27. 5. 2019 13:22 − 1405× − 0

Lukáš Nekvapil se stříbrem z Kopné zbrojí na Vyškov

Do letošní sezóny vstoupil tišnovský Lukáš Nekvapil s novou spolujezdkyní a s vysokými cíli v rámci rallysprintového mistrovství.

S Petrou Němcovou si dali na „rozcvičku“ Valašskou rally, kde ještě nešlo o body. Posádka v Opelu Adam R2 fungovala stejně jako vůz skvěle a v jednu dobu byla těsně pod pódiem. Pak ale přišla drobná minela a s ní propad na 11. příčku ve třídě. Lukáš s Petrou ovšem brali start v okolí Valašského Meziříčí jako přípravu na sprinty, a tak se ztrátou několika míst netrápili. Závěr Valašky si doslova užívali, když na tatrováckém polygonu zajeli dvakrát třetí čas ve třídě a na RZ Bystřička a Juřinka dosáhli nejrychlejšího času ve dvoukolkách. Ve výsledcích to znamenalo posun na konečnou sedmou příčku ve třídě i kategorii 2WD.

Od Valašské rally uběhlo pouhých čtrnáct dní a Lukáš s Petrou vyrazili na Valašsko znovu, tentokráte na Vančík Rallysprint Kopná, úvodní závod sprintového mistrovství. Na startu se sešlo 93 posádek a ta hájící barvy týmu TNT Počernice s.r.o. nafasovala startovní číslo 26. Ve třídě 6 se sešlo na Slušovicku úctyhodných dvacet kvalitních dvojic. Počasí si se všemi posádkami pořádně pohrálo. Zatímco před soutěží se smálo na tratě erzet sluníčko, na samotný závod přišlo výrazné ochlazení, mrazík a déšť. Již tak náročná Kopná, která letos měla ve svém harmonogramu sedm rychlostních zkoušek s necelými 70 ostrými kilometry, posunula stupeň náročnosti minimálně o další tři levely výš. A podle počtu odstoupivších posádek to byl doslova očistec.

„Kopná je pro mě vždy těžkou soutěží. Za prvé je sama o sobě těžká a za druhé není lehké sekundovat místním střelcům. Letošní závod byl navíc na vodě, což mi jinde nevadí, ale tady to podmínky o to více ztěžuje. Najížděčky proběhly v pořádku a s Peťou jsme si je užili,“ avizoval náročnost slušovického sprintu Lukáš Nekvapil. Do závodu vstupovali Lukáš s Petrou jako druhá dvoukolka, ale po brzkém odstoupení Michala Horáka pole dvoukolek otevírali. První sekci erzet zajela smíšená posádka shodně v třetích časech a bronzová příčka jí náležela i v průběžném pořadí. „Sobotní ráno bylo ve znamení hóóódně mokrého závodu. Na první rychlostní zkoušky jsme vjížděli lehce nervózní, ale připravení . Začátek jsme jeli vlažně, a když už jsme se začali dostávat do tempa, tak se nám v autě ozval nový systém ONI, na nějž jsme bohužel nezareagovali správně a od jeho spuštění jsme celou závěrečnou pasáž erzety po úzké cestě jeli pomalu. A aby nebyl smůly konec, tak jsme si na následující zkoušce vylovili z klobouku další „bonusek“ v podobě prasklého držáku stabilizátoru,“ popsal smolný úvod sprintu tišnovský jezdec. Mechanici v prvním servisu se lehce zapotili, ale svou práci zvládli skvěle a Lukáš s Petrou mohli vyrazit vstříc dalším dvěma erzetám. Zde již rozjela posádka svůj standard a výsledkem byly dva druhé časy ve třídě.

Následoval krátký servis a zbývající tři zkoušky sprintu. V nich zajel Lukáš jednou třetí a dvakrát druhý čas. „Po servisu jsme se oklepali a druhý průjezd zádveřickou erzetou jsme již zajeli tak, jak bychom chtěli, nadělili jsme si 17 vteřin oproti prvnímu nepovedenému průjezdu. Dobré tempo se nám dařilo držet po zbytek závodu a vzhledem k tomu, že se Pepovi Hartmannovi ve výsledcích objevila penalizace za retardér až úplně na konci, tak jsme si s ním dobře zazávodili. Adam Březík letěl jako raketa, takže jsme mu mohli na startu akorát zamávat a v cíli poblahopřát k výbornému výkonu,“ nastínil průběh závodu Lukáš Nekvapil. Zlepšený výkon posunul dvojici Lukáš Nekvapil – Petra Němcová na konečnou druhou příčku v rallysprintovém mistrovství, stříbro bere posádka i ve třídě 6 a v absolutní klasifikaci sprintu se umístila smíšená posádka na krásném 17. místě, což je s ohledem na to, že na startu stálo 15 vozů specifikace R5 a tři vozy WRC, super výsledek.

„Děkuji Petě Němcové, fanouškům a našim partnerům, jmenovitě AutodopravaBrno.eu, Geotest, RP tuning, Sagitta, za to, že jsme se mohli zúčastnit rallysprintu Kopná. Vaše podpora byla v tom mrazivém závodě velmi znát a nás v autě hnala vpřed. Tímto bych všechny své příznivce chtěl pozvat do Vyškova, kde se jede na začátku června druhý sprint letošní sezóny. Přijďte zafandit i pokecat, na všechny se velmi těšíme! DAJ GAS!“ poděkoval nejvěrnějším a zároveň přidal pozvánku věčně usměvavý Tišnovák.

A mně zbývá pouze doplnit údaj, že Rally Vyškov startuje 1. června, v časovém harmonogramu je sedm rychlostních zkoušek s 71 ostrými kilometry. A jedna horká novinka na závěr. Ve Vyškově se představí Lukáš Nekvapil v Opelu Adam R2 na pravé sedačce opět s Petrou, ale tentokráte vystřídá Němcovou Řiháková.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!