Jiří Jermakov - eWRC.cz
24. 4. 2020 07:41 − 2118× − 0

Volant a čtyři kola Jiřího Sedláře… (3. část)

… aneb co doplnilo druhé vydání.

Dnes přináším poslední sadu fotografií, kterými bylo doplněno druhé vydání knihy Volant a čtyři kola Jiřího Sedláře. Doufám, že jsem si tím alespoň částečně udobřil vás všechny, kteří jste si zakoupili první vydání a nyní se cítíte ošizeni.

18. Str. 235 – jediný jízdní záběr ze závodu ME motokár 1988 v Kecskemétu

Poslední zásilka od Ing. Viktora Kudláčka obsahovala i tento cenný snímek z probíhajícího závodu ME v Maďarsku. Vznikl ve chvíli, kdy to vypadalo s Jirkovými šancemi ještě velmi dobře.

19. Str. 239 – vzpomínka na Jiřího Sedláře ve Starém Jičíně

Fotografie, která dominuje vitríně s poháry, kterou si ve společnosti MS Tommü připomínají svého slavného jezdce a dobrého kamaráda.

20. Str. 265 – rivalové z motokárových tratí osmdesátých let – zasloužilí mistři sportu Milan Šimák a Jiří Sedlář

V archívu Josefa Amorta z Prachatic jsem objevil tento krásný záběr z jihočeského Písku. Na tomto místě knihy nahradil původně černobílý a velmi podobný snímek.

21. Str. 267 – jak tenkrát vypadala nešťastná zatáčka u Lešné

Dnešní asfaltový povrch a upravené okolí silnice z Lešné do Palačova se už málo podobá stavu komunikace v době tragické havárie.

22. Str. 271 – obec Kašava si připomíná svého slavného rodáka

Každý, kdo projde Naučnou stezkou Kašava, se zde doví mnohé o životě Jiřího Sedláře.

23. Str. 273 – dominanta recepce ve společnosti MS Tommü Starý Jičín

Jirkův portrét a poháry za vítězství, které vybojoval v barvách JZD Starojicko. Jeho památku si tady připomínají dodnes.

To byly fotografie, které doplnily a snad i obohatily druhé vydání knihy Volant a čtyři kola Jiřího Sedláře. Změny v textové části nejsou velkého rozsahu a pokud si je budete chtít přečíst, musíte si knihu vypůjčit nebo zakoupit. Část nákladu je pořád ještě skladem. Všem děkuji za podporu a příznivé ohlasy na knihu.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!