15. 8. 2019 06:21 − 1905× − 0

Právě vychází magazín Rally 7/2019

Nové číslo časopisu Rally opět přináší spoustu zajímavého čtení.

Obsah

Rally Bohemia – Kalle Rovanperä nejmladší král Bohemie

Za více než 10 let působení Jana Kopeckého ve Škodě Motorsport se jen dvěma zahraničním jezdcům podařilo porazit jej na domácí půdě. Tentokrát se to podařilo Kallemu Rovanperovi, jenž se stal historicky nejmladším vítězem této rally.

Jan Černý – Letos už si cíle nedávám

Rozhovor s třetím jezdcem letošní Rally Bohemia.

Téma: Pneumatiková ruleta na Bohemii

Když se soutěžáka zeptáte, jaké počasí má nejraději, většinou odpoví, že sucho a slunečno. A když už má pršet, tak ať pořádně. Přechodné a stále se měnící podmínky, které letos provázely Rally Bohemia, jsou naopak noční můrou většiny jezdců. Přece jen závodit na suchém slicku na vodě není nic příjemného…

Invelt Rally Pačejov – Jubilující Pačejov vyhráli počtvrté Dohnal s Ernstem

Jan Dohnal s Michalem Ernstem na voze Ford Focus WRC opanovali jubilejní 40. ročník Invelt rally Pačejov. Na jihozápadě Čech zvítězili počtvrté v řadě.

Henning Solberg – Někdo ze Solbergů může být v MS zase úspěšný

Norský host pačejovské rally říká: „Někdo ze Solbergů může být v MS zase brzy úspěšný.“

Pozvánka Barum Czech Rally Zlín

Oficiální mapa, časový harmonogram a seznam přihlášených šestého klání ERC a závěrečného podniku MČR.

Erwin Weber – Vítěz poslední československé Barumky

Byl považován za následníka legendárního Waltera Röhrla, závodil za řadu továrních týmů a připsal si mnoho vítězství. Německý jezdec Erwin Weber má na kontě dva domácí tituly a jeden evropský z roku 1992. U nás startoval jen dvakrát, ale pokaždé zvítězil.

Orsák Rallysport 2019 – Za nás mluví činy

Rok se sešel s rokem a už tradičně jsem se v termínu před Barumkou jel podívat, co je nového u týmu Orsák Rallysport. Dobře jsem věděl, že si zase bude o čem povídat. Je to tým, kde se nejen mluví, ale především dělá. Vedle Jaroslava Orsáka na mě v zánovní dílně na okraji Brumova­-Bylnice čekal i talentovaný Erik Cais, který má dobře našlápnuto ke kariéře špičkového soutěžního jezdce.

Lukasz Habaj – „Barum rally je svým způsobem unikátní“

Hyundai Lenner Sport startuje na Barumce

Filip Mareš – Mareš s Ingramem se na BCRZ poperou o krále ERC1 Junior

ERC: Rally di Roma Capitale – Italské prázdniny

Italská metropole nebyla vůči zahraničním hostům příliš vstřícná a Rally di Roma Capitale ovládli domácí jezdci. Zvítězil bývalý dvojnásobný mistr Evropy Giandomenico Basso s privátní Škodou Fabia R5.

SK: Rally Prešov – Šesté vítězství Grzyba v Prešově

Polský jezdec slovenského týmu Rufa Sport Grzegorz Grzyb se zapsal do historie Rally Prešov novým rekordem. Vyhrál už pošesté a upevnil si vedení v průběžném pořadí slovenského šampionátu.

Eifel Rally Festival

Letošní devátý ročník pojízdného muzea soutěžních vozů soustředil na startu jezdce a vozy z pěti kontinentů. Ne nadarmo je Eifel Rallye Festival považován za nejlepší akci svého druhu na celém světě.

ČMPR: Rallye Železné hory – První desítka jako trhací kalendář

Čtvrtým podnikem Českomoravského poháru rallye 2019 byla v sobotu 3. srpna Rallye Železné hory. Posádky čekaly zajímavé tratě v okolí Chrudimi v čele s více než jedenáctikilometrovou erzetou Pohořalka – Petrkov, která patří mezi největší chlouby letošního ČMPR. Závod okořenily dešťové přeháňky a celkové pořadí se neustále proměňovalo v důsledku množství výpadků hlavních favoritů.

Milan Poláček – V M­-Sportu panuje rodinná atmosféra

Doby, kdy bylo železným pravidlem, že se ve startovních listinách soutěží MS pravidelně objevovala česká vlaječka minimálně u jedné posádky, jsou již bohužel pryč. V posledních letech se naše zastoupení omezuje pouze na starty Jana Kopeckého ve WRC2 a velice sporadickou účast Martina Prokopa. O to příjemnější je fakt, že v zákulisí továrních týmů pracuje úspěšně několik inženýrů a mechaniků. Asi nejviditelnějším z nich je Milan Poláček, který se v M­-Sportu v loňské sezoně vypracoval až na pozici Car Engineera na voze Sébastiana Ogiera.

Josef Kalina „70“ – „U Dakaru zůstávám!“

V červenci letošního roku oslavil kulaté sedmdesátiny Josef Kalina, muž pevně spojený s historií české účasti na Rallye Dakar jako nikdo jiný. Dějiny českého dakarského závodění se tak prolnuly s jeho životem.

Autokros – Rallykros CZ + WRX

ME v autokrosu: Matschenberg, Nová Paka, St. Georges
MČR v autokrosu: Poříčí
Pozvánka na ME do Přerova

WRX Švédsko – Překvapivé vítězství Sebastiana Erikssona

Šestý závod mistrovství světa v rallykrosu 2019 vyhrál ve švédském Höljes domácí Sebastian Eriksson. Druhý dojel Kevin Hansen před Reinisem Nitišsem. Do vedení šampionátu se dostal Kevin Hansen.

ME Švédsko – Neúspěšný český víkend

Českým jezdcům se v rámci dalšího závodu mistrovství Evropy ve švédském Höljes nedařilo. Ani jeden z nich se nepodíval mezi semifinálovou dvanáctku. Bodoval jen Tomáš Krejčík v divizi Super1600, který skončil čtrnáctý.

MMČR v rallykrosu Sedlčany – Rozhodlo se o titulech, ale také vylučovalo

Předposlední závod Mezinárodního mistrovství Česka v Sedlčanech rozhodl v několika divizích o zisku titulů. Do konečných výsledků zasáhli i komisaři.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!