12. 2. 2020 08:08 − 5406× − 20

Rekordní účast na X. Rallye Praha revival 2020

Pro fanoušky revivalů přinášíme nahlédnutí do seznamu přihlášených posádek na X. ročník Rallye Praha Revival.

Účastníci revivalu musí prokázat rychlost již při přihlašování, neboť během tří dnů po otevření okna na přihlašování se listina naplnila. Promotér automobilových závodů Eda Patera pak na Vánoce pod stromeček potvrdil šťastlivcům jejich účast a zveřejnil startovní listinu. Ta je tradičně plná zajímavých jmen, která lze najít v rekordním počtu 210 posádek.

Nadcházející mezinárodní X. Rallye Praha Revival se uskuteční o víkendu 24.-26. dubna 2020. Bohužel se tento termín kryje s Rally Šumava/Historic Vltava Rallye. Organizátoři ve snaze vyhnout se termínové kolizi před stanovením data konání byli i v kontaktu s klatovskými pořadateli. S vědomím předpokládaného data RŠK/HVR, vyjednali po složitých a vyčerpávajících jednáních hotel, kde bude mít revival své zázemí, a pak klatovským s ohledem na mezinárodní kalendář a zařazení HVR do něj FIA přidělila o týden pozdější termín a, bohužel, s nasmlouvaným hotelem už nebylo možno nic udělat.

I přes to, že tak revival přijde o několik pravidelných účastníků, kteří dají přednost startu v mistrovském podniku, o kvalitní obsazení nepřijde. Přispěje k němu i bohatá mezinárodní účast. Ta organizátory těší, tím více, že zahraniční účastníci včetně velkých hvězd do Prahy přijedou, protože chtějí a ne proto, že by dostali za svou přítomnost zaplaceno.

Nejsilnější zastoupení z ciziny budou mít Poláci. Celkem se do seznamu přihlášených dostalo 28 posádek a to ještě ambasador revivalů v Polsku, Adam Dowgird, eviduje řadu náhradníků! V polské ekipě v čele s Andrzejem Jaroszewiczem, nebudou chybět evropská hvězda Blažej Krupa, velký přítel revivalů Tomek Ciecierzynski, rodina Postawkových až třeba po Marcina Miziaka, který si získal uznání v Česku při svých startech s Mercedesem na našich pohárových rallye. K nejvzdálenějším účastníkům budou patřit z jedné strany Portugalci, např. účastník mezinárodních podniků pro závodní historiky Eduardo Ávilla, kterého nakazil bacil revivalů při letošní první návštěvě. Z Portugalska přijede i off-roadový šampion Nuno Tordo, který bude startovat na promotérském ex-Passonenově Porsche 944. A výzva! N. Turdo hledá pro revival navigátorku, najde se mezi čtenářkami eWRC statečná a v navigaci zběhlá odvážlivkyně (aby promotér nemusel převlékat do sukně Oldu Gottfrieda)? Daleko to budou na start mít i z Norska John Haugland s Oddvarem Molandem, ale John cestu k nám zná zpaměti, opět přijede i Svein Lund s Datsunem 240 Z. Z opačné strany Evropy, z Ruska budou mj. na „carevnách“ Volga GAZ 21 startovat Boris Kotello a Alexej Vasilijev. Již několikrát navigoval našeho exreprezentanta Petra Vojáčka ukrajinský spolujezdec Roman Vynyčenko, tentokrát přijedou přímo z Ukrajiny dvě posádky, na Záporožci Alexandr Los a s audinou Borys Pergat. Z Francie díky diplomacii stálého revivalisty Michela Grimaldiera přijede mistr Francie v rallye 1974 Jean Louis Clarr a někdejší vrchařský soupeř promotéra E. Patery Jean Marc Charvin. Z Německa např. přijede Monika Petzold, známá i u nás závoděním s Lancií Delta a Renaultem Clio.

