Daddy - eWRC.cz
1. 6. 2006 00:00 − 2329× − 0

Petr Řihák aktuálně z INA Croatia Delta Rally – 2

Z INA Croatia Delta Rally zdraví čtenáře eWRC.cz Petr Řihák a Karel Trojan.

…ve středu jsme se, na rozdíl od předchozího deštivého dne, probudili do nádherného slunečného rána s azurovou oblohou. Ale ihned, jakmile jsme po snídani vyjeli z hotelu, nám již první most přes výrazně rozlitou řeku Sávu připomněl včerejší lijáky. Zatím se ukazuje, že meteorologické zprávy, které dostávám z domova, se do puntíku vyplňují. A tak, bohužel, se již dnes má počasí opět zkazit a v pátek má znovu pršet. Uvidíme.

Poslední květnový den jsme jezdili opět spolu s Vaškem Pechem a Vojtou Štajfem. Většinou jsme jako prvního v čele vysílali právě Vojtu s Jiřím Černochem a to s průhlednou výmluvou, že jejich vypůjčený Fiat Punto je pomalejší, než naše Mitsubishi a tak oběma nebudeme ujíždět. Skutečný důvod ale byl ten, že se nikomu ze spolujezdců nechtělo jet jako prvnímu (přece jen v cizí zemi a neznámých podmínkách je navigace na přejezdech trochu složitější, než u nás) a je jednodušší, jen ze zadní pozice ledabyle kontrolovat a sledovat posádku před sebou.


Foto: Martin Stanislav, eWRC.cz

Dopoledne jsme zvládli druhé a třetí průjezdy sobotních erzet a odpoledne třetí průjezdy pátečních rychlostek. Rychlostní zkoušky jsou zde natolik dlouhé a přejezdy tak daleké, že jsme málem trénink v povoleném čase nestihli. Po 16 hodině jsme si zašli na vynikající obědo-večeři. Museli jsme vypadat opravdu velice hladově, protože např. Karel po deseti minutách jedení řízku prohlásil, že teprve teď se propracoval k jeho v českých restauracích obvyklé velikosti.

Po „královské hostině“ jsme přejeli zpět do Zagrebu, podívat se na servisní zónu, která je po celou dobu na zagrebském výstavišti. Poté jsme odjeli trénovat městskou sedmou erzetu. Jedná se o pětkrát jedoucí se okruh – v podstatě na jedné veliké městské křižovatce. O tréninku jako takovém však nemohla být ani řeč, protože v době vymezené pro seznamovací jízdy byl ještě na oné křižovatce velice hustý provoz a většinu z doby strávené na okruhu jsme prostáli na červené. Jezdci se prostě trať při prvním průjezdu musí naučit a pak to ještě čtyřikrát přežít.

Na hotel jsme se dostali až okolo osmé hodiny. Dnes nás čeká víceméně volný den, tvořený pouze přejímkami, shakedownem, který nepojedeme a večerním představením posádek.

Z INA Croatia Delta Rally Vás zdraví Petr Řihák a Karel Trojan.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!