Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
3. 2. 2020 08:19 − 4290× − 0

Ogier: Jsme trochu zklamaní, že naše série skončila

Na své domácí rally dokázal poslední roky Sébastien Ogier dominovat. Konec přišel až letos.

Že Sébastienu Ogierovi tratě Rallye Monte Carlo vyhovují, ukazuje už několik let, ostatně stačí vzpomenout například na jeho výkony s Fabií S2000 v roce 2012, kdy se až do havárie v RZ10 rval se slabším autem o příčky v TOP 5. O rok později již debutoval s Polem, které jej dovezlo ke 2. příčce a sezónou 2014 započala jeho vítězná šňůra. Tu nepřerušil ani přestup na poslední chvíli k M-Sportu po konci Volkswagenu, vyhrát zvládl i při premiéře s C3 WRC a teprve debut v Yarisu znamenal konec této série. I letos sice rodák z Gapu dlouho i prvenství bojoval, ale nakonec neměl na Thierry Neuvilla a bral druhou příčku. Tu však vybojoval až výhrou na PowerStage, kde se dostal před týmového kolegu Elfyna Evanse.

"Musím přiznat, že jsme lehce zklamaní, že naše vítězná série na této legendární soutěži skončila. Když tady nedokončím na nejvyšším stupínku, tak jsem trošku nespokojený. Ale pořád jsme si z prvního startu s Toyotou odnesli 22 bodů, což je nadějný výsledek. Pro zbytek sezóny je to nadějný start, protože v celém týmu panovala na Monte dobrá atmosféra a stejně tak jsem se cítil dobře za volantem Yarisu. V nadcházejících podnicích budeme muset trošičku přidat, avšak potenciál Yarisu je nezpochybnitelný. Celkově jde však o dobrý start do sezóny a to si musíme z Monte odnést," říká ke svému startu na Rallye Monte Carlo Seb Ogier.

Jak však šestinásobný monacký vítěz přiznává, k tomu, aby mohl jít do většího rizika mu na Monte Carlu chybělo více zkušeností s autem. "Co mi v panujících podmínkách chybělo byly znalosti auta, abych mohl jít možná trošku víc do rizika, ale já nejsem z těch, kteří by dělali věci na sílu. Byl to náš první start s tímto autem a zatím s ním nemáme moc najeto. Navíc i dramatická havárie Otta s Martinem mě jen utvrdila v tom, abych se držel své obvyklé strategie a jel v rámci své komfortní zóny a spoléhal na své pocity," uzavírá Sébastien Ogier.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!