29. 9. 2019 09:05 − 3032× − 1

Velký rakouský duel stále nerozhodnutý

Letošní sezóna rakouského mistrovství nabízí parádní souboj dvou hodně rychlých posádek o titul.

Jedna z nich usedá do kokpitu Fordu Fiesta R5 a rok nezačala zrovna nejlépe, když svůj vůz musela na úvodní Jänner Rallye odstavit v samém úvodu. Následující trojicí soutěží ale Ford pilotovaný Hermannem Neubauerem prolétnul nejrychleji ze všech a poražen zůstal až v půlce července na Rallye Weiz. Julian Wagner se svou Škodou Fabia R5 právě tam získal druhý letošní triumf a do prázdninové pauzy nastupoval stále jako lídr šampionátu. Před startem předposlední soutěže se ale mladý Rakušan nenacházel zrovna v nejlepší formě. Zaprvé jej trápilo nepříjemné nachlazení a k tomu se musel připravit na nový hlas ve sluchátkách. Anne Katharinu Stein totiž na pravém sedadle vystřídal Pirmin Winklhofer. Kromě tvrdého boje o titul nabídla letošní sezóna i zajímavý duel o třetí místo. Čtvrtý Günther Knobloch ale na start Niederösterreich Rallye se svou Fabií R5 nedorazil a Johannes Keferböck si mohl třetí příčku už předčasně pojistit.

Na začátek programu organizátoři zařadili nejdelší polokruhovou zkoušku Maria-Laach. Jejích pětadvacet kilometrů ale bylo to jediné, co posádky v pátek absolvovaly. Wagner sice bojoval s nachlazením, ale stejně zaznamenal na úvod nejrychlejší čas. Diferenciál Neubauerovy Fiesty nefungoval správně a posádka zajela čas o více než deset vteřin pomalejší. V sobotu ráno v dešti oba rivaly o titul dokázal i při jejich nasazení porazit Němec Maximilian Koch se škodovkou. Neubauer se po této zkoušce propadnul na třetí místo a zůstal na něm až do servisní přestávky. Třetí test byl totiž po havárii předjezdce zrušen. Mechanici stáje ZM-Racing dali už přes noc Fiestu R5 dohromady a Neubauer s ní vyhrál čtvrtý test. Wagner se tak rázem dostal ze strany svého úhlavního rivala pod tlak a to se už v pátém testu projevilo jezdeckou chybou. Lídr mistrovství svou Fabii R5 přetočil a bohužel při tom narazil do kamene, o který udělal defekt a na něm absolvoval posledních šest kilometrů. Z první příčky tento incident Wagnera katapultoval až na třetí. Tím však jeho problémy nekončily, když se hned v následujícím testu dopustil dalšího přetočení. Tentokrát už jej to tolik času nestálo a dokonce se vrátil zpátky před Kocha.

Německý pilot spadnul na bronzový stupínek a ten si udržel až do cíle. Keferböck v závěru přišel o páté místo, když mu jej uzmul Gerald Rigler za volantem Fiesty R5. I body za šestou příčku ale jezdce škodovky přiblížily ke konečné třetí příčce v mistrovství. K titulu naopak už čtvrtý triumf sezóny přiblížil Neubauera. Wagner se po dvou svých chybách musel smířit s porážkou. Sice i nadále zůstává v čele šampionátu, ovšem při škrtání nejhorších výsledků mu už vedení nepatří. Do závěrečného klání na slavných šotolinách Waldviertelu vstupuje z lepší pozice Neubauer, který má k dobru 12 bodů. Ostatně výrazně lepší skóre má i co do počtu vítězství, kde svého mladšího soupeře poráží rozdílem 4:2.

Komentářů celkem: 1
29. 9. 2019 15:26
0 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!