16. 5. 2020 08:53 − 4075× − 6

Otevřou v Radouni letošní rallye sezónu?

Sezóna rallye 2020 nejen v ČR spíše připomíná sportku, ve které se škrtá jedna soutěž za druhou.

Jde nyní o to, kde se křížkování zastaví. Velkou šanci na to, že se ubránit křížku mají v Radouni.

Přípravy na letošní Radouňskou rallye běží v plném proudu a do karet hraje i současný pozitivní vývoj epidemiologické situace. Vyplatila se tak příprava během dubna, kdy v Radouni nepodlehli panice a sponzoři přislíbili pokračování spolupráce i v této nelehké době. Bylo jasné, že plnohodnotná dvoudenní rallye se letos neodjede, ale jednodenní varianta může být správná volba. Nikdo z posádek není „rozjetý“. Přeci jen se naposledy závodilo loni na podzim. Je třeba tedy něco jednoduššího na začátek. Nebude to letos „normální“ Radouňská rallye, ale na druhou stranu, co je letos normálního.

Vypadá to tedy na slušnou šanci rallye zorganizovat, což potvrzuje i plný seznam přihlášených posádek. Ještě nikdy se nestalo, že za dva dny od spuštění přihlášek, by byl seznam přihlášených naplněn. Dále se mohou hlásit jen náhradníci, kteří ale stále mají šanci. Přeci jen technice neporučíte a jsou případy, kdy technika při přípravách selže. To bych nikomu nepřál, ale běžně se to stává.

Letošní Radouňská rallye tedy může otevřít českou rallye sezónu. Pokud se tak stane, bude to formou jednodenního závodu o délce 70km rychlostních zkoušek, které se odehrají na 2 testech, které se pojedou celkem třikrát. Soutěž to bude velice kompaktní oproti minulým ročníkům s důrazem na co nejmenší zásah do života okolních obcí. Přeci jen současná situace udělala dost velkou „paseku“ v psychice lidí a musíme být tolerantní, jak jen to půjde.

Jisté je, že soutěž bude provázet řada omezení, která budou v dostatečném předstihu komunikována na všechny přihlášené. Co se týká diváků, tak nebudou zřizována divácká místa, zveřejňovány mapy rallye a ani časový harmonogram. Do servisní zóny budou mít přístup pouze pořadatelé, posádky a jejich mechanici. Toto je pouze nástin aktuálně zamýšlených opatření, který bude postupem času dostávat stále více přesnější podobu.

Na závěr to nejdůležitější. 10. červen je klíčové datum, kdy pořadatelé chtějí, na základě aktuální situace v ČR, rozhodnout o konání či nekonání rallye. Držte všechny palce, ať to vyjde. V Radouni se pro to dělá maximum.

Komentářů celkem: 6
16. 5. 2020 12:33
Upraveno 12:34
0 0
Myslím, že prakticky za všechny zainteresované mohu slíbit, že ani jeden palec nezůstane nedržen smajlík
Modlitby mnoha z nás snad skutečně budou vyslyšeny smajlík
17. 5. 2020 20:48
0 0
Václav Sova máte pravdu jako dříve a jak to bylo hezky . Přijedeš na závody tam zjistíš kam tě pustí nebo ne . Servis dříve sis mohl dělat po trati kde chtěl , lidi tam nebyli , nikdo ti nic neukradl , nikdo neotravoval , DOPROVOD STÁL ZA KAŽDOU RZ mělo to svoje kouzlo byl klid . TED JE TO O NIČEM , 20 min práce , zbytek
lenošení. třeba na 3-5 hod. a pak zase na 20 min za chvíli je konec . smajlíksmajlíksmajlík

18. 5. 2020 09:43
0 0
Kdyz nebyl internet, tak se mapy a harmonogram zverejnovaly v tisku, pripadne v HQ. S rozhodnutim nezverejnit informace nema internet uplne primou spojitost smajlík
18. 5. 2020 11:42
Upraveno 11:43
0 0
Bohužel. V současné době to vypadá, že to bude víceméně rallye pouze pro posádky. Za možnost, že můžeme rallye uspořádat vděčíme tolerantnímu přístupu dotčených obcí. Na oplátku je chceme zase my ochránit před nekontrolovaným návalem diváků. Lidé se opravdu bojí nákazy a na venkově to platí dvojnásob. Taková je realita. Musíme dodržovat pravidla, jinak se také může stát, že je toto poslední Radouňská rallye vůbec. Ale uvidíme za měsíc, stát se může cokoliv. Vládní opatření se mění rychle a zatím díky Bohu v náš prospěch. Petr Michálek
18. 5. 2020 21:13
0 0
Původně napsal internet kavárna
Václav Sova máte pravdu jako dříve a jak to bylo hezky . Přijedeš na závody tam zjistíš kam tě pustí nebo ne . Servis dříve sis mohl dělat po trati kde chtěl , lidi tam nebyli , nikdo ti nic neukradl , nikdo neotravoval , DOPROVOD STÁL ZA KAŽDOU RZ mělo to svoje kouzlo byl klid . TED JE TO O NIČEM , 20 min práce , zbytek
lenošení. třeba na 3-5 hod. a pak zase na 20 min za chvíli je konec . smajlíksmajlíksmajlík

Jojo pane to byla doba.Bohužel se slzí v oku mě "ser." že už se to zpátky vrátit nedá.
21. 5. 2020 03:17
0 0
Byla to krásná doba.Měli jsme jako diváci pouze kalendář termínů,nikdo nic nevěděl.Třebas ve středu si člověk přečetl zprávu,že mistrovství ČR v automobilových soutěžích pokračuje o víkendu v Příbrami. Ve čtvrtek se parta dala do kupy a v pátek se vyrazilo. Na místě kdo uviděl první auto z ochranným rámem a partou mechaniků zastavil a slušně se zeptal jestli si nemůžeme opsat kudy se jede. Soutěžáci byli vstřícní a většinou i poradili lepší tipy než ofiko program. Někdy soutěž začínala v pátek v podvečer jindy zase v sobotu v pravé poledne.o délce a kilometrážích je asi zbytečné mluvit.Takže leckdy jsme přijely i o den dříve díky neinformovanosti. Nikomu to nevadilo. Posedělo se a pokecalo v místních hospůdkách s domorodci večer pak posedělo u ohně na kraji lesa. Pak následovala soutěž včetně nocí s minimálníma pauzami a víkend splnil svůj účel.Dnes se to nedá srovnávat samej kalup a samá komerce. Škoda že už se to nikdy nevrátí.

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama