Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
18. 2. 2020 11:28 − 10064× − 10

Toyota Gazoo Racing: Elfyne, jdi do nich!

Poměrně nečekaným lídrem šampionátu je po Švédské rally Elfyn Evans, který na severu dokázal zvítězit.

Už v loňském roce za volantem Fiesty WRC ukázal Elfyn Evans několik výborných výsledků, avšak na druhou výhru v kariéře v MS si musel počkat až na letošek a na přestup do Yarisu WRC, s nímž dokázal vyhrát ve zkrácené Švédské rally. Body za výhru spolu s třetím místem z úvodní Rallye Monte Carlo stačily na to, aby se Welšan posunul do čela šampionátu (byť stejný bodový zisk má i Thierry Neuville, avšak ten má jen jedno pódium) a poprvé od éry Colina McRae a Richarda Burnse je v čele MS britský jezdec. A jak nyní zni z Toyoty, není v plánu Elfyna brzdit, ale má volné ruce pro boj o titul a bude jen na něm, jak si dokáže poradit s dalšími podniky. Zatím tak nehrozí, že by musel Evans zpomalovat jen kvůli tomu, aby před sebe pouštěl třeba Sébastiena Ogiera, který by jistě rád zakončil svou kariéru sedmým titulem (pozn. redakce, zda budou slova o konci kariéry platit i na konci sezóny, to se ještě uvidí).

Pro server Autosport se nechal stran Elfyna Evanse Tommi Mäkinen slyšet: "Všichni jsme velmi spokojení a hrdí. V Elfynovi se Scottem máme další posádku s potenciálem bojovat o titul a následují je i Kalle s Jonnem. Obě dvě dvojice mají naši maximální podporu v tom, aby pokračovali v dosavadních přístupu. Máme taky hodně nápadů jak je ještě více podpořit a pomoci jim se dále zlepšovat," dodává čtyřnásobný mistr světa z přelomu éry vozů tř. A a WRC.

"Vím, že na Monte Carlu možná trošku překvapili, to jak rychle se dokázal Elfyn sžít s autem a jet rychle, to, myslím si, bylo překvapení pro všechny. Na Monte, za panujících podmínek víme, že zajel výborně. Teď ve Švédsku však překvapil ještě více, myslím, že teď je jeho sebedůvěra na velmi vysoké úrovni," hodnotí Tommi Mäkinen Welšanovy výkony a dodává stran Mexika, kde bude čistit trať, "Obě dosavadní soutěže byly specifické. Takže je dobré, že jsme z nich získali dobré body a předpokládám, že Mexiko nebude jiné. Doufáme ale, že to tam bude probíhat jako doposud. No a vždy můžeme doufat v to, že zaprší…" uzavírá šéf Toyota Gazoo Racing.

Komentářů celkem: 10
18. 2. 2020 11:47
0 0
Co na to dvojka Ogi? smajlík
18. 2. 2020 11:53
0 0
Trojka? smajlík Jezdecka situace v Toyote se podoba Skodovce pred 15 lety. Jenom v jinejch patrech smajlík
18. 2. 2020 12:27
0 0
Tak mne Elfyn taky překvapil,ten Yaris mu očividně sedl. Letos to zatím vypadá našlápnuté mnohem víc než loni a Toyota zatím vypadá hodně silně a Hyundai to nebude mít snadné
18. 2. 2020 12:35
0 0
Elfyn s Kallem mají za letošní první dvě rally stejný počet pódií jako měl Kris s Jari-Mattim za celou loňskou sezónu smajlík
18. 2. 2020 16:32
0 0
....co prej na to Ogi?......někde tady jsem četl, že zatímco Seb před švédskem doma kojil, tak Elfyn chodil v Estonsku s mechanikama na kulečník...tak nevím, asi ženáči mají priority hozený jinak (a tak je to spravne, tak to ma byt).....jo a pak taky Elfynovi dělá špiona jeho otec (jestli se nemýlím) a kdy jindy může bejt vzájemná důvěra a znalost toho druhého větší než při takový spolupráci.
18. 2. 2020 17:54
0 0
Před časem jsem tady někde psal, že tyhle dvě soutěže nejsou úplně Elfynův šálek a teď to začne. Pokud byly mé závěry správné, buď na tom brutálně zapracoval, nebo se fakt máme na co těšit.
Elfynovi držím palce pořád, i když už nejede za Malcolma.
MPI
18. 2. 2020 18:19
0 0
Já bych si s hodnocením počkal na nějakou klasickou šoto (ne Mexiko). Sice není pochyb o tom, že Yaris Elfynovi sednul, nicméně to že Elfynovi není asfalt cizí se dávno ví a letošní ,,švédský rallysprint" opravdu připomínal (a teď si vypůjčím slovní spojení, co už tu někde někdo použil) spíš ledový Wales, než teplejší Švédsko, takže ani tady mě Elfynova rychlost nějak extra nepřekvapila a spíš to potvrdilo mé očekávání, že v Toyotě zrychlí. Kalle zajel taky parádně, ale jedna vlaštovka jaro nedělá a tak bych jeho bednu ve Švédsku úplně nepřeceňoval. Věřím, že se letos ještě na bednu podívá, ale o nějakém boji o titul podle mě letos ještě nemůže být řeč. Každopádně se ale dá počítat s tím, že trojlístku Ott,Seb a Thierry bude letos míchat kartami i Elfyn. Naopak u M-Sportu se asi budou muset zamyslet, jak zrychlit, zatím z toho mám dojem že Fiesta letos na zbytek prostě nestačí, když člověk přihlédne k tomu, jak jel Lappi vloni ve Švédsku s poněkud rázovitou C3... Ale i tady platí, že ty první dvě soutěže jsou tak specifické, že bude nutno si počkat.
18. 2. 2020 20:51 Upraveno 21:00
0 0
Evans jede dobre a auto samozrejme ridi on, ale je podle me krasny priklad toho jak supr auto dokaze zvednout jezdce. Ten skok v rychlosti proti predchazejicim letum okamzite po zmene vozu je hodne velky. Naproti tomu Tanak z jasne dominance vloni najednou Evanse nestiha.
19. 2. 2020 14:53
0 0
Evans je řízek, jak Monte tak Švédsko jel neuvěřitelnou hranu a byl podle mě hodněkrát na úplném limitu, ne-li kousíček za ním. Ale Tanak s ním prohrál o 12sec, po ty hruzostrašný ráně myslím neuvěřitelnej výkon.. Nestíhal tedy podle mě není to správný slovo.
19. 2. 2020 21:19
0 0
Řekl bych, že Evans jel hodněkrát na úplném limitu a občas kousek pod ním. Asi bych úplně neřekl, že Tanak nestíhá, jen mu ta aklimatizace do nového týmu a auta trvá trochu déle. Nicméně časy měl horší už před tím jeho big crashem, takže na to bych vinu úplně neházel
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!