Oteplování naší planety dorazilo do Sosnové…

…aneb holky s holkama…

Ještě se nikdy nestalo, aby alespoň při jednom zimním závodě ARS na autodromu v Sosnové nebyl sníh a nemrzlo. Až letos. Kdo zavítal na některý z letošních závodů tak to musí vidět doslova na každém kroku. Smějou se totiž na sebe nejenom kluci s holkama, ale i kluci s klukama a dokonce už i holky s holkama. Teď už Vám to pane profesore opravdu, ale opravdu nevěříme, že se planeta neotepluje.

A jak že probíhal předposlední závod věnovaný Mezinárodnímu dni žen? Poprchávalo už od rána, a tak nebyla nouze o krizovky a odtahy už od seznamovacích jízd. Na startu se sešlo 110 závodníků a závodnic. Na mokré trati měřeného tréninku byl nejrychlejší David Komárek, ale v závodě měl pak technické problémy, a tak to zabalil předčasně, stejně jako jeho krásná spolujezdkyně Kristýna Filová, která byla nejžhavější favoritkou na zisk největšího poháru BobrCupu.

Po první sérii vedl Michal Nový (Subaru Impreza) před dvojicí dvoukolek v pořadí Michal Suk (Ford Focus) a Tomáš Kudrna (BMW 325i). Po druhé sérii si první dva pořadí vyměnili, ale rozdíl byl jen 1,5 sekundy. Při třetí sérii trať trochu osychala, přesto z první dvojice nedokázal nikdo zrychlit, a tak se z vítězství radoval Michal Suk. Po dlouhé době tak někdo s vozem 2WD dokázal porazit všechny silné čtyřkolky a zvítězit v absolutním pořadí. Na třetí místo se vyhoupl nadějný Dominik Nwelati (Ford Fiesta), který se připravuje na vstup do velké rally a své rady mu předával i juniorský mistr Evropy Filip Mareš.

Mezi ženami a dívkami dominovala Slovenka Michaela Dorčíková (Subaru Impreza), která absolvovala už i závod Evropské Nascar série a které děkuji za spolukomentování závěrečného ceremoniálu. Mimochodem závod se jí velice líbil a slíbila účast i na posledním závodě. Druhé místo vybojovala doslova o prsa (0,51s) až zlepšeným výkonem ve 3. sérii Nikola Halousková před Eliškou Slavíkovou (obě Škoda Felicia).

Pořadí v jednotlivých třídách
Třída 11: 1. Pavel Kolář (Škoda 110R); 2. Michael Herman (Toyota Yaris); 3. Martin Donát (VW UP)
Třída 12: 1. Marek Szekely (Peugeot 106); 2. Jan Klinger (Škoda Felicia); 2. Dominik Nwelati (Ford Fiesta)
Třída 21: 1. Jaroslav Strnad (Citroen C2); 2. Filip Strahal (Honda Civic); 3. Marek Hons (Peugeot 106)
Třída 22: 1. Dominik Nwelati (Ford Fiesta); 2. Lukáš Krupička (Peugeot 208 R2); 3. Ladislav Kopelent (Peugeot 106)
Třída 31: 1. Vojtěch Krupka (BMW 318is); 2. Martin Polák (Ford Fiesta; 3. Aleš Dokoupil (Ford Puma)
Třída 32: 1. Jiří Boček jr. (Citroen Saxo); 2. Ondřej Zdražil (Ford Escort); 3. Jindra Kriegel (Ford Puma)
Třída 41: 1. Michal Suk (Ford Focus); 2. Jiří Šén (Ford Fiesta); 3. Jan Strnad (Mazda MX-5)
Třída 42: 1. Tomáš Kudrna (BMW 325i); 2. Jindřich Majer (BMW 325i); 3. Jan Drážek (BMW 328i)
Třída 51: 1. Michal Nový (Subaru Impreza); 2. Milan Motálek (Mitsubishi Lancer); Martin Řepka (Mitsubishi Lancer)
Třída 52: 1. Miloš Feigl (Mitsubishi Lancer); 2. Luděk Blanda (Mitsubishi Lancer); 3. Zdeněk Pokorný (Mitsubishi Lancer)

Pátý závod Autodrom Rally Série je minulostí. Všichni věříme, že se podaří uspořádat i závěrečný šestý závod a úspěšně tak ukončit letošní Autodrom Rally Sérii.

Pro velký úspěch si dámský pohár zopakujeme i na posledním závodě. Věřím, že i vám se Michaela líbí na stupních víc než třeba Miloš.

Podrobné výsledky a další informace včetně přihlášky najdete na www.autoklubbohemiasport.cz Sledujte též novinky na facebooku ARS https://www.facebook.com/autodromrallyserie

Komentářů celkem: 1
16. 3. 2020 06:42
0 0
Pár záběrů že závodu: https://youtu.be/3jYLptftJQs

Onboard:
https://youtu.be/YG9nRg70FnE
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!