Pech v Krumlově nedojel

Po vítězství na předchozí Rallye Šumava, odjížděl EuroOil-invelt team do Českého Krumlova pozitivně naladěn.

Všichni v teamu věřili, že by Pech s Uhlem mohli trochu potrápit největší konkurenty ze Škody Motorsport, při světové premiéře jejich nové Fábie R5. To se však nestalo a tovární posádka nasadila s novým vozem nedostižné tempo.

„Po prvních dvou rychlostních zkouškách, jsme se začali soustředit na boj o druhou příčku. Vedoucího Honzu Kopeckého stíhat nešlo. Povedlo se nám během první etapy vytvořit drobný náskok na Filipa Mareše, který nám byl nejblíž, ale přesto jsme museli jet stále naplno. Rozestupy byly minimální,“ popisuje úvod soutěže Pech a pokračuje. „Druhý den se nám vůbec nepovedl. Těžce vytvořený náskok na druhém místě jsem mojí jezdeckou chybou prohospodařil při nedobrždění do jednoho z retardérů. Museli jsme se otočit a ještě couvnout a rázem byli třetí. Když se k tomu přidal na další rychlostní zkoušce ještě nefunkční posilovač řízení v našem Fordu, byla ztráta na Mareše víc jak 11s. Zbývali nám čtyři rychlostky, abychom se pokusili, vzít si druhou příčku zpátky. Bohužel sérii chybiček jsem dovršil při objíždění balíku slámy, kterým byla vytyčená jedna pomalá zatáčka. Vytočeným kolem v rejdu, jsem o něj zachytil v docela malé rychlosti. Praskla krajní spojovací tyč řízení a my nemohli dál pokračovat. Sice jsme to na místě za pomoci dobrovolných hasičů a jejich nářadí opravili a pak odjeli s Fordem po vlastní ose, ale závod byl pro nás ztracený. Taková chyba mě moc mrzí, prostě jsem zabral o pár centimetrů víc. Stejně by mě zajímala statistika za dobu mého závodění na pro nás pověrčivé 13-té rychlostce,“ zpytuje svědomí Pech.

EuroOil-invelt team gratuluje Škodovce k vydařené premiéře nové Fábie a posádce Mareš-Hloušek k druhému místu. Dalším závodem MČR v rallye budou v polovině června jihomoravské Hustopeče.

Odkaz na krátké video:

Komentářů celkem: 4
21. 5. 2019 10:24
0 0
Škoda smajlík ještě by mě moc zajímalo, jak to bude dál, ta nová Fiesta R5 by vám fakt sakra slušela! smajlík
22. 5. 2019 19:50
0 0
Chápu rozpoložení po odstoupení ze závodu, ale zkuste si chlapci opravit ty pravopisné chyby....
22. 5. 2019 20:42
0 0
Na chybky se vys.r.Co sleduji Ašína tak se nedivím.Vždycky šel do katu nejvíc a lámal kolíky i patníky.No a tenhle jej vytrestal si myslím až dost.Ale pochybuji že se zlepšísmajlík
23. 5. 2019 04:57
0 0
Přesně tak, tentokrát to už mistra katu vytrestalo.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!