Zahraniční účast je odměnou pro pořadatele, ale hlavním důvodem pořádání revivalů jsou naše legendy, závodníci, kteří přinášeli spoustu úžasné podívané nám fandům motosportu.

Vzhledem k naší historii odstartuje se st.č. 1 československá posádka Jozef Studenič – Milan Zapadlo, v záloze s Vlado Lieskovcem, na Dodově Škodě 1000MB. Ještě před nimi absolvuje trať s nezbytnými objížďkami pro náklaďáky, ale komplet všemi Show Sections originální dakarská LIAZka s tomášem Pourem a Jiřím Poršem. I originální řidič LIAZu Jiří Moskal bude na startu revivalu, opět v posádce se svým velkým soupeřem z formule Easter Janem Veselým. Revival nevynechá po hezkém výkonu na podzimní Berounce Pavel Šofr s Evou Trantovou, Dlouholetý Pavlův spolujezdec Pavel Ryšánek bude tradičně navigovat Josefa Kukelku v audině. Opět se mezi revivalisty objeví manželé Pavlína a Jan Trajboldovi. Není možné tady probírat startovní listinu jméno po jméně, lze ji najít zde a každý si zde určitě najde někoho, komu může fandit!

O čtvrtý dubnový víkend se tedy uskuteční další díl sportovně-společenské akce pro legendy motosportu, tentokrát s centrem v Liberci. Revivalisté tak navštíví podle itineráře i úseky, po kterých vedly slavné „erzety“ Rallye Škoda. Plánované Show section se uskuteční mimo jiné v areálu v Bělé pod Bezdězem, na ploché dráze v Liberci, okruhová zkouška ve Vestci a slalom na trati závodu do vrchu. Plánovaný tradiční start z Václavského náměstí, mimochodem úžasně hodnocený všemi zahraničními posádkami, bude letos z důvodů mimo vliv pořadatele ještě větší infarktovou záležitostí než obvykle. Ale doufejme, že vše dobře dopadne!

Komentářů celkem: 20
12. 2. 2020 09:36
3 2
být to o dva týdny později, mohli by startovat i Noční vlci
12. 2. 2020 12:34
0 0
Ty sis koupil motorku?
12. 2. 2020 13:15
0 0
Obávám se, že tihle Putinovi poskoci nemají s motorsportem naprosto nic společného...
12. 2. 2020 17:25
0 0
Původně napsal Novej
být to o dva týdny později, mohli by startovat i Noční vlci
Co přesně má něčí politický názor společného s motoristickou akcí?
13. 2. 2020 06:52
0 1
nowi, není slušný odpovídat otázkou, přesto to udělám, ptal by ses v roce 1938 stejně, kdyby nějakej Konrad Henlein pořádal motoristickou akci, třeba jízdu Karlovy Vary - Praha a zpět?
13. 2. 2020 07:36
3 0
Novej: Co to je za otázku? Četl jsem tu tiskovku asi třikrát a nemám pocit, že by v ní, byť podprahově, byla nějaká propaganda nebo něco, z čeho bych měl být znepokojený. Pana Pateru osobně neznám, nikdy mě jako divákovi politicky nic nenutil (předpokládám, že nic nenutí ani startujícím), tak pořád netuším, v čem je problém. Nebo je snad Revival placen z Kremlu? Proto se ptám, co má něčí politický názor společného s Rallye Praha Revival? Dřív jsem Tě asi i uznával, ale co teď kde od Tebe čtu, tak je to téměř vždy jen kopanec, ironie nebo pokus o vyvolání flamu. Tedy vyjma Bohemky, to je pro Tebe malé mistrovství světa. Naštěstí už si zvykám, že ke stáří patří jistá ubrblanost.
13. 2. 2020 08:46
0 0
nowi, moje otázka je zcela na místě, takže, ptal by ses stejně?
a ke zbytku, tohle mi tu psali už před dvaceti lety, zkus si to najít, takže to se stářím nemá nic společnýho smajlík
13. 2. 2020 09:37
1 0
Pokud to bylo už před dvaceti lety, tak jsi holt asi zestárnul dřív. Někdo to tak má. Tvé reakce už často považuji za hospodské žvásty a trollení. Do rally politika nepatří (tedy v podstatě by neměla patřit do žádnýho sportu). Já nevím jak Ty, ale já určitě před každou rally nelistuji v programu a nezjišťuji, jaký politik a ze které partaje onu soutěž zaštiťuje, abych si mohl odplivnout, demonstrativně někde v diskuzi vyblít hloupou ironickou poznámku a všem, které to stejně nezajímá, oznámit, že tam mě teda opravdu neuvidí, protože to podporuje Lojza z Komunistické strany zahrádkářů a já s ním určitě nesouhlasím. Tvůj politický názor neznám a v podstatě mě ani nezajímá. Tohle je stránka o rally. Jakožto dlouholetý kovaný "bohemák" jsi klidně mohl napsat něco k trati, což by většině zde přítomných dalo jistě více, než ironické hemzy o chcíplé vráně či žijících vlcích.
13. 2. 2020 09:59
1 0
Původně napsal nowi
Novej: Co to je za otázku? Četl jsem tu tiskovku asi třikrát a nemám pocit, že by v ní, byť podprahově, byla nějaká propaganda nebo něco, z čeho bych měl být znepokojený. Pana Pateru osobně neznám, nikdy mě jako divákovi politicky nic nenutil (předpokládám, že nic nenutí ani startujícím), tak pořád netuším, v čem je problém. Nebo je snad Revival placen z Kremlu? Proto se ptám, co má něčí politický názor společného s Rallye Praha Revival? Dřív jsem Tě asi i uznával, ale co teď kde od Tebe čtu, tak je to téměř vždy jen kopanec, ironie nebo pokus o vyvolání flamu. Tedy vyjma Bohemky, to je pro Tebe malé mistrovství světa. Naštěstí už si zvykám, že ke stáří patří jistá ubrblanost.
Pane "nowi", děkuji za pochvalu (aspoň já to tak beru) článku, jehož jsem autorem. Snažím se nestranně informovat o akci a rozhodně bych nechtěl šířit nějakou propagandu, nebo nutit mé přesvědčení, (mimochodem jsem velký ctitel V. Havla a příznivec sjednocené Evropy). Je mi velkým potěšením, že se mohu od začátku podílet na organizování revivalů, jako velké pocty těm, které jsem obdivoval a chodil jim fandit třeba i do těch Čikvásek, které jsou na připojené mapce. Děkuji a zdravím Vás, Jarda Malík.
13. 2. 2020 10:31
0 0
Ono je to možná jen špatně pochopeno...
Noční vlci, jakožto Putinova pátá kolona, mají opravdu asi nejblíž k oněm zmiňovaným Henleinovcům, ovšem Novej jen přehlédl, že Revival nepořádají oni, ale Eda Patëra.
Jinak samozřejmě nowi, yarda - souhlas, pod to se podepíšu.
13. 2. 2020 11:41
0 0
nowi, takže by ti akce pořádaná Henleinem nevadila? OK, to mi stačí, jo a s Bohemkou nemám šest dlouhejch let nic společnýho, stejně jako s jakoukoli jinou rallye, jsem jen fanoušek, kterej nemá klapky na očích...

Fox, nic jsem nepřehlídl a vím, kdo Nočním vlkům fandí a je jejich příznicem, když něco napíšu, vím proč to píšu
13. 2. 2020 12:10
Upraveno 12:26
0 0
Novej: Proč by mě měla vadit sportovní akce? Vždyť spousta lidí ani neví, kdo "Prahu" pořádá. Pokud nebudou v rámci Revivalu na autě povinné ruské vlajky, soutěžící nebudou mít rudé trenýrky a na rampě nebude hrát ruská hymna, je mi opravdu jedno, kdo rally pořádá. Ty jsi za komára na rally nejezdil? Jezdil. Jakto? Vždyť je pořádali zlí komunisté skrze své svazarmovské organizace a ty jsi určitě taky neměl rád... Diváci i soutěžící jezdí do Prahy za závody, ne si nechat nalívat do palice propagandu. Nebo máme bojkotovat i Hustopeče, protože do nich tečou peníze od Andreje? Tvůj názor Ti nikdo nebere, každý nějaký máme, ale šlo mě především o to poukázat, že je celkem zbytečné hnusit práci jiných jízlivými poznámkami. A to děláš často a rád. Možná by jsi měl s ostatními podobnými kádrováky sestavit seznam povolených neutrálních jmen, jejichž majitelé pak budou oprávněni cokoli pořádat. Ale věřím, že se najde někdo, komu se zase nebudou líbit Tvá jména a budou k nim mít výtky. I když by sis to možná přál, Tvá pravda není na světě ta jediná.

A k těm klapkám - pokud bych se tím měl doslova řídit, tak asi budu sedět doma na zadku a rally jsem už dávno zavrhnul. Kdo trochu vidí do pozadí, ví moc dobře, že nejen v rallysportu se často morálka až tak úplně nenosí. A je jedno, v jakém slova smyslu.
13. 2. 2020 13:06
0 0
často a rád? tak schválně, kdy a kde?
https://www.ewrc.cz/user/20075/
tobě nevadí Henlein, mně vaděj Noční vlci, jejich fanoušci i ten Henlein...
jinak dávám přednost radši faktické, než osobní rovině, na kterou nebezpečně koužeš smajlík
13. 2. 2020 13:30
Upraveno 13:32
0 0
Asi se oba shodneme, že to nemá smysl řešit smajlík Každý si stejně pojedeme tam, kam budeme chtít a můj nebo Tvůj názor to nezmění. Já nikde nepsal, kdo mi vadí nebo nevadí, já psal, že preferuji sport před politikou. A rozhodně ani teď nebudu brát do ruky program a projíždět jména vedení jednotlivých rally proto, abych si zjistil, zda tam není někdo, kdo odporuje mému přesvědčení. Přeji Ti hodně zdraví a co nejméně proruských (prounijních, proamerických) a já nevím ještě jakých pořadatelů.
Apropo, rád bych ještě věděl, zda tedy bojkovat i zmíněné Hustopeče? smajlík
13. 2. 2020 23:07
0 0
kde a kdy jsem psal o nějakým bojkotu? necpi mi prosím do huby svoje výmysly, děkuju! mimochodem, zeptal jsem se tě na dvě věci, ani jednou jsi neodpověděl, i za to děkuju smajlík
13. 2. 2020 23:17
0 0
Ok, nemám problém jet na jakoukoliv rally. Jedu na rally a neřeším, jestli ji pořádá Henlein, Babiš, Trump nebo Merkelová. To, že tak uvažuju, neznamená, že podporuju něčí politický či jiný názor. Až bude rally spojená s politickou propagandou, budu nad tím samozřejmě přemýšlet jinak.
15. 2. 2020 01:29
Upraveno 01:29
1 0
Až já jednou zase pojedu Edda Cup, tak to bude s vlajkou EU na kapotě. Nebo možná jen na to modrý auto doplním odpovídající počet žlutých hvězdiček smajlík
15. 2. 2020 16:11
0 0
Aleši, rádi Tě uvidíme. Tak zase v Radotíně? A na Korábu máš restík, ne? smajlík
18. 2. 2020 15:21
0 0
tak to potom: Alles Gute smajlík
7. 3. 2020 15:14
0 0
Čau Jardo, Edda Cup mám permanentně v hledáčku, kromě Radotína či Korábu by mě lákaly i nějaké další tratě a lokality (např. Bečov), ale v současné době jsme kvůli občasné aktivní účasti na rallye a dalších rallye-aktivitách z časových důvodů okolo všechno ostatní omezil, takže asi zase až v nějakém delším časovém horizontu. Ať se daří a občas Eddu politicky trochu zkoriguj! :-D smajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama