Daddy - eWRC.cz
4. 6. 2006 00:00 − 2322× − 1

Petr Řihák aktuálně z INA Croatia Delta Rally – 4

Z INA Croatia Delta Rally zdraví čtenáře eWRC.cz Petr Řihák a Karel Trojan.

……. páteční ráno bylo příjemné, protože jsme se mohli konečně vyspat, neboť start byl až v deset hodin. Počasí bylo ráno velice chladné a větrné, obloha silně zatažená, ale zatím vládlo sucho. Zatím to bohužel opět vypadalo na tu nejhorší pneumatikovou ruletu. V tomto směru k nám však počasí bylo přívětivé, jelikož začalo pršet ještě před startem. Tím alespoň bylo jasné, které pneu zvolit. Ještě chvíli jsme čekali na místního Šebelja, který do poslední chvíle tajil, co obuje. Ale když jsme uviděli, že dává mokré pneu, jen nás to v našem rozhodnutí utvrdilo a tak jsme s klidným srdcem obuli mokré Matadory. Jak se později ukázalo, byla to nejspíš ta nejlepší volba.

Zdejší rychlostní zkoušky jsou opravdu velice těžké a za mokra to opravdu stojí za to. Velice klouzavé asfalty; nezapamatovatelné zatáčky; spousta obrubníků (i v lesích); z jedné strany strmý svah, na druhé straně hluboké rokle a již v prvním průjezdu místy hodně vytahaného štěrku. Karel jel sice s velikou mírou jistoty, ale i tak jsme byli překvapeni, jak nám místní (ale i někteří čeští) borci ujíždějí. Po prvním kole jsme byli na devátém místě absolutně. V druhém kole dnešních třech erzet jsme se chtěli pokusit stáhnout náskok před námi jedoucího Arazima a Landy, ale zadní diferenciál našeho vozu byl jasně proti. Již na samotném startu 4 vložky se z něho začal ozývat nepříjemný zvuk. Po rychlostce jsme pokračovali dál, s tím, že zkusíme alespoň projet následující dvě erzety a dostat se tak do servisu. Ale už asi po 2 km 5. RZ se zezadu ozvala rána a bylo jasné, že dál pokračovat nebudeme. Lancer se naštěstí zastavil v naprosto přehledném místě za výjezdem z jedné vracečky, takže nehrozilo žádné nebezpečí, že utrpí ještě jeho karoserie.

Protože do cíle této etapy zbývaly pro nás ještě tři nedojeté zkoušky, což by při využití systému superrally znamenalo ztrátu 15 min, rozhodli jsme se do druhé etapy nenastoupit. Škoda. Ale snad vždy něco zlé je k něčemu dobré a tak by se nás technické problémy na Bohemce na oplátku mohly vyhnout.

Z INA Croatia Delta Rally Vás zdraví Petr Řihák a Karel Trojan

Komentářů celkem: 1
4. 6. 2006 13:13
0 0
Tak to tentokrát nevyšlo na Bohemce bude snad lépe jinak přeju hodně toho rally štěstí v dalších závodech!!!
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!