9. 8. 2019 09:22 − 3180× − 5

Hlavní cena ve fotosoutěži zůstala doma

Při příležitosti konání 48. ročníku Barum Czech Rally Zlín 2018 byla vyhlášena tradiční fotosoutěž.

Po dvou letech byl z pomyslného trůnu fotografického krále sesazen motoristický fotograf Marcin Rybak z polské Lodže a hlavní cena zůstala v českých luzích a hájích. Na pomyslný trůn usedl opět napajedelský fotograf Daniel Šimek ze společnosti rallyservice.cz, který se vrátil na nejvyšší piedestál po třech letech a potřetí získal první cenu! V oblíbené fotosoutěži v rámci barumky zvítězil již v letech 2011 a 2015, přičemž v roce 2014 získal druhé místo. Ceny do fotosoutěže věnovaly firmy RALLY MODELS – Antonín Babík, JNK Studio Zlín – výroba a distribuce videokazet a společnost ALITRON CZ, s.r.o. připravila pro výherce celoroční předplatné specializovaného motoristického magazínu RALLY.


1. cena Daniel Šimek, Napajedla

Auto klub Barum Zlín ve spolupráci s agenturou ZLIN PRESS production vypsal fotosoutěž ve společné kategorii pro profesionální fotoreportéry i fotoamatéry v jediné kategorii digitální fotografie. Odborná porota ve složení Miloslav Regner (ředitel Barum Czech Rally Zlín), Roman Ordelt (ZLIN PRESS production), Ing. Jan Regner (zástupce ředitele Barum Czech Rally Zlín) a členové desetičlenné mezinárodní poroty udělili podle propozic vedle tří finančních cen rovněž dalších pět ocenění.

„Každoročně jsme příjemně překvapeni vysokým počtem zúčastněných fotografů z řady evropských států. Těší nás, že fotosoutěž má neustále stoupající úroveň, o čemž svědčí rekordní zájem bezmála tří stovek účastníků fotosoutěže, kteří nám zaslali rekordní počet soutěžních snímků. Stále více promlouvají do pořadí na čelních příčkách profesionální motorističtí fotografové. Mezinárodní porota složená z řady osobností rallyové komunity to nemá každoročně jednoduché, neboť hodnotí opravdu velké množství soutěžních snímků. Zvýšený zájem svědčí o velkém fenoménu zlínské rally po celé Evropě,“ řekl Miloslav Regner, předseda poroty a dlouholetý ředitel Barum Czech Rally Zlín.


Gergély Makai, Budapešť (Maďarsko)

V mezinárodní porotě usedli Jon Armstrong (Velká Británie, mistr světa World Rally Esports Championship), Ohran Avcioglu, (Turecko, jezdec), Gilber Bannout (Libanon, jezdec), Giovanni Bernacchini (Itálie, týmový manažer), Eduardo González (Španělsko, spolujezdec), Zsolt Kajcsa (Maďarsko, týmový manažer), Nico Leschhorn (Německo, týmový manažer), Pietro Elia Ometto (Itálie, spolujezdec), Tibor Szabosi (Slovensko, fotograf) a Tomas Žemaitis (Litva, funkcionář).

Fotosoutěž při barumce má mezi příznivci motoristického sportu nebývale kladnou odezvu a přízeň, přičemž úroveň zaslaných fotografií se neustále zvyšuje. Svědčí o tom opět rekordní čísla, neboť do loňské fotosoutěže přišlo od 282 autorů celkem rekordních 1 174 soutěžních snímků! Vedle tří hlavních cen porota udělila pět ocenění.

Digitální fotografie:

1. cena Daniel Šimek Napajedla – 1 000 Kč

2. cena Rafal Roguski, Polsko Gliwice – 600 Kč

3. cena Oldřich Pavlůsek Březůvky – 400 Kč

Autoři oceněných fotografií:

Gergély Makai, Budapešť (Maďarsko)

Tomáš Řehůřek, Zlín

Martin Kovács, Veszprém (Maďarsko)

Radek Caga, Trnávka

Marcin Rybak, Lodž (Polsko)


Tomáš Řehůřek, Zlín

Všem oceněným autorům blahopřejeme a těšíme se na další příspěvky v nově vyhlášené fotosoutěži k 49. ročníku Barum Czech Rally Zlín 2019!

Komentářů celkem: 5
9. 8. 2019 12:27
4 0
...a já si prostě myslím, že profíci by se fotosoutěží účastnit neměli. To je jako kdyby nasadili Slavii do krajskýho přeboru... to můžou ti ostatní kluci kopat jak chtějí, ale vyhrát stejně nemůžou... anebo ať si profíci udělají vlastní kategorii a obyčejným lidem, ať se nechá to privilegium soutěžit mezi sebou... smajlík
9. 8. 2019 14:55
1 0
Původně napsal SkunnY
...a já si prostě myslím, že profíci by se fotosoutěží účastnit neměli. To je jako kdyby nasadili Slavii do krajskýho přeboru... to můžou ti ostatní kluci kopat jak chtějí, ale vyhrát stejně nemůžou... anebo ať si profíci udělají vlastní kategorii a obyčejným lidem, ať se nechá to privilegium soutěžit mezi sebou... smajlík
Souhlasím s Tebou.
Dají se někde najít všechny fotky, které byly zařazeny do soutěže?
9. 8. 2019 15:25
3 0
Kór když profi mají nesmrtelné vesty a můžou si fotit kde chtějísmajlík
10. 8. 2019 03:35
0 0
Souhlas se všemi tady! Měla by se vytvořit kategorie PROFIFOTO a třeba AMATFOTO, i když je to sporný také...Amatéři dnes mají k dispozici techniku za třeba 60.000,-Kč a tím udělají třeba dobré fotky, zato s kompaktem asi těžko...I když... Já fotím od 10 let, čili 40 let a už něco vím o fotografii, fotka dobrá se dá udělat i s kompaktem, ale musí se každý dostat tam, kde chce, a ne aby jak tady kolegové podotýkají, vesty vlezly všude, a i těm, co čekají na "svém" místě třeba hodinu! To se nedělá, ale každý rok jsem toho svědkem, tak Tito pak sbírají ceny neprávem...Nevím, ale takto je to jen pro jedny a ty samé lidi - ale neberu jim, že dělají hezké záběry, jen by měli své snahy věnovat redakcím a ne fotosoutěžím...
12. 8. 2019 07:20
0 0
edyzon: Právě, že vítěznou fotku pana Šimka těžko vyfotit z pohledu diváka a ještě k tomu s kompaktem. Ve tmě, zblízka, na vnitřku a rozhodně nějakou lepší technikou... těžko pak, coby amatér, za takových podmínek soutěžit... smajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama