19. 12. 2019 15:47 − 9107× − 4

Šumava a Vltava v novém!

Zima klepe na dveře a to je jasné znamení, že do startu Rallye Šumava Klatovy a Historic Vltava Rallye zbývá jen něco málo přes 100 dní.

Jejich termín je totiž tradiční – závodit na Klatovsku se bude o posledním dubnovém víkendu, tedy 24. – 25. dubna 2020. Bližší informace k soutěžím se brzy začnou objevovat na klubových stránkách www.pamk.cz .

Už pár dnů je na světě kalendář domácích šampionátů v rallysportu a je tedy zřejmé, že v něm opět nebudou chybět obě klatovské soutěže. 29. ročník Historic Vltava Rallye bude i v příštím roce součástí evropského i domácího šampionátu historických vozů, jubilejní 55. Rallye Šumava Klatovy je zařazena do Mistrovství České republiky jako jeho druhé zastavení.

A jak slibuje předseda organizačního výboru obou podniků Jan Petrů, máme se nač těšit: „Nechtěli jsme ani tentokrát ponechat nic náhodě, proto jsme zahájili přípravu tratí rychlostních zkoušek velmi brzy. V posledních letech jsme často slýchali povzdechy nad skladbou rychlostních zkoušek a jejich svižným charakterem. Trochu nás to mrzelo a náš cíl pro následující jubilejní ročník RŠK byl tedy jasný – pokusit se vrátit ´Šumavě´ její tradiční ráz, což ale znamenalo hledat zcela nové úseky tratě. A tak se od června jezdilo, vymýšlelo, zkoumalo, telefonovalo, jednalo a domlouvalo a teď si myslíme, že výsledek bude stát za to! Podařilo se nám totiž změnit charakter tratí většiny rychlostních zkoušek. Přibyly na nich jezdecky velmi těžké lesní úseky, nevyzpytatelné šotolinové cesty a ani to není zdaleka vše… Suma sumárum, nejstarší stále aktivní soutěži České republiky přibudou v novém ročníku zcela nové rychlostní zkoušky v celkové délce přes 60 km! Nadto byly pozměněny tratě i většiny zbylých ´erzet´, v případě jednoho testu se pak vracíme na jeden z vůbec nejlegendárnějších úseků českých soutěží. Rallye Šumava Klatovy by tak měla při svém jubilejním ročníku být zase o něco náročnější, totéž samozřejmě platí i pro Historic Vltava Rallye, která bude mít se ´Šumavou´ opět společnou trasu."

"Už je jasné, že zůstane zachován klasický formát pátek – sobota, můžeme také prozradit, že další ze symbolů našich soutěží, tedy Klatovský okruh, bude opět součástí harmonogramu ve formě hned dvou rychlostních zkoušek. Ale protože novinek není nikdy dost, rozhodli jsme se i v tomto případě pro určitou obměnu. Kroužit se bude jak v pátečním podvečeru, tak i v sobotu dopoledne – to ale již v opačném směru! Věříme, že i tato změna bude pro diváky atraktivní a že si k nám najdou cestu, teď nezbývá než také věřit, že i počasí bude opět na naší straně. To už ale příliš ovlivnit neumíme. Máme i další novinky, o nich ale víc prozradíme až na začátku nového roku. V tuto chvíli bych chtěl všem příznivcům našeho krásného sportu už jen za celý organizační výbor a ředitelství rallye popřát klidné prožití Vánočních svátků a poté i úspěšný celý nový rok 2020!“ Tolik tedy předseda organizačního výboru klatovských soutěží Jan Petrů a my už jen zopakujme, že 29. Historic Vltava Rallye i 55. Rallye Šumava Klatovy proběhnou o posledním dubnovém víkendu, tedy 24. – 25. dubna 2020.

Komentářů celkem: 4
19. 12. 2019 16:31
0 0
Taková věc si zaslouží velkou pochvalu!! smajlík
19. 12. 2019 19:35
0 0
Super smajlík smajlík
19. 12. 2019 20:08
0 0
Paráda už aby byl duben.smajlík
21. 12. 2019 19:16
0 0
Já sice vítám snahu pořadatelů o inovaci, otázkou je míra a množství změn,taky zda násilím nutit nějaký nový charakter soutěži, která doposud byla zejména k historikům svým pojetím a koncepci tratě vcelku přívětivá, dopředu tak nějak předpokládaná, byť obtížná. Ale posádka mimo minulý ročník s nešťastným zařazením tankodromu na začátek etapy sobotní sekce/ mělo to být vždy na konci/ dovezla většinou vůz do cíle nepoškozen z rozbitých tratí. Ano, charakter některých rz byl rychlejší, no a co, komu to vadilo ....?? Těžké rozbíjecí šotolinové cesty nejsou už pro historiky to pravé, málokdo má takový sklad náhradních dílů a možnosti jejich dodání jako moderní soudové vozy stavěné továrnami a ne někde ve stodole, my už nemůžeme tak často měnit ty důležité díly, protože prostě už nikde neexistují. Doufám, že pořadatelé byli rozumní ve svých změnách, ale za mne dosavadní Vltava byla přes naši smůlu a nedojíždění prostě fajn závod, kde nebyl důvod k razantním změnám.

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama