20. 9. 2019 06:52 − 7736× − 2

Citroen: Bude nebo nebude?

Citroen tento týden testuje ve Walesu a nebude to jen tak obyčejné testování.

Jedná se o klíčovou třídenní zkoušku, aby se francouzský výrobce rozhodl, zda zavede změny v homologaci týkající se hlavně podvozku. Novinky by, v případě pozitivního testu, Citroen využil již na následující soutěži. Důležitého testování se zúčastní samozřejmě tovární jezdci Ogier a Lappi, k nim se přidá ještě testovací jezdec Eric Camilli.

Citroen pracuje na upgradech na C3 WRC od první poloviny roku a vylepšení podvozku bylo původně naplánováno na finskou rally na začátku srpna. Šéf týmu Pierre Budar říká, že bude záležet na jezdcích, zda je použít: "Závisí to na výsledku testu, zda použijeme nové díly. Řešíme tlumiče, podvozek a diferenciály. Pokud nám dají pozitivní odpověď, použijeme je pro Wales. Pokud je použijeme, bude to docela významný krok – jedná se o nově homologované díly."

Citroenu se na poslední soutěži MS hodně dařilo, až překvapivě. Ogier vyhrál a podpořil ho druhým místem i Lappi, který mu byl po celou soutěž v patách. "Opravdu nemáme na autě nic nového," musel odmítat šestinásobný šampion neustálé dotazy na novinky na voze. Ty možná přijdou až nyní. Pomůže to Ogierovi stáhnout náskok Otta Tänaka, který je na čele hodnocení se sedmnáctibodovým náskokem?

Citroen nezískal ve Walesu prvenství od roku 2010 od fenomenálního Sebastiena Loeba, na druhém místě dojel Kris Meeke v roce 2015, což je poslední pódium francouzské značky na ostrovech.

Komentářů celkem: 2
20. 9. 2019 07:56 Upraveno 08:11
0 0
A jak zní teda otázka na ty jezdce? ...třeba : "Máme to, chlapi, homologovat, nebo se na to vyprdnem, ušetříme a uděláme si velkou žranici s vínem, žábama, sýrem a bagetama? " Rozumějte, já myslel, že u továrního týmu jezdec něco chce , řekne to technikům a když jsou na to peníze, tak to dostane, když ne, tak ne. Ale tohle vypadá jako nakupování pro rodinu s 5 dětmi. Jsou ty džíny moc rozedrané na to, aby je po sobě zdědily? Koupíme nové v second handu? Nebo snad v normálním obchodě?
20. 9. 2019 08:37
1 0
Vzhledem k tomu, že na změny takových dílů je potřeba homologační žolík a těch je omezené množství, tak spíš jde o to, jestli: "Chlapi, takhle je to ok a jdem do toho a nebo to není ještě úplně to pravý a budeme to dál ladit/upravovat/přepracovávat?" Protože jakmile to jednou nasaděj, už s tím dál moc neudělaj. Nebo by to tak aspoň teoreticky mohlo být. Jak to v reálu funguje u Citónů těžko říct - možná na dílně rozdělaj gril a pečou si ty žabí stehýnka smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!

Je aktivovaný AdBlock nebo jiný blokátor reklam!
Pokud chcete náš web používat, vypněte ho prosím. Děkujeme!