19. 9. 2019 07:50 − 9868× − 10

Racing 21 převzal druhé Polo GTI R5

Druhý vůz této specifikace v České republice.

- Karoserie s výrobním číslem #039
- Účast Dietera Deppinga na slavnostním předání - Příprava týmu na sezónu 2020

Zástupci společnosti Racing 21 převzali včera v hannoverském sídle společnosti Volkswagen Motorsport dle původního plánu již druhý Volkswagen Polo GTI R5. Zmíněný soutěžní vůz bude součástí sportovních aktivit týmu v roce 2020.

V barvách Racing 21 Klokočka Volkswagen týmu absolvovalo Polo GTI R5 celý letošní domácí šampionát a díky vysoké spolehlivosti s ním posádka Vojtěch Štajf – Veronika Havelková obsadila páté místo v celkové klasifikaci MČR a splnila tak svůj stanovený cíl. Celá letošní sezóna byla navíc věnována intenzivnímu vývoji tohoto soutěžního vozu v oblasti jeho nastavení pro jednotlivé soutěže. Celkový kvalitativní posun v jízdních vlastnostech vozu a jeho již zmíněná dlouhodobá spolehlivost přispěly k rozhodnutí týmu zajistit pro sezónu 2020 ještě jeden vůz stejné specifikace.

Téměř roční úzká spolupráce se společností Volkswagen Motorsport vytvořila vzájemnou důvěru, díky které bylo možné získat do České republiky již druhý vůz Polo GTI R5, nyní s výrobním číslem #039. Ke slavnostnímu předání soutěžního speciálu jezdci a zároveň manažerovi týmu Racing 21 Vojtěchu Štajfovi došlo včera v německém Hannoveru. Akce se zúčastnil mimo jiné i testovací jezdec společnosti Volkswagen Motorsport Dieter Depping, který se na vývoji vozu Polo GTI R5 osobně podílel.

„Převzetí auta zažívám tady letos již podruhé a stejně jako v prvním případě je to pro mě osobně i celý náš tým mimořádná událost. Věnovali jsme postupnému vývoji a preciznímu nastavení vozu pro každou soutěž českého šampionátu velkou pozornost a výsledek se nakonec dostavil v podobě celkového umístění. Těší mě, že jsem se mohl v rámci této akce osobně podělit o své zkušenosti právě s Dieterem Deppingem, který má najeto s tímto vozem hodně testovacích kilometrů. Jsme tedy o významný krok dále a přichází nyní čas naše poznatky zužitkovat v následujícím roce. Polo GTI R5 jednoznačně potvrdilo ve všech našich soutěžích mimo jiné vysokou míru spolehlivosti, a také tento fakt nás vedl k pořízení dalšího vozu do našeho týmu,“ řekl Vojtěch Štajf a dodal: „Na sezónu 2020 budeme tedy připraveni se zmíněnými dvěma vozy a v současné době probíhají intenzivní jednání o její programové podobě, co se týká jezdeckého složení a případných soutěžních startů. Ale to je zatím budoucnost. Aktuálně se s Veronikou těšíme na Rally Hungary začátkem listopadu, která uzavře letošní evropský šampionát FIA ERC.“

Komentářů celkem: 10
19. 9. 2019 07:56
0 0
Auto pro ,,Ášína" smajlík
19. 9. 2019 11:23
0 0
Já bych se vůbec nedivil, kdyby se v něm Ašín v prosinci objevil smajlík
19. 9. 2019 11:47
0 0
Původně napsal Tomš
Já bych se vůbec nedivil, kdyby se v něm Ašín v prosinci objevil smajlík
Je to více než reálné smajlík sám říkal že mění techniku, navíc skončila spolupráce s Inveltem ... takže smajlík
19. 9. 2019 13:14
0 0
Kéž budete mít pravdu.
19. 9. 2019 16:53
0 0
Modrobila mu bude slusetsmajlík.
19. 9. 2019 16:57
0 0
Původně napsal ladaalois
Modrobila mu bude slusetsmajlík.
pokud myslíš Ášína tak spíš modrožlutá smajlík
19. 9. 2019 17:06
0 0
Původně napsal Wladimeer
Původně napsal ladaalois
Modrobila mu bude slusetsmajlík.
pokud myslíš Ášína tak spíš modrožlutá smajlík
Přesněsmajlík Je třeba aby státní firma pustila pořádnej balík
19. 9. 2019 18:01
0 0
Původně napsal Kuda 08
Auto pro ,,Ášína" smajlík
Bylo by to fajn, aby měl auto, v kterém nebude na soutěží akorát do počtu.smajlík
19. 9. 2019 22:37
0 0
Původně napsal Wladimeer
Původně napsal ladaalois
Modrobila mu bude slusetsmajlík.
pokud myslíš Ášína tak spíš modrožlutá smajlík
No jasně. Nevím, na co jsem myslel, když jsem to psal.smajlík
22. 9. 2019 13:52
0 0
Původně napsal ladaalois
Původně napsal Wladimeer
Původně napsal ladaalois
Modrobila mu bude slusetsmajlík.
pokud myslíš Ášína tak spíš modrožlutá smajlík
No jasně. Nevím, na co jsem myslel, když jsem to psal.smajlík
Na ty jeho nahotinky modrobílé myslels určitě :D https://www.ewrc.cz/images/2019/photos/barum_czech_rally_zlin_2019/ine_dsc_5763.jpg smajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama