12. 2. 2020 08:08 − 7513× − 21

Rekordní účast na X. Rallye Praha revival 2020

Pro fanoušky revivalů přinášíme nahlédnutí do seznamu přihlášených posádek na X. ročník Rallye Praha Revival.

Účastníci revivalu musí prokázat rychlost již při přihlašování, neboť během tří dnů po otevření okna na přihlašování se listina naplnila. Promotér automobilových závodů Eda Patera pak na Vánoce pod stromeček potvrdil šťastlivcům jejich účast a zveřejnil startovní listinu. Ta je tradičně plná zajímavých jmen, která lze najít v rekordním počtu 210 posádek.

Nadcházející mezinárodní X. Rallye Praha Revival se uskuteční o víkendu 24.-26. dubna 2020. Bohužel se tento termín kryje s Rally Šumava/Historic Vltava Rallye. Organizátoři ve snaze vyhnout se termínové kolizi před stanovením data konání byli i v kontaktu s klatovskými pořadateli. S vědomím předpokládaného data RŠK/HVR, vyjednali po složitých a vyčerpávajících jednáních hotel, kde bude mít revival své zázemí, a pak klatovským s ohledem na mezinárodní kalendář a zařazení HVR do něj FIA přidělila o týden pozdější termín a, bohužel, s nasmlouvaným hotelem už nebylo možno nic udělat.

I přes to, že tak revival přijde o několik pravidelných účastníků, kteří dají přednost startu v mistrovském podniku, o kvalitní obsazení nepřijde. Přispěje k němu i bohatá mezinárodní účast. Ta organizátory těší, tím více, že zahraniční účastníci včetně velkých hvězd do Prahy přijedou, protože chtějí a ne proto, že by dostali za svou přítomnost zaplaceno.

Nejsilnější zastoupení z ciziny budou mít Poláci. Celkem se do seznamu přihlášených dostalo 28 posádek a to ještě ambasador revivalů v Polsku, Adam Dowgird, eviduje řadu náhradníků! V polské ekipě v čele s Andrzejem Jaroszewiczem, nebudou chybět evropská hvězda Blažej Krupa, velký přítel revivalů Tomek Ciecierzynski, rodina Postawkových až třeba po Marcina Miziaka, který si získal uznání v Česku při svých startech s Mercedesem na našich pohárových rallye. K nejvzdálenějším účastníkům budou patřit z jedné strany Portugalci, např. účastník mezinárodních podniků pro závodní historiky Eduardo Ávilla, kterého nakazil bacil revivalů při letošní první návštěvě. Z Portugalska přijede i off-roadový šampion Nuno Tordo, který bude startovat na promotérském ex-Passonenově Porsche 944. A výzva! N. Turdo hledá pro revival navigátorku, najde se mezi čtenářkami eWRC statečná a v navigaci zběhlá odvážlivkyně (aby promotér nemusel převlékat do sukně Oldu Gottfrieda)? Daleko to budou na start mít i z Norska John Haugland s Oddvarem Molandem, ale John cestu k nám zná zpaměti, opět přijede i Svein Lund s Datsunem 240 Z. Z opačné strany Evropy, z Ruska budou mj. na „carevnách“ Volga GAZ 21 startovat Boris Kotello a Alexej Vasilijev. Již několikrát navigoval našeho exreprezentanta Petra Vojáčka ukrajinský spolujezdec Roman Vynyčenko, tentokrát přijedou přímo z Ukrajiny dvě posádky, na Záporožci Alexandr Los a s audinou Borys Pergat. Z Francie díky diplomacii stálého revivalisty Michela Grimaldiera přijede mistr Francie v rallye 1974 Jean Louis Clarr a někdejší vrchařský soupeř promotéra E. Patery Jean Marc Charvin. Z Německa např. přijede Monika Petzold, známá i u nás závoděním s Lancií Delta a Renaultem Clio.

Zahraniční účast je odměnou pro pořadatele, ale hlavním důvodem pořádání revivalů jsou naše legendy, závodníci, kteří přinášeli spoustu úžasné podívané nám fandům motosportu.

Vzhledem k naší historii odstartuje se st.č. 1 československá posádka Jozef Studenič – Milan Zapadlo, v záloze s Vlado Lieskovcem, na Dodově Škodě 1000MB. Ještě před nimi absolvuje trať s nezbytnými objížďkami pro náklaďáky, ale komplet všemi Show Sections originální dakarská LIAZka s tomášem Pourem a Jiřím Poršem. I originální řidič LIAZu Jiří Moskal bude na startu revivalu, opět v posádce se svým velkým soupeřem z formule Easter Janem Veselým. Revival nevynechá po hezkém výkonu na podzimní Berounce Pavel Šofr s Evou Trantovou, Dlouholetý Pavlův spolujezdec Pavel Ryšánek bude tradičně navigovat Josefa Kukelku v audině. Opět se mezi revivalisty objeví manželé Pavlína a Jan Trajboldovi. Není možné tady probírat startovní listinu jméno po jméně, lze ji najít zde a každý si zde určitě najde někoho, komu může fandit!

O čtvrtý dubnový víkend se tedy uskuteční další díl sportovně-společenské akce pro legendy motosportu, tentokrát s centrem v Liberci. Revivalisté tak navštíví podle itineráře i úseky, po kterých vedly slavné „erzety“ Rallye Škoda. Plánované Show section se uskuteční mimo jiné v areálu v Bělé pod Bezdězem, na ploché dráze v Liberci, okruhová zkouška ve Vestci a slalom na trati závodu do vrchu. Plánovaný tradiční start z Václavského náměstí, mimochodem úžasně hodnocený všemi zahraničními posádkami, bude letos z důvodů mimo vliv pořadatele ještě větší infarktovou záležitostí než obvykle. Ale doufejme, že vše dobře dopadne!

Komentářů celkem: 21
12. 8. 2021 18:09
0 0
Původně napsal AlesGute
Až já jednou zase pojedu Edda Cup, tak to bude s vlajkou EU na kapotě. Nebo možná jen na to modrý auto doplním odpovídající počet žlutých hvězdiček smajlík
taková škoda, že zrovna na výročí 21. 8. 68 jim byl zrušen závod v okolí Boleslavi, šel bych ti zafandit a hooodně bych se bavil smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!