11. 7. 2019 10:23 − 4200× − 2

EuroOil-invelt team před startem Bohemia rallye

Mistrovství české republiky v rallye pokračuje 5. závodem v okolí Mladé Boleslavi.

Tento pátek odstartuje slavná Rallye Bohemia. Startovní listina v čele s úřadujícími Mistry světa Kopeckým s Dreslerem a druhou tovární posádkou Škody, vycházejícími světovými hvězdami, finskými mladíky Rovanperou s Halttunenem, slibuje zajímavou podívanou. Na startu nebude chybět ani posádka EuroOil-invelt teamu Pech-Uhel, kteří chtějí napravit poslední nevydařené výsledky.

,,Letošní Bohemka bude nesmírně náročná na výdrž jak závodních aut, tak posádek. 20 rychlostních zkoušek, které pořadatel rozdělil do tří dnů dokonale prověří připravenost teamů. Jsem přesvědčen, že je mnohem jednodušší absolvovat méně delších RZ, než vice krátkých. Auto nemusíte tolikrát ohřívat do závodního režimu a hlavně každý ostrý start dá všem mechanickým dílům dost zabrat. Ani pro jezdce to není fyzicky nic jednoduchého, tolikrát se správně rozproudit a zase vychladnout. Ale musím říct, že se na tento model soutěže těším. Je to po dlouhé době něco nového a trošku návrat do našich dob minulých, kdy jsme jezdili přes 20 rychlostek běžně,“ říká Václav Pech jun.

Závod odstartuje v pátek 12.7. v 18:30h dvojicí rychlostních zkoušek na Autodromu Sosnová , které mohou fanoušci sledovat i přímým televizním přenosem na programu ČT sport. První posádka projede cílem na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi v neděli 14.7. v 15:30 po absolvování trati dlouhé 551 km.

Celý EuroOil-invelt team zve příznivce motosportu na tuto akci.

Komentářů celkem: 2
12. 7. 2019 08:49
1 0
Tak jo, myslel jsem , že to vydržím, ale to se fakt nedá.....Mistrovství české republiky ??..., tady má být velké Č.....Mistr světa , tady zase malé m......Bohemia rallye je Rally Bohemia...vice kratkých je více krátkých....a fakt nejezdíme motorky, takže ne motosport....ale když už, tak motorsport....není to závod, je to soutěž....větu pokud možno nezačínáme číslicí...smajlík
12. 7. 2019 09:25
1 0
Ještě sis nezvykl na internetový pravopis ? Já to už vzdal...
Jinak mě vážně pobavilo, jak je "náročná" soutěž, co má 20 RZ roztahaných do 3 dnů. To jsme jezdili v osmdesátkách běžně na jeden zátah, v jednom dni. To by "špičkový sportovec" měl dát i dnes, při současných možnostech, které skýtá jeho zázemí.

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama