Přijeďte porazit hvězdy letošního Setkání mistrů

První závod seriálu Autodrom Rally Série 2019/20 se uskuteční již v neděli 10. listopadu.

Již nyní je přihlášeno přes 100 závodníků ve všech deseti vypsaných třídách. Závodit může opravdu každý. Ať už máte sériový automobil, se kterým jezdíte denně do práce, nebo vypiplaný závodní speciál, nebo si chcete jen krátit dlouhou zimní přestávku před další závodní sezónou, všichni jste vítáni. Na těchto závodech se spolu pravidelně utkávají amatéři se závodníky z různých motoristických disciplín, mnohdy však jsme svědky učení se sportovní či závodní jízdě pod dohledem zkušeného instruktora či závodníka.

Jedním z nich je třeba několikanásobným mistr v rally Pepa Semerád, který ochotně usedá na horké sedadlo spolujezdce, aby předal své životní zkušenosti mladým nadějím.

Pojďme si ale ve stručnosti povědět, co nás v neděli 10. listopadu na okruhu v Sosnové u České Lípy čeká. Je to především zajímavý okruh, který se jede tentokrát proti směru jízdy a kde se střídají technické pasáže s těmi srdečními. Po administrativní a technické přejímce následují 2 okruhy na seznámení s tratí. Poté již bude vše na čas a začínáme 3 okruhy měřeného tréninku, po němž se závodníci seřadí dle nejrychlejšího času na jedno kolo. Čas z tréninku určuje kdy a s kým kdo pojede v rámci všech 3 sérií, které se jedou vždy na 3 okruhy. Začínáme od nejpomalejších závodníků z tréninku a závod graduje v každé sérii jízdou těch nejrychlejších. Po odjetí všech sérií sečteme 4 nejrychlejší časy na jedno kolo z 9 odjetých. Tím je dáno, že každý může hledat limity své i svého vozu a když to nevyjde a navštíví třeba nějakou tu únikovou zónu, tak se nic závratného z pohledu výsledků nestane, protože to špatné kolo se mu nepočítá.

Závody pořádáme sice pro amatéry, ale snažíme se, aby po stránce organizace a bezpečnosti byly na profesionální úrovni. Na bezpečnost dohlíží traťoví komisaři, kteří signalizují vlajkami případné nebezpečí. Stejně tak je připravena sanita a rychlý vůz ARS. Samozřejmostí jsou on-line výsledky, takže než vám stačí vychladnout turbo, soupeři už vědí, jak jste byl rychlý. Nejen pro zahřátí bude pro vás fungovat po celý den restaurace autodromu.

Máte rádi rychlou jízdu a adrenalin? Pokud ANO, neznám na neděli 10. 11. lepší program než si přijet zazávodit na autodrom do Sosnové. Pro diváky je vstup zdarma. Budeme se na vás všechny těšit.

Více informací včetně přihlášek, propozic, výsledků a akreditačního formuláře najdete na www.autoklubbohemiasport.cz.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!