nebude to daleko od pravdy
11. 4. 2019 17:46
1 0
Pepíčku oprala jsem tvůj pionýrský šátek v Arielu a opravdu je bílýsmajlíksmajlíksmajlík
11. 4. 2019 19:41
Upraveno 19:47
0 0
Původně napsal Novej
hmm, dříve Bobošíková, pak Jourová, teď Kubera, korouhvička se točí fest...
a Ortel bude?
11. 4. 2019 20:03
Upraveno 20:15
0 0
Původně napsal STIG
Původně napsal Novej
hmm, dříve Bobošíková, pak Jourová, teď Kubera, korouhvička se točí fest...
a Ortel bude?
Presne, lip bych to nerek.

Shacki, STIG zrejme smazal posledni tag /quote a moje reakce se tak zobrazila jako jeho (a moje prazdna). Zakaz editace ciziho textu mi prijde jako konzistentni reseni, kdyz to nejde ani u novy reakce. Ikdyz bych osobne radsi mel moznost zkratit citovanej text.
12. 4. 2019 07:20
0 1
starej pes a standa: váš věk jest vysvětlením, nikoli však omluvou, za nebetyčný blbiny, co jste napsali a jaký děláte...
hujeru, když jeden udělá podraz na druhýho, neznamená to nutně, že ten druhej je Mirek Dušín...
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!