Marek Felt - eWRC.cz
3. 12. 2019 08:56 − 2028× − 0

Lukáš Pondělíček se postaví v Praze ke svému 100. startu

Lukáš Pondělíček absolvoval v roce 2004 premiérový závod v rámci Horácké Rally Třebíč s vozem Škoda Felicia ve skupině SA1.

Tenkrát asi ani sám netušil, že o 15 let později oslaví jubilejní stý start v jedné z nejpopulárnějších disciplín motoristického sportu.

Nutno podotknout, že cesta ke stému startu nebyla během posledních dvou let jednoduchá. „V roce 2018 nám sezónu předčasně ukončila ve Vyškově technická závada na nově zrevidovaném motoru. Smůla byla o to horší, že motor byl zcela na odpis, čímž byla prakticky celá sezóna ztracená. Když už vše vypadalo, že letos tomu bude lépe a konečně absolvujeme kompletní sezónu, přišlo znenadání mé vážné poranění páteře, a tak opět větší část sezóny byla nenávratně pryč. Když se připočte zrušení posledních závodů jak velkého, tak malého mistráku, rozhodli jsme se potrénovat na příští rok alespoň v rámci Traiva Rallycupu, kde jsme zkoušeli různá nastavení vozu, já se sžíval s novým a pevně věřím i do budoucna stabilním spolujezdcem Lukášem Vyoralem. A tak číslo dalo číslo a jubilejní STOVKA vyšla na Pražský rallysprint,“ krátce zavzpomínal litoměřický jezdec.

Ponďa vystřídal během kariéry hned několik závodních speciálů. Jen v Praze se představil například se Škodou Fabia S2000, Škodou Octavia WRC, Škodou Felicia Kit Car nebo Citroënem C2 R2 Max. Nejvíce ale Lukáš Pondělíček samozřejmě vzpomíná na své vlastní vozy.

Nejoblíbenějším je samozřejmě Fabien. Ale také rád zavzpomíná na roky strávené za volantem C2 R2 Max, se kterým dokázal v roce 2014 například zvítězit v rámci Internationale Jänner Rallye ve třídě RC4.

Jak jsme ale již zmínili, jeho srdce patří jednoznačně nejvíc vozu Škoda Fabia S2000, se kterým se představí o nadcházejícím víkendu v Praze. O to pikantnější, že se bude jednat o stý start Lukáše Pondělíčka v rallye. V loňském roce v okolí Strahova po boku Lukáše ukončit dlouholetou kariéru spolujezdce Eda Perski a letos tak čeká fanoušky Rally Teamu Ponďa.cz další oslava. „Na Prahu se těšíme. Na sedadle spolujezdce se představí má manželka Markéta, které tímto děkuji za trpělivost, kterou se mnou má. V garáži totiž u Fabien trávím více času než doma na gauči. Závod si chceme užít, v servisním zázemí týmu a oslavit s přáteli, sponzory i fanoušky můj stý start. Tímto bychom rádi pozvali všechny příznivce rallye do našeho servisu, kde jsme pro ně připravili limitovanou edici podpisových karet,“ uzavřel s výhledem na blížící se stý start Lukáš Pondělíček.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama