25. 3. 2020 07:13 − 7656× − 0

Právě vychází magazín Rally 2/2020

Nové číslo časopisu Rally opět přináší spoustu zajímavého čtení.

Obsah

I v těchto pro společnost i sport všeobecně těžkých dnech přicházíme s číslem časopisu Rally 02 / 2020. Časopis tradičně míří i do distribuce. Zkuste si ho v průběhu týdne najít na čerpacích stanicích a stáncích, samozřejmě každý prodaný kus bude pro nás v těchto dnech k nezaplacení…

Tomáš Kunc – „Musíme zajistit udržitelnost startovního pole“

Před startem domácí sezony jsme oslovili generálního sekretáře Autoklubu ČR Tomáše Kunce, s kterým jsme probrali zahraniční i domácí témata.

Jan Černý – V tak silném týmu jsem doposud nebyl

Jan Černý spojil pro letošní sezonu síly se stájí Racing 21, která si již za dobu své existence na rallyové scéně vybudovala slibné renomé. Racing 21 je zároveň výhradním českým týmem disponujícím vozy Volkswagen Polo GTI R5. Právě do tohoto speciálu letos usedne příbramský rodák. Vyzpovídali jsme ho během prezentace týmu Mogul Benzina Racing 21, jehož barvy bude Jan Černý s Petrem Černohorským hájit.

Vančík Motorsport – Dílna, kde se rodí úspěchy

Jméno Jaroslav Vančík je v motoristickém světě pojmem. Dříve úspěšný soutěžní jezdec v současnosti pracuje především jako špičkový motorář.

Egon Smékal – „Pro mě je největší měřítko dlouhodobá výkonnost“

V posledních dvou sezonách Egona Smékala na českých tratích částečně postrádáme. Zlínský jezdec dal prioritu startům v zahraničí.

Břetislav Enge „70“ – „Motoristický sport byl ideální volbou"

Sedmdesáté narozeniny oslavil 3. března jeden z nejúspěšnějších českých automobilových závodníků všech dob Břetislav Enge.

Topp-Cars / Zoltán Topp – „Vzpomínky na Octavii WRC mi zůstanou dlouho“

Maďarská závodní stáj Topp-Cars se prezentuje na světové a evropské scéně, stejně jako v národních seriálech. Příležitostně je k vidění i v Česku. A nejen o tom jsme si povídali s majitelem týmu Zoltánem Toppem.

MČR Simracing Series 2020

Staňte se prvním vítězem MČR v závodech na simulátorech.

ERC 2020: Evropská bitva se odkládá

Peugeot 208 Rally 4 – Ostré lví drápky

Francouzský tým Peugeot Sport představil na sklonku loňského roku následovníka populárního Peugeotu 208 R2. Nový Peugeot 208 Rally 4 nabízí nejen atraktivní vzhled druhé generace modelu 208, ale především silnější přeplňovaný motor. Díky vyššímu objemu 1,2 litru určitě pozvedne urputné zápolení v kategorii dvoukolek na ještě vyšší úroveň.

23. Rallye Monte­‑Carlo Historique – České vítězství v Monte Carlu!

V populární historické verzi nejslavnější automobilové soutěže světa zvítězila překvapivě dánsko­‑česká posádka Henrik Bjerregaard – Jaromír Švec s Fordem Escort RS Mk2. Za panujícího jarního počasí dokázali na legendárních horských úsecích nejpřesněji dodržovat předepsaný rychlostní průměr. Lví podíl na tomto úspěchu má český spolujezdec Jaromír Švec, který startoval na podobné akci poprvé.

WRC: Rally Guanajuato Mexico – Seb Ogier pošesté dominoval v Mexiku

Francouzi Sébastien Ogier – Julien Ingrassia zajistili pro stáj Toyota Gazoo Racing premiérový vavřín z mexické šotoliny. Soutěž byla zkrácena o nedělní etapu, ale i tak byla jejich pozice dominantní.

Cross-country 2020 – Rozpačitý začátek nejisté sezóny

Stejně jako loni vypsala Mezinárodní automobilová federace (FIA) také na letošní sezonu dva světové poháry v cross­‑country soutěžích: pětidílný v rally, do jehož kalendáře se díky Silk Way Rally vrátil poprvé od roku 2001 maratonský podnik, a osmidílný v bajách. Světový kolotoč se však rozjížděl jen velmi pozvolna, aby se v polovině března zadrhl úplně.

Jan Tománek – Závod cross­country je aktuálně nebezpečnější než rally

Když měl Martin Prokop začátkem října 2019 při třetí etapě Marocké rally vážnou nehodu, nejen že totálně poničil svého forda, ale hlavně se při havárii vážně zranil jeho dlouholetý spolujezdec Jan Tománek. V jaké kondici se aktuálně nachází?

Vozy LIAZ na Rallye Dakar (2. část) – S kocourem na plachtě

Poslední účast továrního týmu Liaz na Rallye Dakar proběhla v roce 1992 v Kapském Městě. Impuls k návratu značky do dakarského kolotoče přišel ze zcela nečekaných končin.

Autokros – Rallykros CZ + WRX 2020
Bernd Stubbe: „Letos pojedu v Holandsku“
Michal Neumann: „Autokros někdy musí jít stranou“
Ondřej Pospíšil: „Do autokrosu nás nasměrovala Akademie“
Viktor Vítek: „Kart by mě hodně lákal“
Filip Hartman & Tomáš Sulek: „Nehaňme naše pořadatele“
Michal Pihávek: "Potřebuji držet volant"

WRX 2020: Johan Kristoffersson je zpět!

V sestavách týmů pro nadcházející sezonu mistrovství světa v rallykrosu došlo k několika změnám. Do šampionátu se vrací mistr světa z let 2017 a 2018 Johan Kristoffersson, který pojede s vozem Volkswagen Polo. Techniku mění také Andreas Bakkerud. Naopak úřadující mistr světa Timmy Hansen zůstává u osvědčeného vozu Peugeot 208 WRX.¨

ME RX: Přípravy vrcholí

Posledních pár týdnů zbývá do startu rallykrosového mistrovství Evropy. Čeští jezdci jsou ve finále svých příprav.

MMČR:

Tomáš Buda představí vůz Škoda Fabia Mk3
Petr Třešňák pracuje na voze Volkswagen Polo

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!