12. 11. 2019 15:42 − 1664× − 0

Chevrolet vládne Argentině

V jihoamerické zemi se o víkendu odehrál předposlední díl šampionátu a znovu jej ovládli jezdci Chevroletu.

Stáj Tango má zpátky v sestavě svého několikanásobného šampióna Marcose Ligata a ten se z dočasného důchodu rozhodně nevrátil proto, aby hrál druhé housle. I letos je až po uši namočený v boji o titul. Hlavního soupeře mu tentokrát nedělá odvěký rival Federico Villagra, kterému se s Fordem Fiesta MRT vůbec nedaří, ale kolega s druhým modrobílým Agile MRT. Miguel Baldoni spojil síly se stájí Tango teprve na začátku sezóny a rozhodně si moc dlouho na novou techniku nezvykal. Do předposlední soutěže odstartoval jako lídr mistrovství. Těžko očekávat, že by ještě některá z konkurenčních značek dokázala Chevroletu znepříjemnit cestu za dalším titulem. O bronz se tak s největší pravděpodobností utkají dva jezdci Volkswagenů Polo MRT Augusto D’Agostini a Geronimo Padilla a také nejrychlejší z jezdců ve Fordech Nicolas Díaz.

Villagra ani tentokrát nevystoupil ze svého stínu a slabými časy v první etapě se dokázal na jejím konci probojovat jen na sedmou příčku. Nejrychlejší Fiestu MRT tak opět řídil Díaz, který se hned v první zkoušce ujal vedení. Ve druhé zkoušce jej sice předstihnul Ligato, ale pilot Fordu mu porážku okamžitě vrátil a šel zpět do čela. Parádní duel těchto dvou soupeřů se stal ozdobou celé úvodní etapy. Na jejím konci to byl Díaz, kdo se radoval z vedoucí příčky. Ligato na něho však ztrácel úplné minimum, 1,4 sekundy a rozhodně se nedalo očekávat, že se v neděli o vítězství nepopere. Z hlediska šampionátu však Ligata určitě více zajímalo, že svého hlavního rivala Baldoni dokázal o 11 vteřin udržet za svými zády. Díaz si po skvělé sobotě vypil hned v neděli ráno kalich hořkosti až do dna. U jeho Fiesty začal stávkovat diferenciál a posádka musela po absolvování první zkoušky porouchaný speciál odstavit. Z trojice bojující o bronz v konečném hodnocení šampionátu si v Rally de Entre Rios nejlépe počínal D’Agostini, ale své Polo MRT do cíle dovezl na slabém pátém místě. Smůla Díaze posunula na bednu Leandro Bonnina pilotujícího Citroën DS3 MRT. O vítězství si to spolu rozdali zástupci stáje Tango a nedělní ráno jasně patřilo Baldonimu, který své manko během prvních dvou zkoušek stáhnul na 3,1 sekundy. Ligato mu porážku v RZ 9 vrátil, ale následně se rozestup znovu zmenšil, na 2,2 vteřiny. O vítězi rozhodla předposlední zkouška, ve které Baldoni nechal skoro deset vteřin. Z vítězství v Entre Rios se tak raduje jeho stájový kolega Ligato, který tím pádem odstartuje do závěrečné soutěže z pozice lídra šampionátu.

Stav šampionátu: 1. Ligato 372, 2. Baldoni 354, 3. D’Agostini 258,5, 4. Díaz 229, 5. Paddila 197, 6. Arceluz 196, 7. Villagra 195

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!