20. 6. 2019 10:18 − 3683× − 1

110 posádek na startu Radouňské rallye

Další ročník Radouňské rallye, tentokrát již třináctý, letos přilákal na Jindřichohradecko celkem 110 posádek.

• 2 etapy, 102km rychlostních zkoušek
• nová 8km rychlostní zkouška Člunek-Číměř
• 110 posádek na startu
• pestré startovní pole soudobých i historických vozů

Skladba je následující. 5 předjezdců, 44 historických vozidel a soudobá vozidla čítající 61 účastníků.

Rozjet se před domácí Bohemia rallye přijede sourozenecká posádka Enge-Engová s Fordem Escort, kteří budou startovat jako předjezdci. Ve startovním poli nechybí celá špička ČMPR. Příjemným zpestřením je start loňských vítězů Lelka s „Bolkem“, dále Šikla a Kalisty, kteří si odskočili z republikového mistrovství. Zabloudil bude opět krotit BMW M3 namísto Fiesty R5, se kterou startoval v Hustopečích.

Nejsilnější soudobé vozy ve třídě A4 budou chtít určitě pozlobit nejsilnější historické čtyřkolky v rukou domácího Plechatého s Mazdou a Omelky s Fordem.

Ve třídě A3 dvoulitrových předokolek budou tvrdit muziku Němec s Fabií Kit Car, Kudrnáč s Cliem a řada polských posádek, které jsou tradičně rychlé na této rallye.

Třída dieselů bude soubojem vozů koncernu VW. Soupeřit zde budou mimo jiné Uher s trojicí téměř domácích jezdců z Kamenice nad Lipou v čele s Novákem.

Další zajímavou třídou je A2, kde se sešlo velice pestré pole značek. 18 vozů rozdělených mezi 7 značek Toyota, Citroen, Peugeot, Honda, Ford, Opel a domácí Škoda. O takové pestrosti startovního pole šestnáctistovek se může mistráku jenom zdát.

Další třídou s krásnými vozy je H4. Kde se dá očekávat boj mezi Suchardou s VW, Sumem s BMW a navrátilcem Trojanem na Opelu Kadet C. Třída A1 oproti loňským ročníkům posílila a startuje zde 11 posádek. Bohužel chybí domácí naděje na prvenství Nejezchleba s Kadlecovou, kdy jejich Swift prošel na Podorlické rallye úpravou „pick-up“ a nyní je zralý na výměnu karoserie. Na první místo si tak budou dělat zálusk téměř domácí Helma s Fabií. Otázkou je, jak jim bude držet technika.

18 vozů odstartuje ve třídě H3. Nabroušené Škody 130LR budou vodit Urban, Kdér, Kolářovi, Zeman a další. Pozornost si určitě zaslouží st. číslo 80, se kterým bude soutěžit Stanislav Krejča, otec pravidelného účastníka MČR HA Honzi Krejči. Dále se ve třídě objeví celá řada Škodovek a 2 vozy Lada.

Třída H5 čítá 4 vozy Škoda Favorit, kde se můžeme těšit na velice vyrovnané souboje. Ve třídě H2 odstartuje 8 posádek. Favorité jsou Mejsnar, Toušem a Bláha. Ostatní ale mohou příjemně překvapit. Třída H1 patří opět jen a jen Trabantům, na které je velice pěkná podívaná na populární kose okruhové rychlostní zkoušky. Loni byla zadní kola hodně vysoko.

Za pořadatelský tým je vše připraveno. Doufejme, že vyjde i počasí. Posádkám přejeme krásnou soutěž bez karambolů a technických problémů. Divákům krásnou, ale bezpečnou podívanou. Více informací naleznete na www.radouňmotorsport.cz nebo na facebook Radouň Motorsport

Rally zdar.
Petr Michálek, ředitel XIII. Multi-S Radouňské Rallye

Komentářů celkem: 1

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama