Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
6. 5. 2020 13:59 − 4603× − 2

Z MS 2020 zbyl jen trhací kalendář…

Podle nejnovějších zpráv to vypadá, že si na soutěže na světové úrovni ještě nějakou chvíli počkáme.

Je tomu pár dní, co jsme vás informovali o tom, že organizátoři vzdali naděje na odjetí letošního ročníku Portugalské rally a jak to tak vypadá z přehledu, co nyní zveřejnila FIA, současnou pandemickou situací nejsou doposud ovlivněni jen někteří organizátoři. Pokud jde o soutěže, které plánují konání ve změněném termínu, zde FIA přichází s novým přístupem, kdy se nebudou určovat nová data, dokud nebude nový vývoj pandemie a vládních nařízení ve většině zemí. Současně probíhá neustávající diskuze mezi všemi zainteresovanými na tom, jak případně letošní MS odjet, tedy jak ovlivnit podobu soutěží (typicky jejich délku a dobu trvání), kolik soutěží se vůbec bude započítávat, otazník se vznáší nad logistikou a nelze opomenout hygienická témata jako udržování sociální vzdálenosti, omezení velkých veřejných akcí apod.

Pojďme se tedy podívat jaká je situace jednotlivých soutěží.

  • Argentinská rally
Soutěž odložena, v zemi karanténa a uzavřené hranice. V důsledku vládních opatření nebude možné soutěž uspořádat dříve než v posledním kvartále letošního roku.

  • Portugalská rally
Letošní ročník zrušen, organizátoři se budou soustředit na plánování ročníku 2021.

  • Rally Sardegna
Soutěž odložena, v zemi nouzový stav, na Sardinii je omezen příjezd a odjezd z ostrova. První drobná rozvolnění opatření od června, otázka vlivu na možné konání soutěže.

  • Safari Rally Kenya
Plánování pokračuje, na 30 dní uzavřeny hranice a zákaz vstupu cizinců do země. Další vývoj opatření 15. května, kdy budou upraveny pravidla pro námořní dopravu.

  • Rally Finland
Plánování pokračuje, masové akce zakázány do konce července. V červnu budou vyhodnocena současná vládní opatření a jejich možné úpravy, soutěž může být odložena na září či říjen.
  • Rally New Zeland
Plánování pokračuje, uzavřeny hranice. Na konci května budou organizátoři vyhodnocovat, co se soutěží dál.
  • Rally Turkey
Plánování pokračuje, omezení pohybu z a do Itálie, omezení pohybu jen ve velkých městech.
  • Rally Deutschland, Wales Rally GB, Rally Japan
Přípravy běží zatím bez omezení.

Na závěr se tedy nabízí otázka, jak to s letošní sezónou dopadne, vzhledem k tomu, že v ohrožení je většina současného kalendáře. Pojede se alespoň někde nebo MS půjde cestou Irského asfaltového mistráku a pro rok 2020 zůstane v historických análech prázdná kolonka? Bude Ott Tänak dva roky úřadujícím mistrem světa? A co na to Jan Tleskač?

Komentářů celkem: 2
6. 5. 2020 14:57
0 0
Osobně nevěřím, že se Argentina pojede, je to z ruky a nebude na to termín. Jinak jsem celkem optimista.smajlík
7. 5. 2020 10:01
0 0
No tak podle dnešního článku na DirtFish to může s Finskem vypadat nadějně, zjevně se některé opatření stran hromadných akcí lehce povolují.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!