Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
15. 5. 2019 12:31 − 4574× − 4

T. Neuville: Chile je třeba hodit za hlavu

Thierry Neuville v Chilské rally nedokončil, protože svou i20 WRC poslal do kotrmelců a z Jižní Ameriky odjel bez bodu.

Do Chilské rally startoval Thierry Neuville jako lídr klasifikace jezdců, se dvěma výhrama na kontě a s tím, že letos zatím nezajel v MS hůř než čtvrté místo. Podobně to z hlediska průběžného umístění vypadalo i v Chile, avšak v RZ8 byl Belgičan delší v jedné zatáčce a následkem byla velká havárie s pořádkou kolostřešní kombinací. Hyundai skončil po nehodě nepojízdný, posádka se musela na kontrolu do nemocnice a Neuville s Gilsoulem tak z Jižní Ameriky odjeli bez bodu a co hůř, přišli o vedení v MS. O 12 bodů se totiž do čela dostal Sébastien Ogier a o dva body Belgičana přeskočil také chilský vítěz Ott Tänak.

Ale jak Thierry Neuville říká, co se stalo, stalo, nyní je potřeba se z havárie oklepat a pokračovat. "Je důležité pochopit, co k nehodě vedlo. A tady chápu, že jsem byl v inkriminovaném místě rozhodně rychlejší a nyní to můžu hodit za hlavu. V autě jsme se cítili velmi bezpečně a takové nehody se nestávají zase tak často," říká belgický jezdec a dodává, "při psaní zkoušky jsem byl možná na daném místě moc optimistický. Jelo se do mírné pravé a pak naplno přes horizont. Byl jsem trošku širší, trefil okraj cesty a pak se už kouleli. To, že něco trefíme jsem cítil hned a jelikož tam byl hluboký příkop, tak nemáte moc možností, jak to zachránit."

Vzhledem k tomu, že šampionát pokračuje v Portugalsku, spřádá už Belgičan plány na sedmý podnik MS, který se jede na konci měsíce a kde Thierry Neuville obhajuje vítězství. "Rychlost nám chybět nebude. V posledních soutěžích jsme mohli vidět, že se neustále zlepšujeme a auto je stále rychlejší a silnější. Proto v Portugalsku rychlost nebude problém. Už teď se těším na start. Nebudeme na něm ale v takové situaci, jak bychom si představovali. Ale na nadcházející soutěže se těšíme. Pokud nepovedeme v šampionátu, tak aspoň nebudeme muset čistit cestu a zvýšíme si šance na dobré výsledky a návrat do čela klasifikace. Pokud bych si mohl vybrat dvě soutěže, kde nebýt prvním autem na trati, tak by to určitě byla Sardinie a v závislosti na počasí by tou druhou bylo právě Portugalsko," uzavírá Thierry Neuville.

Komentářů celkem: 4
15. 5. 2019 16:12
Upraveno 16:16
0 0
Díky Loebovi se okruh adeptů na vítězství v soutěži rozšířil, což zvýšilo tlak na Neuvilla. Snad se už Thiery po havárii otřepal a v další soutěži pojede bez nějakých stresů.
15. 5. 2019 19:11
0 0
Neřekl bych, Loeb určitě nebude ten kdo vyvíjí tlak na Thieriho. V současné formě je stále o chlup pomalejší a i kdyby se mu přiblížil, tak rozhodne týmová režie. Hyundai si to po těch letech bez titulu bude hlídat bez ohledu na to jaký je Loeb multišampion. A myslím, že i on je s tím smířen.
15. 5. 2019 19:24
0 0
těch stresů bude dost a dost, tomu házení za hlavu prostě nevěřím, to není jeho styl, on zahazuje jiný věci, třeba auta a šance, stejně jako jeho finskej, ruskej a polskej (nedávno) kolega, ale i jeden z jeho krajanů...
15. 5. 2019 19:27
0 0
Původně napsal BIGMIKE
Neřekl bych, Loeb určitě nebude ten kdo vyvíjí tlak na Thieriho. V současné formě je stále o chlup pomalejší a i kdyby se mu přiblížil, tak rozhodne týmová režie. Hyundai si to po těch letech bez titulu bude hlídat bez ohledu na to jaký je Loeb multišampion. A myslím, že i on je s tím smířen.
Přesně.P Loeb jede pro radost !ale v případě neůspěchu jiných třeba Neuvila je schopen zajet dobrý výsledek pro tým a taky trochu nechápu že p.Loeb ztratil na Ogiera !jen 7! vteřin na celkové délce.I když byl pár let mimo a to se měnily předpisy a vlastně sedal do vozu který neznal.Za mě opravdu pan Ufounsmajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!