Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
23. 1. 2020 20:13 − 4346× − 1

T. Neuville letos okoření starty charitativní pomocí

Thierry Neuville se letos rozhodl pro zajímavou charitativní činnost při svých startech.

Korunní princ současného mistrovství světa Thierry Neuville se letos rozhodl své starty s pojit s dobročinností, když na každém podniku MS daruje místní dobročinné organizaci podle svého výběru. Při Rallye Monte Carlo si tak vybral organizaci Association Reves, která pomáhá vážně nemocným dětem plnit si své sny a alespoň na chvíli tak jejich prostřednictvím zapomenout na těžkou životní situaci. Základní výše daru belgického jezdce bude na každém podniku 2 000 €, avšak když dojede na stupních vítězů, tak částku zdvojnásobí a pokud vyhraje, jeho dar bude rovnou 10 000 €. Pokud by se mu povedlo zopakovat loňskou sezónu, tak se na konci roku může Thierry Neuville stát pořádným dobrodincem světa soutěží.

"Mám obrovskou radost z toho, že jsem se pro letošek rozhodl zrealizovat něco, co jsem už" nějakou chvíli plánoval. V roce 2020 budu na každé soutěži MS podporovat místní dobročinnou organizaci. Pokaždé dám vybrané 2000 € a pokud dojedu na pódiu, tak částku zdvojnásobím. Pokud soutěž vyhraji, tak bude dar činit 10 000 €. Při Rallye Monte Carlo bych rád pomohl francouzské Association Reves, která pomáhá vážně nemocným dětem plnit jejich sny. Rád bych vás pozval k tomu, abyste se podívali na to, co dělají, napsal Thierry Neuville na svůj facebook.

A jak úvodní podnik sezóny Belgičan vidí? Loni dokončil druhý a to spolu s 3. místem z roku 2016 znamená, že mu ke zkompletování všech medailí chybí výhra. Na startu však bude i jeho nový týmový kolega – úřadující mistr světa Ott Tänak a novic u Toyoty Sébastien Ogier, který poslední roky v Monaku vládne. "Bude to těžká soutěž a rozhodovat bude volba pneumatik. Každý start je tu náročný, musíte mít dobře napsaný rozpis a taky musí sedět poznámky od špionů. Klíčem je koncentrace, kterou kvůli měnící se nadmořské výšce a podmínkám nemůžete ani na chvíli ztratit. Pak vás může nachytat třeba černý led. Párkrát už jsme v Gapu startovali a víme, které části tratě jsou celý den ve stínu a budou klouzat, ale Monte si na nás vždycky nachystá nějaké překvapení," uzavírá Thierry Neuville.

Komentářů celkem: 1
26. 1. 2020 20:10
0 0
V resultech se rozjela velká debata o Neuvillově proslulé aroganci a tady klasicky ticho po pěšině. Přitom tento článek je důkazem, že si vítězství nikdo nezasloužil víc. Věřím, že letos mu budou hvězdy nakloněny a bude to jeho sezóna.smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!