Toyota Yaris WRC chce uspět na Německé rallye

Toyota Yaris WRC se vrací na asfalt v 10. kole sezóny 2019…


…kde budou jezdci Ott Tänak, Jari-Matti Latvala a Kris Meeke v termínu od 22. do 25. srpna čelit nárokům rozmanitých cest Německé rallye. Tänak jako čerstvý vítěz Rallye Finsko usiluje o své třetí vítězství v Německu už třetí rok po sobě s cílem zvýšit svůj momentálně 22bodový náskok v mistrovství závodních jezdců.Německá rallye nabídne tři odlišné typy úseků – úzké a klikaté cesty mezi vinicemi nad řekou Moselou, notoricky obtížný vojenský prostor Baumholder s často měnícími se povrchy a rychlé a úzké venkovské cesty kolem servisního parku u jezera Bostalsee v Sársku. Proměnlivé počasí navíc ještě více komplikuje volbu obutí a nastavení vozu. 

Závodníci letos vyjíždějí ze servisního parku a začínají úvodní erzetou ve čtvrtek večer na okolních cestách, které již znají ze cvičných jízd. Páteční úseky se shodují s loňským rokem a mají podobu dvou okruhů zahrnujících dvojici rychlostních zkoušek na vinicích a silniční okruh Wadern-Weiskirchen na cestě zpět do servisního parku. Sobota má nový formát a začíná dvěma ranními erzetami na okresních cestách, vždy projížděných dvakrát, po nichž následují dva okruhy kolem Baumholderu včetně úseku na ploše Panzerplatte o délce 41,17 km, mezi něž je vložen 15minutový servis. V neděli pak soutěž zakončují dvě opakované rychlostní zkoušky na vinicích. 

Tommi Mäkinen (šéf týmu) 

„Náš fantastický výsledek ve Finsku byl mimořádně důležitý pro obě mistrovství, a tak všichni věříme, že na něj dokážeme navázat i v Německu. Loni se nám tam dařilo, Ott v minulých dvou sezónách tento podnik dokonce vyhrál, takže jako tým vidíme naše šance velmi nadějně a doufáme v další skvělý výsledek. Na této rallye může jezdce mnohé nachytat, ať již na vinicích nebo na cestách v prostoru Baumholder, takže musíte zkrátka svému vozu důvěřovat a plně se soustředit, abyste neudělali chybu.“Ott Tänak (jezdec, vůz č. 8) 

„Rallye v Německu mám samozřejmě velmi rád. Společně s Martinem jsme tam dvakrát po sobě zvítězili a naším letošním cílem je zvýšit tento počet na tři. Určitě to není snadná rallye, myslím, že minulý rok to bylo jedno z nejtěžších vítězství v mé závodní kariéře. Konkurence byla hodně silná, a tak jsem musel hned od začátku hodně tlačit na pilu. Tolik různých povrchů v rámci jedné rallye je pro jezdce velká výzva – aby dokázal jet rychle na všech površích a neudělal přitom žádnou chybu. Víme, že důležitou roli často hraje i počasí, ale to je velmi těžké předpovídat.“ 

Jari-Matti Latvala (jezdec, vůz č. 10) 

„Je skvělé, že jsme se ve Finsku dostali na stupně vítězů. Před podnikem v Německu se tak cítím více v klidu. Loni jsme sahali dokonce po druhém místě, poslední den nás sice zastavil jeden problém a museli jsme odstoupit, ale aspoň víme, že tam dokážeme být silní. Moc se těším, až zjistíme, jak na tom jsme, a současně věřím, že dokážeme opět bojovat o pódiová umístění. Poslední asfaltová soutěž na Korsice pro mě byla těžká, ale už jsme na tom hodně zapracovali při našem testování v Německu před Rallye Finsko. Odladili jsme brzy i zatáčení, a měl jsem tak z vozu velmi dobrý pocit.“Kris Meeke (jezdec, vůz č. 5) 

„Po sérii podniků na šotolině se už zase těším na asfalt. Z dosavadních jízd s Yarisem WRC na asfaltu mám skvělý pocit, tak snad to bude platit i v Německu. Tento podnik je vždy hodně náročný kvůli třem odlišným typům terénu, a navíc se tam mezi erzetami často může změnit počasí. Ale je to rallye, kde se mi v minulosti dařilo, a tak upřímně doufám, že dokážu pro tým zajet dobrý výsledek.“

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!