Daddy - eWRC.cz
2. 6. 2006 00:00 − 2331× − 11

Petr Řihák aktuálně z INA Croatia Delta Rally – 3

Z INA Croatia Delta Rally zdraví čtenáře eWRC.cz Petr Řihák a Karel Trojan.

… ve čtvrtek dopoledne jsme měli volno a tak jsem se domníval, že se konečně pořádně vyspíme a odpočineme si. Bohužel opak byl pravdou. Již ve středu večer se začaly šířit poplašné zprávy, že někteří mechanici vezoucí auta mají problémy na hranicích na vstupu do Chorvatska. Celníci po nich chtěli ATA karnet, který pochopitelně nikdo neměl vystavený. Zprávy se pomocí sms začaly konkretizovat a nebyly příznivé. Když přišla zpráva od Vildy Loveckého, že zkouší již čtvrtý přechod a stále se do Chorvatska nemůže dostat, začala mezi jezdci propukat panika. Zavolali jsme řediteli soutěže, který ochotně a neprodleně za námi na hotel přijel a snažil se situaci operativně řešit. Slíbil, že bude-li nejhůře, pak má dohodnuté, že se může přejet přes přechod, který byl však velmi daleko a navíc až po osmé hodině ráno. Mezitím dojeli Petákovi a Štajfovi mechanici k přechodu Krapina, kde se jim nakonec do Chorvatska úspěšně proniknout podařilo. Na základě této zprávy jsem ihned volal našim mechanikům (po půlnoci), kteří byli již v půli cesty v Maďarsku, abych změnil jejich naplánovanou cestu a poslal je na jiný přechod. Po páté hodině ranní mě probudila toužebně očekávaná sms, že jsou již v Chorvatsku a před osmou ráno dorazili k hotelu.

Po nervózní noci jsme šli na snídani a kluky jsme nechali trochu odpočinout. Kolem 11:00 jsme se přemístili do servisní zóny, která je na rozdíl od mnoha jiných i českých soutěží, perfektně zorganizovaná. Každá posádka má jasně přidělené dostatečně prostorné místo (vyšší startovní čísla dokonce pod střechou). Po dvanácté jsme se přemístili na administrativní přejímku, které se na rozdíl od českých přejímek, musí zúčastnit oba členové posádky. Přítomen je i lékař, který oba členy posádky především vizuálně prohlédne. Poté jsme obdrželi obálku, kde na nás čekalo velice příjemné překvapení v podobě vráceného startovného spolu s přiloženým šekem na úhradu ubytování týmu v hotelu. I technická přejímka proběhla naprosto v klidu a bez problémů. Po přejímkách jsme přejeli zpět do hotelu, kde jsme si na pokoj objednali pizzu a po jídle jsme šli všichni odpočívat.

Večer, ve 20:30, na nás ještě na náměstí čekal ceremoniální start, se soutěžním autem a v kombinézách. Dnes dopoledne v 10:00 nás již čeká ostrý start.

Z INA Croatia Delta Rally Vás zdraví Petr Řihák a Karel Trojan.

Komentářů celkem: 11
Anonym IP:217.197.157.34
2. 6. 2006 13:06
0 0
Ti chorvati sou machři, tak by měla vypadat každa rally, kde si važí cizích účastníků. No jo, ale to u nás asi nikdy nepujde smajlík...
2. 6. 2006 13:10
0 0
Marec dal odkaz ve foru, kterej patří spíš sem : http://www.akdelta.hr/delta06/index-h.htm
2. 6. 2006 13:55
0 0
Je to tak,tak se dělá rallye,váží si jezdců,zažili jsme to loni. U toho doktora je to celkem legrace, koukne na vás,změří tlak a rozhodne,zda jste připraveni.Chtěl bych vidět,kdyby tam došel někdo po opici smajlík
2. 6. 2006 15:49
0 0
Vím dokonce o jedné posádce,která,když tam zhruba před sedmi lety startovala,tak jí chorvati hradily dokonce veškeré cestovní náklady,ubytování v Záhřebu a startovné žádné neplatily.
2. 6. 2006 17:19
0 0
jo jo diky kluci za info mame aspon predstavu jak to chodi. Hodne stesti
2. 6. 2006 17:30
0 0
Jo, s Chorvatskymi celniky si jeden nas znamy (malir) uzil neuveritelne kousky, kdyz mu nechteli pustit zpet obrazy, i pres to, ze vsechno bylo zajistovano pres narodni galerii v Dubrovniku... Primo v Chorvatsku byl pristup take vynikajici, ale ti celnici... Meli by se Chorvati zamyslet.
2. 6. 2006 19:07
0 0
Funkce dělá divy...
2. 6. 2006 21:20
0 0
No tak to je fakt na zamyšlenou pro naše pořadatele tak ať tam ti naši pořádně zatáhnou!!!
Chico
3. 6. 2006 02:43
0 0
Stejnš nechápu, že někdo může říct, že rally je jako F1. To přece není ani na stejnym hřišti...to je uplně jinej sport..Rally spočíva v tom, že přece nejprve soupeří každej jezdec sám se sebou a s autom a trátí, s až pak s ostetníma. Proto se z rally nemůže stát nudná F1, protože pořád se na trati objevuje něco nového, každý jezdec jede sám za sebe, každý je sám sobě mechanikem, každý se snaží jet i přes techniské problémy, každý se nejdřív snaží ovládnout auto a trať a až pak soupeře. A to nás fandy fascinuje, že vy piloti zvládáte víc, než se soustředit 2 hodiny, že se dokážete znova a znova koncentrovat tři dny dohromady. A taky, my skalní fandové obdivujeme, že ctíte kořeny rally, a to, že nejdřív bojuje jezdec sám s tratí, a pak až s ostatními jezdci. Rally je přeci výzva a schopnost se této výzvě postavit, bez ohledu na to, jaké finance kdo má. Rád bych, abyste na můj názor rágovali, jestli souhlasíte či ne...Rally zdar Chico
hynek
3. 6. 2006 10:15
0 0
To je jako na Rally Šumava.Tam jsou taky ochotní řešit problémy a dělat takovéhle gesta.Ať žije pan BABKA a POSPÍŠIL a celej autoklub KLATOVY!!!!!
3. 6. 2006 16:24
0 0
Vyhrál PECH ve velkém stylu!
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!