22. 4. 2020 12:16 − 9029× − 35

Škoda Motorsport eChallenge

Vyzvěte skutečné jezdce v sérii DiRT!

Mistr světa v kategorii WRC 2 Pontus Tidemand, mistr Evropy Chris Ingram, švédský talent Oliver Solberg, slovenský šampion Martin Koči nebo nadějný český pilot Petr Semerád. Tyto a další profesionální jezdce můžete zkusit porazit v rámci ŠKODA Motorsport eChallenge.

Unikátní ŠKODA Motorsport eChallenge se pojede na virtuálních tratích Argentinské rallye od 22. do 26. dubna, tedy ve stejném termínu, kdy se měl v Argentině konat skutečný podnik mistrovství světa. „Nejen fanoušci, ale i samotné týmy a jezdci se nemohou dočkat obnovení závodů v rallye. To ale může ještě nějaký čas trvat, a tak jsme se prozatím rozhodli uspořádat vlastní online variantu Argentinské rallye. Úplně každý tak má možnost vyzvat profesionální jezdce z našich zákaznických týmů soutěžících s vozy ŠKODA FABIA Rally2 evo a poměřit s nimi své síly alespoň ve virtuálním světě,“ popsal šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek.

ŠKODA Motorsport eChallenge
Kdy se koná?
22.-26.4. 2020

Na jaké platformě?
Závodit se bude ve hře DiRT Rally 2.0, a to na PC, Playstationu i Xboxu.

Jak se mohu zapojit?
Po spuštění hry a vytvoření profilu najděte událost „SKODA ECHALLENGE“ a vyberte si vůz ŠKODA FABIA Rally2 evo. Rallye můžete absolvovat kdykoliv v termínu akce.

Odkaz na událost
https://dirtrally2.com/clubs/club/295041

Profesionálové versus fanoušci
Výzvu poměřit síly alespoň online přijala i řada jezdců ze zákaznických týmů ŠKODA, kteří v reálném světě jezdí s vozy FABIA Rally2 evo. Právě jejich časy budou mít milovníci rallye a videoher za úkol překonat.

„Zatím jsem podobné hry moc nehrál, ale vážně se těším! Myslím, že ŠKODA Motorsport eChallenge je skvělá iniciativa a jsem hrdý, že jsem její součástí. Pomůže mi to v tréninku a současně je to zábava pro fanoušky, kteří mohou vyzvat profesionální jezdce v novém sportovním odvětví,“ těší se Pontus Tidemand, který se s vozem ŠKODA FABIA Rally2 stal mistrem světa v kategorii WRC2 v sezóně 2017.

Díky realistickému fyzikálnímu modelu i autentickým tratím je současně virtuální závodění způsobem, jak se v době odložených závodů udržet ve formě. „DiRT rally hraju opravdu rád. V průběhu vývoje hry jsem dokonce byl jedním z testovacích jezdců. Hra je skvělá, líbí se mi hlavně velmi realistický dojem z rychlostních zkoušek a nastavení auta také docela dobře odpovídá realitě. Hraní DiRTu je tedy skvělý trénink, který pomáhá hlavně na koordinaci a soustředění,“ souhlasí Oliver Solberg.

Mladý rallyový talent Petr Semerád z České republiky simulátory také využívá poměrně intenzivně, což je v rámci této výzvy rozhodně velká výhoda. „Závodní simulátory dokonce i stavím, takže v nich trávím poměrně hodně času. Pomáhá mi to udržet si dlouhodobou koncentraci, protože když chcete jet dobře, musíte se i v simulátoru opravdu soustředit. Jezdci také může pomoci s vylepšením jeho stylu a vyzkoušením nových technik,“ vyjmenovává Semerád.

Jako opravdová rallye
V průběhu virtuální rallye bude možné na webu a sociálních sítích ŠKODA Motorsport sledovat průběžné výsledky, časy nejlepších jezdců i akční záběry z jejich jízd, stejně jako při skutečné rallye z kalendáře WRC.

Pro šotolinovou Argentinskou rallye jsou kromě krásné přírody charakteristické i atraktivní rychlostní zkoušky, které se klikatí mezi skalami a velkými balvany. Jet naplno je opravdu náročné a dobrý čas je podmíněn precizní jízdou i kontrolou auta. Virtuální Argentinská rallye tak bude pro závodníky i ostatní hráče velkou výzvou. Nápomocni však budou i inženýři týmu ŠKODA Motorsport, kteří před startem poradí s optimálním nastavením vozu, podobně jako to dělají u zákaznických týmů před každou velkou rallye.

„Pro mě jako pro člena ŠKODA rodiny je velká čest být jedním z ambasadorů ŠKODA Motorsport eChallenge. Upřímně si však myslím, že budu muset v následujících dnech trochu potrénovat. Tato výzva je ale skvělý způsob, jak zůstat v bezpečí domova a současně si užít drsnou Argentinskou rallye. Pokud si myslíte, že mě porazíte, uvidíme se online. Předveďte se!“ vzkazuje fanouškům Martin Koči, několikanásobný mistr Slovenska.

Komentářů celkem: 35
23. 4. 2020 22:56
0 2
Kulda OO protože nic víc ty d.ebile nejsi a mě d.ement tvé ho kalibru,zřejmě chudák z nějakého ústavu který byl jednou na Barumce,mě fakt neurazí.. Užij si to..
23. 4. 2020 22:59
Upraveno 22:59
0 0
Původně napsal BRINCO
Kulda OO protože nic víc ty d.ebile nejsi a mě d.ement tvé ho kalibru,zřejmě chudák z nějakého ústavu který byl jednou na Barumce,mě fakt neurazí.. Užij si to..
Nejsi ty nedonošenej potrat Edy Zemana ? Jinak byl jsem na více soutěžích než ty si vošu*al holek (nebo kluků) ... jinak můžeš mi to někdy na některý soutěži zopakovat do očí, budu jen rád ty Fagalo smajlík
23. 4. 2020 23:05
0 0
BRINCO hezky pěkně to považuješ za idioty i jezdce kteří virtuálně jezdí jako je Solberg,Gryazin,Semerád,Kočí atd ? To jsi dobrý rally příznivec teda...... Co tady v takovém případě chceš ? Nemůžeš do školy,na FB na tebe všichni kašlou bo jsi nezajímavý tak si léčíš mindrák tady ? Prosím tě večerníček už byl tak alou spát. A zkus mne nasrat nebo urazit jestli si dost inteligentní, protože jinak mne nasrat ani urazit nedokážeš smajlík
23. 4. 2020 23:07
0 2
Kudo,OO nic,nebudu se tady zahazovat s debilem,který má nějaký mindrák..asi si ošklivý,nebo ho máš malého,nebo si zrzavy a holky tě nechtějí...Tohle je o Rally Kudo..Svoje mindráky, vyřeš jinde..D.ebílku,dobrou..
23. 4. 2020 23:14
Upraveno 23:17
0 0
Maxifavos: to nemá cenu toho debila komentovat smajlík Socka co je ráda že se nějak dostala na internet a jedinej závod kterej viděl a kterýho se účastnil byl ten ze zkumavky při umělém oplodnění. smajlík Bohužel i přitom může nastat komplikace a tady je výsledek. Potrat který náhodou přežil jménem BRINCO smajlík
23. 4. 2020 23:23
0 1
Maxifavos. jo tak ty si ten mluvčí,všech co mají rádi rally..Tak to jo..Možná bys mohl s Kudou 00 nic něco vymyslet a nejen kydat špínu na lidi ,co pro tenhle sport,něco udělali..Kecat na internetu,dělat hovno pro tenhle sport a být užitečný...to ti asi nevoní..
23. 4. 2020 23:29
Upraveno 23:31
0 0
Původně napsal BRINCO
Maxifavos. jo tak ty si ten mluvčí,všech co mají rádi rally..Tak to jo..Možná bys mohl s Kudou 00 nic něco vymyslet a nejen kydat špínu na lidi ,co pro tenhle sport,něco udělali..Kecat na internetu,dělat hovno pro tenhle sport a být užitečný...to ti asi nevoní..
