16. 7. 2019 12:03 − 6112× − 3

Pech s Uhlem v cíli Bohemia rallye

Pátým dílem pokračovalo o víkendu Mistrovství České republiky v okolí Mladé Boleslavi.

Organizátoři letošní Bohemia Rallye připravili těžkou a technicky náročnou trať rozdělenou do tří dnů. Nejvíce si však s posádkami pohrálo počasí, které se doslova měnilo před očima. Rozhodující se tak stala volba pneumatik. Ty nešly ideálně zvolit na všechny rychlostní zkoušky v sekci. Některé rychlostky byly jen mokré, na jiných hustě pršelo nebo naopak byly zcela suché. Jednotlivé posádky proto volily různé kompromisy a kombinovaly mokré pneumatiky se suchými na přední a zadní nápravě. Téměř každý si vezl 2 rezervy pro případnou další variantu.

„Nejtěžší, ale bylo, správně odhadnout přilnavost silnice při přechodu ze sucha na mokro. Povrch se stále měnil, stalo se nám, že v nájezdu do zatáčky bylo sucho a auto drželo, ale na výjezdu kam nebylo vidět, bylo pod stromy mokro, auto okamžitě sklouzlo a krizovka byla na světě. Neuvěřitelné pak bylo, kolik posádek prorazilo na stejné rychlostce pneumatiku. V pravé zatáčce kousek po startu se při prvním průjezdu touto rychlostkou postupně vyhrabala v krajnici stopa, která obnažila konec betonového můstku. Tam vznikl 10cm vysoký schod. Většina posádek o tento schod pak prorazila pravou přední pneumatiku. Tím, že do cíle zbývalo už jen 7km, všichni pokračovali po prázdné až do cíle. Tam jsme stáli jeden vedle druhého a měnili kolo. Po očku každý sledoval, jestli i další posádka přijede na ráfku,“ popisuje náročnost první etapy Pech.

Ve druhé etapě se počasí umoudřilo, podmínky však byly stále záludné. Většina silnic byla suchá, ale lesní úseky zůstávaly vlhké. To se stalo některým posádkám osudným. Chyby se nevyvaroval ani Václav Pech jun. „Na výjezdu z pravé zatáčky, jsem zavadil kolem o šikmé ukončení svodidla. To nás nasměrovalo do protějšího příkopu, kde jsem ohnul zádní rameno. Auto bylo pojízdné, ale zadní kolo bylo tak vyvrácené, že jsem měl co dělat udržet auto na silnici. Museli jsme s tím dojet asi 11km do cíle. Díky velké časové ztrátě, jsme se propadli až na 7 místo absolutního pořadí, ze kterého se nám na zbývajících vložkách již nepodařilo postoupit výš. Musím říci, že takto náročnou, nevyzpytatelnou, ale soutěžácky krásnou trať jsme dlouho nezažili a musím asi jako většina smeknout před suverénním výkonem 18-ti letého Kalle Rovanpery, který zde startoval poprvé a zaslouženě zvítězil,“ říká Pech.

Dalším závodem EuroOil-invelt teamu bude srpnová Barum Rallye ve Zlíně.

Komentářů celkem: 3
16. 7. 2019 15:42
0 0
Těžká soutěž. Už se moc těším na poršáka do Pačíva smajlíksmajlíksmajlíksmajlíksmajlíksmajlík

Ostatně nebyl bych asi jediný, kdo by rád ášína vídal v poršáku častěji, nebo? smajlíksmajlík
16. 7. 2019 17:55
1 0
Já bych ho raději viděl ve Fiestě R5 MK2 smajlík (už jen proto, že letošní sezóna se jako "poslední" moc nepovedla...)
16. 7. 2019 21:20
0 0
Když nevíš kam, dát čárku, tak ji raději, dej úplně, všude.
smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!