mogulracingteam.cz - eWRC.cz
9. 6. 2019 10:30 − 2514× − 0

Černý by rád v Hustopečích vylepšil letošní maximum

Nebude však jediný!

MOGUL AUTO ŠÍDLO Škoda team s posádkou Jan Černý – Petr Černohorský se bude snažit na čtvrtém letošním podniku Mistrovství České republiky v rally vylepšit svoje letošní nejlepší umístění, které přišlo zatím na posledních závodech v polovině května na českokrumlovských tratích. O měsíc později už je ovšem naplánován další podnik z letošního seriálu, který se tentokrát uskuteční okolo jihomoravských Hustopečí. Tam vloni Černý s Černohorským skončili třetí, tuto metu by tak chtěli ideálně o minimálně jeden stupínek překonat. Tentokrát se totiž díky absenci továrního týmu čeká mimořádně těsný souboj o vítězství!

Na třetí pokus to vyšlo! Jan Černý se se svým navigátorem Petrem Černohorským v letošní sezoně prvními dvěma podniky spíše trochu protrápili. Ani na třetích českých závodech necelý měsíc nazpět na tratích kolem Českého Krumlova to zpočátku nevypadalo na prolomení smůly, když už před druhou rychlostní zkouškou skončila Černého Fabia R5 po smolném zahřívání pneumatik v příkopě. S notnou dávkou štěstí a pomoci ostatních jezdců se však příbramský jezdec mohl vrátit na trať a o den později dokonce vystoupat na konečnou třetí pozici v celkovém hodnocení. „Vzhledem k průběhu celého závodu, hodnotím naše umístění jako takové malé vítězství,“ ohlíží se ještě krátce Jan Černý za posledním podnikem, po kterém si vyslechl nejednu štiplavou poznámku ohledně zmiňovaného karambolu.

Na programu je ale teď už znovu úplně odlišná soutěž od třech předchozích, v termínu 14. a 15. června se totiž většina elitních nejen českých rallye jezdců porve o další cenné body do průběžného žebříčku na 15. AGROTEC Petronas rally Hustopeče! „Mám tu soutěž rád a moc se na ni těším. Na tratích v Hustopečích je hezké prostředí, často se projíždí mezi vinicemi a hlavně se jede několik ostrých kilometrů na šotolině, což na jiném závodě v Česku prakticky jinak není,“ podotýká Černý a ještě s úsměvem dodává: „Člověk si tím prostředím rychlostních zkoušek tak trochu připadá, jako kdyby ani nejel na českém podniku.“

Posádce Černý – Černohorský se tak postupně začíná vyplácet návrat do vozu Škoda Fabie R5, další úspěch by s ní chtěli přidat i na tratích na jihu Moravy. „Auto máme perfektně připravené. Navíc nás znovu před soutěží ještě čeká test, abychom ho dokázali co nejideálněji nastavit na povrch tratí, které v Hustopečích budou,“ prozrazuje průběžně čtvrtý jezdec MČR, co jeho tým před startem červnového podniku ještě čeká.

V Hustopečích navíc s velkou pravděpodobností nebude startovat jednoznačný lídr posledních let českého rallyového šampionátu, tedy tovární jezdec týmu ŠKODA Motosport Jan Kopecký. Boj o nejcennější stupínek se tudíž otevírá pro několik dalších posádek, a to včetně Černého s Černohorským. Do hodně napínavých bojů ovšem promluví i jezdci ze slovenského šampionátu! „Nadcházející závody budou jistě velice zajímavé, když tentokrát nebude téměř jasná rezervace prvního místa,“ směje se nejprve navigátor Petr Černohorský a poté už vážněji navazuje: „Bude tady tak prostor pro ostatní posádky, doufejme včetně nás, porvat se o první místo a ukázat se v konkurenci dalších týmů. Věřím, že to budeme právě my, kteří z tohoto zajímavého souboje vyjdeme nejlépe, jak jen to bude možné.“

Dlouholeté závodnické duo Černý s Černohorským si z loňských Hustopečí tehdy ještě s Fordem Fiestou R5 odváželo bronz, v letošní konkurenci by však rádo pomýšlelo klidně i na přímý boj o vítěze čtvrtého českého podniku v letošní sezoně! „Chtěli bychom skončit co nejlépe, to je jasné. O tomhle všem však rozhodnou až ostré kilometry na tratích. Nicméně Hustopeče jsou soutěží, která se odjede v krátkém časovém sledu, navíc jsou zde malé přejezdy mezi jednotlivými rychlostními zkouškami, a to mám rád. Doufám tedy, že budeme odjíždět spokojeni,“ uzavírá Jan Černý.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!