25. 4. 2019 06:37 − 618× − 0

Tatransko-Valašský pohár brzy pozná třetího vítěze

Před třemi lety vznikla na společném setkání pořadatelů Valašské rally a Rallye Tatry myšlenka uspořádat společný projekt.

Narodil se Tatransko-Valašský pohár (TVP) a premiérový ročník se uskutečnil v roce 2017. Pořadateli jsou za českou rally společnost Valašská rally s.r.o. a za slovenskou soutěž AOS klub Poprad. Snahou obou partnerů bylo zaměřit se hlavně na posádky z nižších objemových tříd a zvýhodnit je před soutěžícími na silnějších autech. TVP si získává stále větší zájem a oblibu soutěžících, o čemž svědčí celkem 35 registrovaných posádek do letošního již třetího ročníku!

„Těšíme se, že pokračuje opět spolupráce s pořadatelem úvodní soutěže českého šampionátu ve Valašském Meziříčí. Jsme rádi, že můžeme po roce přivítat pod tatranskými vrcholy opět soutěžící v rámci TVP. Před nedávnem se tento pohár narodil a letos poznáme již třetího vítěze. Velmi nás těší vzrůstající zájem posádek, k čemuž pomohlo i zařazení Valašky do slovenského mistrovství. Na druhou stranu přijede do Popradu více českých posádek, které u nás srdečně vítáme a přejeme jim úspěšnou soutěž,“ pověděl Stanislav Hanzeli, předseda organizačního výboru a ředitel Rallye Tatry.

Tatransko-Valašský pohár má za sebou dva ročníky. Historicky prvním vítězem se stal český jezdec Lukáš Matěna (Mitsubishi Lancer EVO IX), o rok později vyhrál zlínský Petr Krajča (Renault Clio R3). Pořadatelé obou soutěží pokračují ve snaze přilákat na start a vyniknout posádky se závodními vozy slabších objemových tříd. Bodový zisk každého účastníka bude součtem bodů na základě absolutní klasifikace registrovaných posádek TVP 2019 a zároveň jejich umístění ve své objemové třídě (v bodování zvýhodněno). Podmínkou pro konečnou klasifikaci je odstartovat minimálně do první rychlostní zkoušky na obou závodech.

Letošní TVP rozjeli na Valašské rally z pětatřiceti registrovaných posádek nejlépe slovenští šampioni Martin Koči, Radovan Mozner (Škoda Fabia R5), na dalších místech je dále vítěz prvního ročníku Lukáš Matěna (Mitsubishi Lancer EVO IX), Tomáš Konečný (Subaru Impreza WRX STi), Jiří Pohlídal (Peugeot 208 R2), František Fusko (Seat Leon TDi) a Grzegorz Grzyb z Polska (Škoda Fabia R5). Na přední příčky v celkovém hodnocení mohou zaútočit Martin Koiš (Ford Fiesta R2T), Lukáš Frána (Citroën DS3 R3T Max), Ján Šustek (Seat Leon TDi) a Marek Vlček (Mitsubishi Lancer EVO IX). Pořadí se bude měnit podle toho, kdo splní základní požadavek, a to účast na obou soutěžích TVP.

Velmi zajímavý je přehled cen a prémií pro nejúspěšnější posádky TVP 2019. Vítězná dvojice získá vedle pohárů zdarma startovné na Valašskou rally a Rallye Tatry v příštím roce 2020. Navíc podle dohody je tato vítězná cena přenositelná na jinou českou či slovenskou posádku. Posádky na druhém až čtvrtém místě čekají kromě pohárů víkendové pobyty na krásných místech Vysokých Tater (penzion Ema na Štrbském Plese, hotel Kukučka v Tatranské Lomnici) a v Moravskoslezských Beskydech vždy pro čtyři osoby, umístěné dvojice na pátém a šestém místě získají poháry a autodoplňky.

Vítězové Tatransko-Valašského poháru:

2017: Lukáš Matěna – Lukáš Hlaváč (CZE, Mitsubishi Lancer EVO IX)

2018: Petr Krajča – Jan Houšť (CZE, Renault Clio R3)

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama