Ogier ani Loeb už letos titul nezískají

A nejen oni, ale ani spousta dalších skvělých pilotů už nemá šanci v letošním roce získat titul v některé ze tříd Autodrom Rally Série…

…protože v prvních třech závodech nezapsali žádný skvělý výsledek. Pojďme si však představit ty, kteří naopak skvělý výsledek zapsali a jsou tedy v polovině seriálu adepti na titul. V absolutním pořadí vede kopcový specialista David Komárek (Mitsubishi), který si zatím vyzkoušel všechny tři stupně vítězů. Ondřej Šimek (Mitsubishi) sice 2x zvítězil, ale třetího závodu se nezúčastnil, a tak mu patří průběžně druhá příčka. O jeden bod za ním je Miloš Feigl (Mitsubishi). Nutno zmínit ještě průběžně čtvrtého, velmi rychlého Václava Bumbálka, kterého většinou doprovází jeho krásná slečna a který má zatím stále nehoráznou smůlu. Václav je živým důkazem přísloví „Štěstí ve hře – neštěstí v lásce“ (u Václava naopak). Dvoukolky zatím opanoval Tomáš Kudrna (BMW), který zvítězil ve 2 závodech. Na záda mu však dýchá stále zrychlující Dominik Nwelati (Ford). Třetí je zatím Lukáš Krupička (Peugeot).

Čím dál více licencovaných závodníků využívá naše závody k přípravě na sezonu, ladění svých speciálů či udržování sebe v závodním módu. Pro amatérské závodníky je to určitě veliké plus, protože nejenom, že mají srovnání s opravdovými závodníky, ale také je to motivuje napsat Ježíškovi o něco víc než jen 2 páry teplých ponožek, aby je při závodech ARS nezábly nohy. A pokud někde místo Ježíška přijde třeba Janeček (chodí i víckrát do roka), může ze dne na den stát v garáži místo Polozávoďáka pořádný Polo. Ale dost snění, přenesme se raději zpět z arabského mnohoženství do reality „křesťanského“ prostředí, přestože i v některých třídách jsou závodníci nekřesťansky rychlí.

Třeba ve třídě 11 stačí mít malý rychlý automobil, jako třeba Michael Herman (Toyota), který vede o 3 body před Martinem Donátem (VW). Třetí je Martin Král se stařičkou Škodou 1000MB. Třeba zrovna tato třída dává prostor spoustě dalších závodníků vyzkoušet si toto levné závodění a být úspěšný.

Ve třídě 12 exceluje Dominik Nwelati (Ford), který když poprvé přijel na závod před 2 lety, tak byl skoro poslední a dnes jen těžko najde přemožitele. A rozhodně to není jen o bodech a pohárech. Své řidičské dovednosti získané na závodech ARS bohatě uplatní při každodenní jízdě v běžném silničním provozu při zvládání krizových situací. Druhý je průběžně Jan Klinger (Škoda) o 3 body před Markem Szekelym (Peugeot). Třídě 21 již nějaký čas dominuje Filip Strahal (Honda), který má velký náskok před mladým Davidem Korčákem (Suzuki). O třetí místo bojují Marek Hons (Peugeot) a Jaroslav Strnad (Citroen).

I ve třídě 22 vede Dominik Nwelati (Ford) o tři body před Lukášem Krupičkou (Peugeot). Třetí je Leoš Hradil (Škoda), který vynechal třetí závod. Třídu 31 vede Aleš Dokoupil o tři body před Martinem Polákem (oba Ford). Třetí je s odstupem Vilém Erben (Škoda), který dokazuje, že i auto na naftu umí být rychlé. Ve třídě 32 vede Jiří Boček jr. (Citroen) před Jindrou Krieglem a Tomášem Křivánkem (oba Ford). Ve třídě 41 bojuje o titul Jan Strnad (Mazda) s druhým Jiřím Šénem (Ford). Třetí je však vítěz 2 závodů Michal Suk (Ford). Lídr dvoukolek Tomáš Kudrna vede třídu 42, druhý je Jan Drážek a třetí Jindřich Majer (všichni BMW). Ve třídě 51 je zatím suverénní David Komárek (Mitsubishi), který zvítězil ve všech závodech před Michalem Novým (Ford). O třetí místo se dělí Martin Řepka a Milan Motálek (oba Mitsubishi). Ve třídě 52 se díky neúčasti dosavadního lídra Ondřeje Šimka do čela vyhoupl Miloš Feigl. Třetí je smolař Václav Bumbálek (všichni Mitsubishi).

Co napsat závěrem? Snad jen popřát týmu Racing 21 spoustu krásných dárků, protože dělají radost i nám a nám všem krásné závody se skvosty z našich garáží v bezpečném prostředí autodromu. Těšte se na to, že i s Polozavoďákem může být sobota 8. února plná adrenalinu a radosti. …a o tom to přeci celé je…

Více informací včetně přihlášek, propozic, výsledků, fotek a videí najdete na www.autoklubbohemiasport.cz nebo na facebooku ARS https://www.facebook.com/autodromrallyserie

Komentářů celkem: 39
28. 1. 2020 22:59
6 0
To je titulek jak z Bravíčka ...
28. 1. 2020 23:21
0 9
Principy mám rád, ale bohužel se tím v dnešní době nikdo nikde neřídí a bohužel to ani nikoho nezajímá. Buď se tomu dnešnímu duševnímu marastu přizpůsobíte, nebo po vás ani pes neštěkne. Všiml jste si toho, že je ten dnešní svět bohužel takto nastaven? Dnešní WRC jsou úžasný stroje, ale šampionát o devíti autech je fiasko. Nemůžou za to jezdci ani automobilky. Bohužel FIA nemá koule na to, aby z kategorie R5 udělala tu nejvyšší. Upravila pravidla tak, aby mohly být použity aerokity a další drobnosti, aby ta auta budila dojem brutálních závoďáků. Myslím, že kdyby třeba Hyundai nebo Ford na R5 navěsil ty aeroprvky co má na WRC, tak nikdo u trati nepozná, že kolem projela R5 a ne WRC a rázem by v boii o titul mistra světa bylo minimálně 7 automobilek a spousta dalších soukromých týmů, takže by o titul bojovalo 40-60 závodníků. Toto je bohužel fraška. Z tohoto pohledu je amatérské závodění pro mě víc než mistrovství světa v rally a vítěz závodu ARS má u mě minimálně stejný respekt jako vítěz závodu WRC. A máte vlastně pravdu, nadpisy jsou na první pohled trochu "ujeté". A to jen proto, aby si zaslepení fanoušci všimli i těch srdcařů amatérů, kteří si to určitě taky zaslouží.
28. 1. 2020 23:22
7 0
Původně napsal Ayrton
Pokud jde o logiku věci jak píšete, tak z ní vyplývá jediné - že pokud je titulek u loga ARS a ne u loga WRC, tak se nejedná o titul ve WRC, ale v ARS. Takže bych doporučoval preferovat hlavu před bezhlavým klikáním. Chybí Vám bohužel humor a pochopení pro nadsázku. Normální člověk a odborník přes rally zvlášť přeci moc dobře ví, že po prvním závodě WRC nemůže být jasné, kdo titul získá a kdo ne.smajlík
Myslím že humor nám tu nechybí, rádi se zasmějeme na apríla různým článkům ale že tady někdo z ARS od nového roku začal pravidelně sypat nadpisy typu: "Testování před Rally Monte Carlo v Sosnové" , "V Sosnové testovali WRC pro rok 2022?" a teď "Ogier ani Loeb už letos titul nezískají" je spíš trapné než nějak úchvatně vtipné. A ta poslední věta vašemu výroku dává úplnou korunu.
28. 1. 2020 23:30
0 9
A Radekku není to málo jednou za rok na apríla? Mimochodem vaše komentáře mě inspirují k dalším netradičním nadpisům a přiznejte si to, že se těšíte, jaká "kravina" zase bude příště smajlík . Ale jak už jsem jednou psal, pokud to někoho irituje, tak se může článkům s logem ARS vyhnout jak čert kříže smajlík
28. 1. 2020 23:39
5 0
Aha takže pane Ayrtone jestli si myslíte že návštěvníci a čtenáři tohoto webu by nepoznali rozdíl mezi oplastovanou R5 a novým WRC, tak to už je opravdu moc... To pozná snad i pětileté dítě dle zvuku a výkonu jaký je v těch vozech rozdíl, navíc napsat tuhle úvahu zde na ewrc, kde tomu lidi rozumí chce opravdu odvahu, tady nejste na novinkách smajlík Takže nevím kdo je tu tak trochu "ujetý"...smajlík A co se týká amatérů, tak vůči nim zde nikdo neřekne křivého slova, téměř všichni tak začínali včetně mě, a kam jsem to dotáhl??? Na Bohemii jsem jel tu Vaší skvělou Sosnovou v půl jedenácté v noci bez rampy na suchých gumách po bouřce, ale hlavně že elektrosráče byly v přímém přenosu na ČT 4 sport. Bez diváků, bez zájmu, i moderátor musel ve 22h přerušit činnost kvůli nočnímu klidu na závodu MČR v rally smajlík Takže nevím jestli by nebylo lepší zůstat amatér, než li se zúčastnit podniků pod Autoklubem pořádaných amatéry...smajlík
29. 1. 2020 08:01
1 2
Lidi, zkusme trochu zklidnit emoce. Na tyto stránky chodím i proto, že se tady diskutuje slušně a bez emocí. Z jednoho portálu jsem odešel, protože diskutující spolu mluví stylem jako když upadne ventil u hovnocucu. Zkusme se všichni trošku zamyslet nad tím, jestli ta diskuse nejde trošku mimo téma. A to, že každý máme jiný názor, ještě nezadává důvod k používání silných slov. Ostatně, diskuse by měly být o tom, že si kultivovaně vyměňujeme názory.
Díky za pochopení.
A ještě jedna poznámka na závěr - nechápu, proč kuře za svou poznámku, že ani Carlos Sainz a Lewis Hamilton ten titul nezískají. On přece tu "nadsázku", o které se tady někteří zmiňují, jenom trochu "podšprajcoval" Nevím jak jiní, ale já v tom vidím, že minimálně pět místních diskutérů jsou suchaři, kteří nemají ani smysl pro nadsázku, ani smysl pro humor.
29. 1. 2020 08:16
0 8
Když jsme se tady tak pěkně seznámili, tak bych měl pro Martina K nabídku. Já jsme měl před časem jednání s jedním zajímavým člověkem a ten mi říkal, že když prodává ve stánku klobásy a někdo co stojí ve frontě nadává, že tam musí dlouho čekat a že je to drahé, tak mu pán řekne "pojďte pane dopředu, vidím, že na to nemáte peníze, tak Vám to dám za polovic". Mně se ten přístup tak líbil, že jsem se tím nechal inspirovat. Takže pane Martine K. Přihlašte se na závod ARS 8.února a já Vám dám startovné za polovic. Mám jen jedinou drobnou podmínku. Po závodě napíšete místo mě tiskovou zprávu samozřejmě se správným nadpisem. Berete nabídku? Je jen pro Vás a jen na závod 8.2.2020.smajlík
29. 1. 2020 09:08
9 0
Ayrton: Znovu a naposled - nepochopil jste, o co jde. Na seriozním webu má titulek charakterizovat obsah článku (to vychází z definice "titulku", najděte si to). To vaše titulky nesplňují, naopak jsou clickbaitové. A to je to, co mi vadí.
Vy evidentně nechápete psaný text a argumentaci protistrany - vysvětlujete a rozepisujete věci, o kterých tahle debata vůbec není, pletete páté přes deváté, podsouváte ostatním to, co neřekli, ani si nemyslí, nereagujete na věcné argumenty, nejdřív si stěžujete na nedostatek humoru, pak přiznáte barvu a napíšete, že ty titulky děláte tak záměrně, abyste nalákal čtenáře, což je to, o čem píšu. Já se většinou do takových debat na internetu nepouštím, ale tady mi to nedalo, protože se, a to bez urážky, děsím, že někdo takový dělá ředitele jedné z největších českých rally.
Ne, nepřijímám vaší nabídku. Za prvé jste stále nepochopil, že proti amatérskému závodění nic nemám a považuji to za dobrou věc, takže mi nemusíte dokazovat, že je to fajn. Za druhé to mám přes celou republiku a program na další víkend už mám. Za třetí je to typická ukázka, jak zdiskreditovat protějšek tím, že mu dáte rádoby velkorysou nabídku, abyste po jejím odmítnutí mohl vítězoslavně prohlásit, že "se s ním fakt nedá domluvit" a do takové hry já se zmanipulovat nenechám. Za čtvrté jste mě v rámci vaší nabídky přirovnal k brblalovi z fronty na klobásy, takže bych vám svým kývnutím a přijetím vaší "slevy" dal jen za pravdu. Až si budu chtít zazávodit na autodromu, tak se přihlásím a zaplatím si to sám.
No nic, tohle fakt nemá cenu, je to marný, je to marný, je to marný ....
29. 1. 2020 09:19
8 0
Jsem dojat vaší péči o amatérské závodníky, také jsem jím byl. Bude skvělé, když minimálně podobnou starostlivost projevíte jako ředitel Bohemky a znovu nezničíte fér závod klukům ve třídách tím, že je rozházíte ve startovce na celé hodiny (sic!) od sebe. Poslouchat věty o duchu rally sportu od člověka, který si s fanoušky u TV (a konec konců i jezdci) vytírá zadnici, nechá v přímém přenosu kroužit elektromobily, přičemž legendy motorismu pošle na "kolečko hanby", je přinejmenším kysele úsměvné. Pokračujte v bulvárním PR a i dále tvrďte, že vám vadí "duševní marast", který tím sám úspěšně přikrmujete. Jen je mi líto konstruktérů, protože ti jsou podle vás úplně blbí, když by vlastně stačilo 5 kilo laminátu. A úplně hloupé jsou i desítky tisíc diváků, kteří těch pár bestií chtějí vidět na vlastní oči. Možná by vašemu správnému vnímání rallysportu prospělo uvědomit si, že krouženi v Sosnové není rallye. To je jiný sport a ten už má dlouhá léta své jméno.
29. 1. 2020 09:21
10 0
Ja se tedy pridavam k tem, co nemaji smysl pro humor. Kdyz nadpis obsahuje neco, o cem clanek nepojednava ani omylem, prijde mi to dost bulvarni, nefer a trapne. Na testovani noveho WRC v Sosnove jsem kliknul se zatajenym dechem, ze snad Skodovka pripravuje velky navrat do nejvyssi kategorie. Na nadpis s Ogierem jsem kliknul s myslenkou, ze treba ze zdravotnich duvodu odstupuje ze zbytku sezony. Logo vedle clanku nemam na mobilu sanci videt. Proti amaterum tady zrejme nikdo absolutne nic nema, ale timhle pristupem jim zde autor clanku v mych ocich vykonava spis medvedi sluzbu.
29. 1. 2020 09:56
4 0
Původně napsal Ayrton
A Radekku není to málo jednou za rok na apríla? Mimochodem vaše komentáře mě inspirují k dalším netradičním nadpisům a přiznejte si to, že se těšíte, jaká "kravina" zase bude příště smajlík . Ale jak už jsem jednou psal, pokud to někoho irituje, tak se může článkům s logem ARS vyhnout jak čert kříže smajlík
Ono třeba v mobilní verzi vůbec nevidíte od koho článek je a nějaké logo také nevidíte...
29. 1. 2020 11:39
7 0
Po dlouhý době se tady objevila tiskovka ještě horší, než dělá Škoda. Tiskovka začíná nesmyslným titulkem a pak rovnou přeskočí na přehled výsledků a k tomuhle textu se dají dvě nic neříkající fotky. Ale o co v těch závodech jde, jsem se musel dozvědět až z diskuze. smajlík
29. 1. 2020 12:13
1 0
Embie: já třeba rally rád nechám velkým klukům, protože v jejich podání se jedná o rally se vším všudy. Honit se někde po okruhu s autem, které není ani zlomkem těch rally speciálů, kvůli kterým rally vlastně tak miluji, abych se cítil jako ,,velký kluk" a někde mohl chytračit, že tohle se jezdí takhle a tohle bych zajel takhle, protože už jsem to ,,vyzkoušel" ... z toho už jsem asi vyrostl.
29. 1. 2020 12:16
2 0
,,Buď se tomu dnešnímu duševnímu marastu přizpůsobíte, nebo po vás ani pes neštěkne." - bez urážky, ale to je za poslední dobu největší hloupost, co jsem četl. Protože všichni okolo, dělají věci špatně, tak s tím začnu i já?
29. 1. 2020 13:06
5 0
ARC v Sosnové nemá! s rally vůbec nic společného. To kroužení připomíná spíše okruhové závody.A ty titulky článků jsou trapné a na prestižní portál eWRC podle mého nepatří. Amaterské rally ,které pořádá p.M.Blahout v Bělé p/B a Milovicích je rally a ne okruhová kroužení.
29. 1. 2020 14:09
1 2
Rally celkově je pár let v klinické smrti a zdá se, že lepší už to ani nebude, spíš už jenom horší. Fanoušek rally má totiž asi jásat na festivalem R tříd (aut), které všechny vypadají, znějí tak nějak stejně. Ne, nějaké WRC to v mých očích nikterak nevylepšuje, spíš jen definitivně ukazuje, jak soudruzi z FIA u tohodle sportu socialisticky, už přes 10let přemýšlí. Kdyby to odlišili od těch fádních R5 aspoň nižší střední třídou........Cirkus WRC smajlíksmajlík

Před pár lety jsem tady přátelé zcela jasně napsal, kam to celé pod taktovkou soudruhů z FIA míří a tak se také stalo, ikdyž tomu tehdy někteří z vás nechtěli rozumět, nevidí to dost možná ani dnes. Produkční auta postupně zcela vytlačeny a tedy vůbec ta největší deviza, to kouzlo tohodle krásného sportu, které tkvělo odjakživa v ROZMANITOSTI tímto zcela pominulo. Což se vlastně ukazuje skoro každý závod - je jedno jestli u nás , nebo ve světě.

Stačí se podívat na seznam účastníků letošního Monte, proboha, jak tohle mohl být pro někoho zajímavý závod. Víte. Myslím si, že ty clickbait nadpisy zde na ewrc budou, už jen přibývat, bohužel. Za tohle samozřejmě redakce ewrc nemůže, tohle je celé o tom, že rally jako taková přišla z velké části o své kouzlo, zajímavost. Pěkný den.
29. 1. 2020 15:42
0 0
Konecne prispevek na urovni...

...odpovidajici clanku smajlík
29. 1. 2020 16:39
0 4
ANO, konečně to aspoň někdo vidí realisticky. A bohužel bude hůř. A nejen v oblasti vozového parku, ale hlavně v oblasti povolování závodů a všech omezení a restrikcí s tím souvisejících. Ten kdo to nepořádá bohužel o tom nemá ani ponětí.
29. 1. 2020 18:42
0 0
Původně napsal NoOneBetter
Rally celkově je pár let v klinické smrti a zdá se, že lepší už to ani nebude, spíš už jenom horší. Fanoušek rally má totiž asi jásat na festivalem R tříd (aut), které všechny vypadají, znějí tak nějak stejně. Ne, nějaké WRC to v mých očích nikterak nevylepšuje, spíš jen definitivně ukazuje, jak soudruzi z FIA u tohodle sportu socialisticky, už přes 10let přemýšlí. Kdyby to odlišili od těch fádních R5 aspoň nižší střední třídou........Cirkus WRC smajlíksmajlík

Před pár lety jsem tady přátelé zcela jasně napsal, kam to celé pod taktovkou soudruhů z FIA míří a tak se také stalo, ikdyž tomu tehdy někteří z vás nechtěli rozumět, nevidí to dost možná ani dnes. Produkční auta postupně zcela vytlačeny a tedy vůbec ta největší deviza, to kouzlo tohodle krásného sportu, které tkvělo odjakživa v ROZMANITOSTI tímto zcela pominulo. Což se vlastně ukazuje skoro každý závod - je jedno jestli u nás , nebo ve světě.

Stačí se podívat na seznam účastníků letošního Monte, proboha, jak tohle mohl být pro někoho zajímavý závod. Víte. Myslím si, že ty clickbait nadpisy zde na ewrc budou, už jen přibývat, bohužel. Za tohle samozřejmě redakce ewrc nemůže, tohle je celé o tom, že rally jako taková přišla z velké části o své kouzlo, zajímavost. Pěkný den.
Jenže PWRC zazdily fabriky,žádná už nic takového nehomologovala a ani nevyrábí!Takže nějaká rozmanitost let minulých bohužel už se nevrátí.A že to bylo:v jedné třídě třeba 6 značek,dnes tak max 2 no možná někdy i 3.Ale v R5 i 4.Kde je doba různých Kitů a pod?Dnes R2:Fiesta,Pežot,Opel. tečka.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!