Autoklub ČR - eWRC.cz
28. 4. 2020 12:09 − 5640× − 3

Rally sezóna se přibližuje startu

V pondělí 27. dubna 2020 proběhlo v Heinzově síni klubového domu Autoklubu ČR jednání o budoucnosti letošní sezóny rally.

Prezidenta Autoklubu ČR Jana Šťovíčka navštívili jezdci Václav Pech a Vojtěch Štajf. Probíraly se dopady omezení na závodní týmy a potřeba dostát závazkům vůči sponzorům. Účastníci diskuze se shodli v tom, že je nutné, aby se uskutečnil letošní ročník mistrovství republiky v rally.

V úvodu prezident Jan Šťovíček vysvětlil všechny kroky, které Autoklub ČR podniká, což bylo Vojtěchem Štajfem a Václavem Pechem pozitivně kvitováno. Společným zájmem je odjet oba mistrovské seriály, jak v rally, tak i v rallysprintu.

Autoklub České republiky již prosadil, aby se od pondělí 27. dubna 2020 otevřely pro veřejnost polygony center bezpečné pro zdokonalovací výcvik řidičů. „Jsme v kontaktu s příslušnými orgány, zajistili jsme vypracování odborného stanoviska pro otevření polygonů a podařilo se ho do opatření ministerstva zdravotnictví prosadit. Nyní připravujeme návrh, za jakých podmínek bychom mohli konat jednotlivé disciplíny, včetně rally,“ objasnil Jan Šťovíček.

V rally to budou bezpečnostní pravidla v servisu, oddělení týmů od sebe distančně i stěnami, nošení roušek, vzdálenost osob 2 metry, zajištění antibakteriálních gelů, dezinfekce a další opatření. Problematická je účast diváků. Je náročné zabránit jejich shlukování, a je otázkou, zda je to vůbec možné. „Kvůli tak dlouhé pauze očekáváme, že jakmile se rozjede sezóna, mnoho lidí bude chtít přijít. Zkusíme něco navrhnout,“ uvedl Jan Šťovíček.

Komentářů celkem: 3
28. 4. 2020 17:07
1 1
Kdyby to celé nebylo trapné, bylo by to vlastně k smíchu. Zkusíme něco navrhnout. Nakupujte u odborníků.
28. 4. 2020 19:21
0 0
Tak se mi zdá, že p. Šťovíček nebyl nikdy v rally servisu. Slova: "V rally to budou bezpečnostní pravidla v servisu, oddělení týmů od sebe distančně i stěnami, nošení roušek, vzdálenost osob 2 metry, zajištění antibakteriálních gelů, dezinfekce a další opatření." zavání de....ousmajlík. Buďme pokorní, však ono se to vyvrbí smajlík
29. 4. 2020 09:15
0 0
A to jako čekáte, ze se od června bude smět jet rallye v neomezenem režimu?

Budeme rádi, pokud se vůbec něco v nějaké podobě odjede.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!