Rufa Sport v boji o titul so Škodou Fabia R5 Evo

Slovenský Rufa Sport Team si na svoje konto pripísal v priebehu existencie množstvo prvenstiev.

A to nielen na trati, ale aj v predstavení najnovšej techniky. Inak tomu nebude ani v rámci posledného kola Majstrovstiev Slovenska v rally 2019, v Košiciach. Posádka Grzegorz Grzyb a Jakub Wróbel, dvojica, ktorá reprezentuje RUFA SPORT Team sa totiž divákom predstaví v rámci 45. Rally Košice 2019 ako prvá na Slovensku s najnovšou technikou v podobe Škoda Fabia R5 EVO. Navyše do Košíc smeruje RUFA SPORT Team spoločne so svojou súťažnou posádkou v pozícii lídrov šampionátu s dvadsať bodovým náskokom.

V Košiciach sa však bude bojovať o množstvo bodov, pričom každý súťažný deň bude bodovaný zvlášť. Zatiaľ čo v sobotu 19.10.2019 bude brať víťaz etapy tridsať bodov, v nedeľu 20.10.2019 to bude podľa predpisov Slovenskej asociácie motoristického športu jeden a pol násobok, čiže celkovo štyridsaťpäť. A práve z tohto dôvodu je ešte stále súboj o absolútneho majstra Slovenska v rally otvorený. Bojovať tak budú musieť všetky súťažné posádky až do úplného konca podujatia. Samozrejme, o víťazstvo nielen v Košiciach, ale aj celom šampionáte má záujem RUFA SPORT Team, ktorému by sa tak podarilo spoločne s Grzegorzom Grzybom vybojovať už piaty titul absolútneho majstra Slovenska v rally.

„Som rád, že sa náš tím opäť zapíše do histórie slovenského rally športu s ďalším prvenstvom. Po niekoľkých najnovších súťažných vozidlách, ktoré náš tím predstavil v minulosti ako prvý na Slovensku, ale aj niekoľkých zahraničných jazdcoch, medzi ktorými bolo niekoľko juniorských majstrov sveta, či Európy, predstavíme teraz ako prví najnovšie vozidlo z dielní mladoboleslavskej automobilky, čiže Škodu Fabia R5 EVO. Toto auto si Grzegorz vyskúšal počas minulotýždňovej Mecsek Rally v Maďarsku, kde mu v cieli patrilo druhé miesto absolútneho poradia. Zdá sa, že to auto Grzegorzovi sadlo, vo štvrtok doladíme na teste drobnosti a budeme konkurencie schopní. Dúfam, že sa nám tohtoročný slovenský absolútny rally titul podarí získať. Rád by som týmto pozval všetkých rally fanúšikov na Slovensku a samozrejme aj našich verných fanúšikov aby nás prišli povzbudiť a podporiť,“ povedal Ľubomír Kleman, manažér RUFA SPORT Teamu.

45. Rally Košice 2019 odštartuje v dňoch 18. – 20.10.2019 ako posledné kolo Majstrovstiev Slovenska v rally 2019, ale zároveň budú súťažné posádky bojovať aj o body v rámci seriálu FIA CEZ Rally 2019. Štart podujatia je naplánovaný na sobotu 19.10.2019 od 13:00 hodiny a cieľ na nedeľu 20.10.2019 od 14 hodiny 40 minúty. Na súťažné posádky v Košiciach čaká trať o celkovej dĺžke viac ako 500 kilometrov, ale aj 11 rýchlostných skúšok v súhrnnej dĺžke viac ako 136 kilometrov.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!