29. 10. 2019 15:14 − 2870× − 0

Rudolf Valla v letošní sezóně vítězem ve třídě 7

Rudolf Valla se spolujezdcem Tomášem Vallou se v letošní sezóně stali vítězi ve své třídě 7 v rámci Mistrovství ČR Rallysprint série 2019.

Tento výsledek potvrdili na poslední soutěži sezóny ve Vsetíně. Kluci bojovali do poslední rychlostní zkoušky o titul.

Na Vsetíně posádka startovala, jak už je zvykem, se Škodou Fabií. Po ranním vstávání je čekala cesta z Tišnova do centra závodu – do Vsetína.

„V pátek jsme absolvovali seznamovací jízdy. Už tehdy se nám zamlouvala RZ Semetín. Jen nás trochu děsilo, kolik nečistot je na trati. Z Hošťálkové jsme měli jako každý rok velký respekt, protože je velmi rychlá a zrádná. Erzetu Jabloňovou jsme znali z předešlých ročníků,“ řekla po seznamovacích jízdách posádka. V pořádku proběhla jak technická, tak administrativní přejímka. Večer nechybělo posezení s kamarády a mechaniky. Ráno posádka před devátou vyrazila na první ostré kilometry. Vše probíhalo bez problémů, podle plánu. „Úvodní zkoušku jsme pojali s respektem, abychom věděli, v jakém tempu se pojede. Tempo bylo vysoké, takže jsme věděli, že pokud chceme titul, musíme zrychlit,“ řekla posádka k úvodní rychlostní zkoušce. Na druhé rychlostní zkoušce si posádka spravila chuť a vrátila se zpět o souboj o titul s Honzem Dostálem. Poté následoval přesun do přeskupení.

Pro posádku T&V Rally Team však byly hlavní a důležité časy Honzy a souboj s ním. Kdy se posádky tahaly o vteřiny až do posledního kilometru.

Před poslední RZ Hošťálková měla posádka na Honzu Dostála pouhé 2 sekundy náskok. Takže poslední rychlostní zkouška rozhodovala o vítězi Rallysprint série 2019. „Ve stopce RZ jsme nevěděli ještě, že jsme Honzu porazili. Když za námi Honza přišel za rychlostní zkouškou a říká nám, že jsme vyhráli o 0,8 sekundy. Tím bychom chtěli posádce Dostál-Dostál poděkovat za informaci a krásný souboj do posledního kilometru RZ,“ shodla se tišnovská posádka po soutěži. Závěr sezóny vyšel opravdu na jedničku.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!