26. 11. 2019 07:40 − 6743× − 5

V bitvě o Prahu se střetnou i mladé pušky

Sobota 7. 12. 2019 se blíží, a právě tento datum mají fanoušci rallysportu spojen s XXV. ročníkem TipCars Pražského Rallysprintu.

Každoročně se návštěvníci TipCars Pražského Rallysprintu těší na spoustu zajímavých novinek a ani letos nebudou určitě zklamáni. Už delší dobu je známo, že soutěž se ve svém jubilejním ročníku vrací na klasické rychlostní zkoušky Karlík a Cementárna, kde se závodníci utkají v ranních hodinách.

Není divu, že s ohledem na náročný charakter těchto tratí jezdci už teď nervózně sledují zejména předpověď počasí, vždyť v minulých dobách ranní mrazíky a zdejší kluzké vozovky působily i mnoha hodně známých jménům velké potíže. Po desáté hodině dopolední se svého dočkají i příznivci kroužení na divácky atraktivních tratích kolem Strahova. Dvě tamní okruhové rychlostní zkoušky letos doplní i krátký epilog, kde se budou moci jezdci i trochu ´vyblbnout´ a pozdravit své fanoušky atraktivními smyky, na této zkoušce totiž nebude měřen čas.

Velkou pozornost každoročně budí i složení pražské startovní listiny. V minulém roce se patřičně prosadilo mládí, když soutěž ovládl slovenský šampión Martin Koči, v kategorii 2WD už tehdy zvítězil talentovaný Petr Semerád. A právě na tohoto pilota se letos soustředí ještě větší pozornost, ve svých osmnácti letech totiž dostane k dispozici vůz Škoda Fabia R5 evo s podporou domácího importéra! Není sporu, že bude chtít bojovat o vítězství, vždyť již při své premiéře s tímto vozem před pár týdny dokázal ovládnout jednu ze skvěle obsazených show závěru sezóny. Stejně jako tehdy bude Semerádovým velkým soupeřem i desetinásobný vítěz Pražského Rallysprintu Václav Pech, na startu jubilejního ročníku bude ale i letošní juniorský evropský šampión Filip Mareš. I tento talentovaný pilot bude mít k dispozici špičkový vůz Škoda Fabia R5 evo, a tak o prestižní bitvy nebude 7. 12. jistě nouze.

Kompletní startovní listinu zatím ještě organizátoři maličko tají, neměli by v ní chybět ale ani Roman Odložilík či Vojtěch Štajf, kteří loni do posledních kilometrů bojovali o prvenství, pojede i předloňský vítěz, Slovák Jaroslav Melichárek. S vozy kategorie R5 či WRC se dočkáme i dalších skvělých jezdců, ani letos však určitě nepůjde na trati všem jen o nejlepší časy. Zárukou dobré zábavy by měla být i přislíbená účast historických vozů včetně showmana Jiřího Petráška.

Komentářů celkem: 5
26. 11. 2019 08:11
0 0
Petr Semerád s tovární podporou? Nějaký náznak do budoucna? smajlíksmajlíksmajlík
26. 11. 2019 11:17
0 0
Nerad bych se někoho dotknul, ale lákat v tiskovce na Odložilíka nebo Štajfa? No nevím... Seznam měl vyjít včera v šest a nikde nic... Já vím, že o nic nejde a pro někoho možná řeším ho... Ale ZU by snad mělo být založeno na faktech, proč teda v TZ stojí, že organizátoři startovku tají? Proč to někde jde - viz Mikuláš, a proč někde ne?smajlík
26. 11. 2019 14:23
0 0
Protože to je Mihule .....
26. 11. 2019 18:49
0 0
Původně napsal Kunek
Petr Semerád s tovární podporou? Nějaký náznak do budoucna? smajlíksmajlíksmajlík
Bylo by to fajn,ale taky to může být ,,jen´´ odměna za soutěž Natři Honzu kterou v loni vyhrál,a na základě toho se vzdal půjčení nové seriové fábie s tím že se se škodovkou dohodli na něčem jiném...
27. 11. 2019 09:28
0 0
Petr Semerád nejede s podporou továrního týmu, ale domácího importéra, změnil jsem to v článku
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!