Redakce - eWRC.cz
29. 4. 2020 16:39 − 2115× − 0

Odsunu se dočkal i Rajd Polski

Mistrovství Evropy nezačne ani v Polsku, tamní kolo mistrovství Evropy bude taktéž měnit svůj termín.

Z důvodu omezení nařízených vládou došlo i na Rajd Polski, který měl po odsunu dřívějších otevíracích soutěží zahajovat letošní sezónu ERC. Avšak poslední červnový víkend není v Polsku kvůli nařízením reálné soutěž odjet, proto organizátoři z polského automotoklubu ohlásili změnu termínu na později, kdy konkrétně to bude však není jasné, jelikož na nalezení vhodného termínu se teprve pracuje, přičemž organizátoři doufají, že se jim povede většinu dosavadních příprav překlopit do nového termínu a soutěž v Mikołajkách tak bude moci proběhnout co nejvíce podle původních plánů.

K situaci soutěže říká Krzysztof Maciejewski, její ředitel: "Přípravy soutěže jsou v pokročilé fázi, v podstatě máme většinu věcí hotovu. Většinu příprav v terénu jsme stihli ještě před tím, než byly zavedeny vládní nařízení ve spojitosti s koronavirem. Bohužel posledních několik dní přineslo špatné zprávy spolu s tím, jak bylo prodlouženo omezení vstupu do země, stejně tak nefungují hotely a letecká doprava. Opatření musíme respektovat a doufat, jejich dodržování zlepší epidemiologickou situaci pro nejbližší budoucnost. Proto jsme se rozhodli naši soutěž odložit, protože to v tuto chvíli vypadá jako jediné logické řešení. Doufáme, že v průběhu letošní sezóny budou podmínky natolik dobré, abychom 77. ročník Rajdu mohli odjet. Děkujeme všem, kteří věnovali svůj čas a snahy do přípravy soutěže a doufám, že se letos v Mikołajkách potkáme," uzavírá ředitel Rajdu Polského.

Za ERC dodal několik vět Jean-Baptiste Ley: "Potřeba posunout termín Rajdu Polského je přímým následkem pandemie a soucítíme se všemi, jejich blízcí onemocněli nebo zemřeli kvůli COVID-19. Současně si uvědomuje, že došlo ke ztrátám mnoha pracovních míst a lidé jsou v tíživé životní situaci. Z těchto důvodů je životně důležité, aby se dodržovala jednotlivá nařízení vlád. S PZM a FIA jednáme o nalezení nového termínu pro Rajd. Jakmile budou všechna jednání uzavřena a jakmile bude vhodný čas, tak oznámíme nový termín konání. Do té doby můžeme jen co nejsrdečněji poděkovat všem soutěžícím, týmům, fanouškům a dalším zainteresovaným za jejich pokračující podporu a trpělivost. A nabádáme všechny, aby zůstávali doma v bezpečí," dodává Jean-Baptiste Ley.

Tímto oznámením je tedy aktuálně úvodním podnikem ERC Rally Liepaja, která stihla své datum přesunout na červenec. Dále by v aktuální podobě měl šampionát pokračovat v Římě, což je vzhledem k situaci v Itálii velkou neznámou a následně by na konci srpna měla jet zlínská Barumka. Jak to však dopadne, to ukáží teprve následující dny a týdny v závislosti na vývoji zdravotní a sociální situace v jednotlivých státech.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!