A co ty si pro ten sport udělal ? Já kolem rally vyrostl smajlík odmalička jsem jezdil s tátou a strejdou který závodil, několikrát jsem byl pořadatel, dokonce pořádáme i vlastní Amatérskou rally a několik posledních let jezdím jako mechanik smajlík A co ty ? Jediný co si tady předvedl je to, že tu urážíš lidi !!! No a co že závodíme virtuálně ? Pokud sis nevšiml, tak jsou závody kvůli koronaviru zrušené a tak se jezdí virtuálně. Jezdí skoro celá česká i světová špička a ty všem nadáváš do dementů a idiotů ... akorát si ze sebe toho idiota a dementa udělal ty sám smajlík celou dobu se tu vedla normální diskuze a pak si napsal ty !
23. 4. 2020 23:30
0 1
Kuda,ty musíš být hrozný debil,takhle se ztrapnit..Užij to,že si kretén,kterého nikdo nechce,a třeba,si nějakého chlapce najdeš...Držím ti palce
23. 4. 2020 23:33
0 0
Původně napsal BRINCO
Kuda,ty musíš být hrozný debil,takhle se ztrapnit..Užij to,že si kretén,kterého nikdo nechce,a třeba,si nějakého chlapce najdeš...Držím ti palce
Koukám že došli slova co ? Tak šup do postýlky nebo se máma bude zlobit. A nezapomeň se vyčůrat, ať v noci neprobudíš pláčem maminku, že máš mokrou postýlkusmajlík
23. 4. 2020 23:37
0 2
Pánové,Kuda a spol dementních fanoušků..jste mi u prdele...Pište si co chcete.. Nemám potřebu,komentovat lidi,jako jste vy...
24. 4. 2020 00:09
2 0
BRINCO že tvůj tata neporůbal raději půlku lesa než stvořit takového inteligentně nedozrálého jedince...... Ostudo...... A nebojím se tě,pes který štěká nekouše smajlík
24. 4. 2020 07:17
3 0
Beru to na sebe, pan BRINCO si už zaexhiboval dost, takže mu bylo odebráno další právo komentovat. Jestli se neumí slušně a kultivovaně vyjadřovat v rámci diskuze, tak tady nemá co dělat. Můžeme mít názory různé, ale nadávat si apod. snad není třeba. Ale když to jinak nejde, tak to nejde...
24. 4. 2020 07:52
0 0
Kuře: smajlík smajlík
28. 4. 2020 13:04
Upraveno 13:07
0 0
Původně napsal Kuda 08
A pak že RBR bezkonkurenční smajlíksmajlíksmajlík
Ano, pokud jde člověku o rally simulaci, tak žádná alternativa neexistuje - to není názor, ale fakt. Pokud chceš, tak ti popíšu jaký je technicky rozdíl mezi simulací a náročnější arkádou.
Série Dirt i WRC je přístupnější, líbivější a má obrovský marketing, proto ta popularita. To, že to hrají i profesionální jezdci neznamená nic víc, než že je to prostě baví. Nekritizuji to, i takové hry mají svoje místo, jen tady fakt není moc co srovnávat, je to úplně jiný typ produktu pro úplně jinou cílovku.
Pro virtuální jezdce hledající co nejvěrnější jízdní model a rally zážitek obecně RBR konkurenci opravdu nemá.
3. 7. 2020 18:59
0 0
Původně napsal kuře
Beru to na sebe, pan BRINCO si už zaexhiboval dost, takže mu bylo odebráno další právo komentovat. Jestli se neumí slušně a kultivovaně vyjadřovat v rámci diskuze, tak tady nemá co dělat. Můžeme mít názory různé, ale nadávat si apod. snad není třeba. Ale když to jinak nejde, tak to nejde...
Je ten BRINCO tenhle pán https://www.facebook.com/michal.hrstka.180?fref=hovercard&hc_location=friends_tab ?
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!