Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
7. 8. 2019 11:09 − 3748× − 6

Záda nepustí Elfyna Evanse ani do Německa

Welšský jezdec M-Sportu chyběl už ve Finsku a lékaři mu nedoporučili ani start v nadcházející Německé rally.

Podle informací serveru autosport.com by již měla být záda Elfyna Evanse, poraněná po jednom z doskoků v Estonské rally, téměř v pořádku, ale lékaři mu nedoporučili start v Německé rally, protože se obávají, že charakter tamních cest by mohl zranění opět zhoršit. Pro cumbrijský tým tedy nastává opět otázka, koho do uvolněné Fiesty WRC posadit. Ve Finsku narychlo zaskočil Gus Greensmith, který při druhém startu s vozem nejvyšší specifikace držel až do havárie pozice v TOP 10, ale zda dostane šanci i v Německu zatím není jisté.

Aby situace byla zajímavější, přihlášky na Německou rally jsou již dva týdny uzvařeny (byť organizátoři doposud nezveřejnili, kdo se přihlásil) a M-Sport pracuje společně s organizátory soutěže na tom, jak jezdeckou šlamastiku vyřešit. Rich Millener, šéf M-Sport WRT, k situaci říká. "Vyhodnocujeme jednotlivé možnosti. Ale nebudu je řešit veřejně do té doby, dokud nepadne rozhodnutí uvnitř týmu," říká Rich Miellener a dodává, "to, že jezdec Elfynova kalibru musí sedět doma je pro nás frustrující, ale musíme poslouchat doporučení doktorů. Zotavuje se, ale ještě to není stoprocentní. Všichni víme, že německé cesty s řadou kompresí ve vysoké rychlosti a množstvím přetížení může být pro záda nepříjemné. A proto nechceme Elfyna nasadit zpět dřív, než bude naprosto v pořádku, hrozilo by další poranění zad a další pauza. Je to těžké rozhodnutí, ale teď nám nezbývá než čekat, až bude zdravý. A až bude, tak místo v autě pro něj bude," doplňuje šéf M-Sport WRT.

Jak se nechal slyšet Elfyn Evans, to že nemohl o uplynulém víkendu startovat ve Finsku, bylo jedno z velkých zklamání jeho kariéry. "Je k naštvání, když v klíčové fázi sezóny nemůžete startovat, ale musím mít jistotu, že se zranění správně zhojí. Bylo by lákavé už teď sednout do auta a jet, ale skutečnost je takové, že zranění ještě nějaký čas potřebuje a až se vrátím, tak se vrátím úplně uzdravený. Cítím, že jsme se Scottem měli slušný start do sezóny a teď dělám vše pro to, abych hojení co nejvíce pomohl, abych byl co nejdříve zpět a mohli pokračovat tam, kde jsme v první půlce sezóny započali," dodává Elfyn Evans.

Komentářů celkem: 6
7. 8. 2019 13:05
0 0
Aktuálně M-Sport potvrdil, že místo něj pojede Gus Greensmith
7. 8. 2019 13:41
0 0
Nevíte někdo prosím, kdy bude startovka?
7. 8. 2019 15:24
0 0
Škoda, doufal jsem v šanci pro Paddona
7. 8. 2019 21:42
0 0
Původně napsal Raf
Škoda, doufal jsem v šanci pro Paddona
Si bohužel myslím, že tou havárií na testu si dveře do WRC zabouchnul nadobro smajlík
8. 8. 2019 08:30
0 0
Původně napsal Kuda 08
Původně napsal Raf
Škoda, doufal jsem v šanci pro Paddona
Si bohužel myslím, že tou havárií na testu si dveře do WRC zabouchnul nadobro smajlík
možná ne, po crashi psal že i tak má plnou podporu m-sportu do budoucna, pokud to teda nebyly ty klasické PR řečičky
8. 8. 2019 09:26
0 0
Paddona mi je líto, i když to nebyla jen jeho chyba, tak pro jezdce, který na start shání finance horko-těžko, tak je těžší rána (skoro totálka řekl bych, ale nevím) na testu problém. To, že jej M-Sport podpořil výroky na tiskovkách a soc. sítích je sice fajn, ale pokud jim nepřinese určitý finanční obnos, tak do té Fiesty prostě nesedne.

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama