Všechny rychlý holky slaví MDŽ v Sosnové…

…aneb Pepa z depa může být i Váš…

V předvečer tohoto významného svátku jsme se rozhodli, že dáme na autodromu v Sosnové ženám a dívkám dárek – vypíšeme pro ně na zkoušku kategorii a tři nejlepší oceníme na stupních vítězů. A pokud se to ujme, bude kategorie vypsána jako oficiální v příštím ročníku. Zatím jsme jí nazvali pracovně BobrCup. Musím se přiznat, že se mi ihned přihlásili všichni pořadatelé, že prý na sociálních sítích sílí kritika nedostatečné kontroly při technických přejímkách a že by rádi dělali technickou přejímku pořádně. Všichni až na jednoho, ale o něm bude další tisková zpráva. Odmítl jsem jejich horlivost s tím, že ještě nejsem tak starý a že si to tedy zkontroluji sám. Když už jsme u těch kategorií, tak bychom od příští sezony mohli zavést ještě Pohár mládeže neboli BabyCup, abychom trochu podpořili ten motoristický potěr v bezpečných podmínkách autodromu. A s tím souvisí druhá část nadpisu. Stalo se již zvykem, že Pepa Semerád vybíhá z depa, a přesedá z jednoho auta do druhého, aby začínajícím závodníkům pomohl se zvládnutím závodnických začátků. Upřímně ho obdivuji, protože sednout si vedle natěšeného srdcaře není vůbec jednoduché. Mnohdy je totiž jeho svěřenec mimo trať dřív než se stačí Pepa pořádně vydýchat, aby předal první rady a zkušenosti. Ve finále s takovými radami se pak závodník zlepší v průběhu závodu i o několik sekund. Po čtyřech odjetých závodech ze šesti se nám už rýsují favorité pro letošní ročník. A tak si je pojďme představit. V absolutním pořadí vede David Komárek (Mitsubishi), který si poslední dva závody vyhrál a jen velká smůla jej ještě může připravit o letošní triumf. O další místa na stupních vítězů se ještě poperou Miloš Feigl, Jan Procházka a možná i na posledních dvou závodech absentující Ondřej Šimek (všichni Mitsubishi). Skvělý závodník a velký bavič Václav Bumbálek už bohužel zřejmě do pořadí na stupních výsledků nezasáhne, což je škoda, protože rozhovory s ním si všichni užíváme. Ve dvoukolkách svým soupeřům trochu poodskočil Tomáš Kudrna (BMW). O letošní titul jej může připravit Dominik Nwelati (Ford) i Lukáš Krupička Peugeot). Vítěz posledního závodu Jindřich Majer se bohužel probudil příliš pozdě a kartami už zřejmě nezamíchá. Ve třídě 11 si vítězství rovným dílem mezi sebe rozdělili vedoucí Michael Herman (Toyota) a třetí Pavel Kolář (Škoda). Mezi nimi na druhém místě je stabilně jedoucí Martin Donát (VW). Prakticky každý z nich má ještě velkou šanci na titul. Ve třídě 12 se vítěz posledního závodu Jan Klinger (Škoda) už téměř dotáhl na Dominika Nwelatiho (Ford) a jistě spolu svedou velkou bitvu. Třetí do party je zatím Marek Szekely (Peugeot). Ve třídě 21 mají po dvou vyhraných závodech leader Filip Strahal (Honda) a druhý Jaroslav Strnad (Citroen), který jel o závod méně. O třetí místo bojují Marek Hons (Peugeot) a David Korčák (Suzuki).

Ve třídě 22 mají první dva závodníci shodný počet bodů a jsou jimi Dominik Nwelati (Ford) a Lukáš Krupička (Peugeot). Při absenci ikony této třídy, Leoše Hradila v posledních 2 závodech je třetí Ladislav Kopelent (Peugeot). I třída 31 má zatím dvojici vítězů. Jsou jimi první Aleš Dokoupil (Ford) a čtvrtý Aleš Gollner (Honda), který však další 2 závody nejel, a tak šance na celkový triumf je už jen teoretická. Martin Polák (Ford) ztrácí na prvního jen 5 bodů, a tak to může být právě on, kdo se bude nakonec radovat z vítězství v této třídě. A nesmíme zapomenout na průběžně třetího, kouřového specialistu Viléma Erbena (Škoda), který první závod nejel. Ve třídě 32 zatím vede Jiří Boček jr. (Citroen), ale na paty mu šlape vítěz posledních 2 závodů Jindra Kriegel (Ford). Tomáš Křivánek (Ford) je bezpečně třetí. Velkým překvapením je leader třídy 4, sedmdesátiletý Jiří Šén (Ford), který bezpečně vede před Janem Strnadem (Mazda) a třetím Michalem Sukem (Ford). Tento úžasný pán svou láskou k závodění a citem pro řízení vozu je velkou inspirací nám mladším. Ve třídě 42 se odpoutal od svého věčného rivala Tomáš Kudrna. Jan Drážek se tak dělí o průběžné druhé místo s vítězem posledního závodu Jindřichem Majerem (všichni BMW). Ve třídě 51 letos nenašel přemožitele David Komárek (Mitsubishi). Věříme, že někdo najde odvahu jej ještě v posledních 2 závodech vyzvat na souboj. Druhý je Michal Nový, kterému jeho stařičké Subaru zatím drží, třetí místo drží s přehledem Milan Motálek (Mitsubishi). Prestižní třídu 52 vede srandista Miloš Feigl před vítězem posledního závodu Janem Procházkou (oba Mitsubishi). Mezi nimi se zřejmě i rozhodne o letošním vítězi. Třetí je vítěz dvou závodů Ondřej Šimek, který však další 2 závody nejel.

Sezóna seriálů závodů „velkých kluků“ se blíží, tak věříme, že zase někdo z nich dorazí, aby otestoval svůj stroj na našem závodě. U nás nemusí mít testaci a může si vše v klidu odladit, aby byl na první závod své sezony řádně připravený. Věřím, že nám v sobotu 7. března rozkvetou na autodromu nejen sněženky, ale i úsměvy všech zúčastněných závodníků. Těšíme se na vás… …málem bych zapomněl… …víte jaké bude nejdůležitější pravidlo připravovaného „BobrCupu“?

Více informací včetně přihlášek, propozic, výsledků, fotek a videí najdete na www.autoklubbohemiasport.cz nebo na facebooku www.facebook.com/autodromrallyserie

Komentářů celkem: 1
24. 2. 2020 09:35
0 0
Tady můžete mrknout na podobu tratě
https://www.youtube.com/watch?v=8UVkFmn9A0U
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!