Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
18. 5. 2020 10:21 − 4256× − 4

Začněmež rally sezónu a počítejmež do sedmi…

… ne více, ne méně. Sedm budež číslo jež vyslovímeš. Pak teprve získámež nového mistra světa.

Parafrází legendárních Monty Pythonů dnes můžeme uvést aktuální situaci stran korunovace mistra světa v rally pro sezónu 2020, protože pokud se neodjedou další čtyři podniky, nikdo korunován nebude. Pravidla sice nikde přímo neříkají, že by se nemohl mistr světa určit po aktuálně odjetých třech podnicích, ale jak informují zdroje serveru DirtFish ze zákulisí MS, sedm je číslo soutěží, jež chtějí letos zainteresovaní odjet, aby bylo možno vyhlásit mistra světa pro sezónu 2020. Jak jsme již dříve informovali, bez ovlivnění pandemickou situací čínské chřipky běží přípravy jen posledních tří podniků, naopak Portugalsko a Safari byly letos definitivně zrušeny. Takže lze říct, že potenciálních podniků, které by se mohly odjet je ještě dost, aby na konci bylo započteno sedm rally, ale u většiny rally se nedá moc realisticky předpokládat konání dříve jak v polovině prázdnin.


… kdo a kdy, nebo zda-li vůbec se někdo bude z titulu radovat letos, to je otázka…

Na konto letošní sezóny se rozhovořil Yves Mattom, který na FIA za rally zodpovídá: "Abychom mohli udělit titul mistra světa, tak potřebujeme, aby šampionát proběhl na nějaké úrovni a já osobně to vidím tak, že po třech odjetých rally to prostě nemá smysl. Existuje určité procento soutěží, které můžeme odjet, aby byl titul letos udělen. Nemám přesné číslo, ale musí to být nějaký smysluplný podíl původního počtu rally. Kalendář měl mít 14 soutěží, takže pokud se odjede půlka, tak to už hovoříme o nějakém smysluplném počtu. Ale netuším, jaká bude letos realita. Je klíčové neunáhlit se v rozhodování a rozhodnout se až když máme dostatek informací. Jakmile budeme mít jasnější výhled na podobu letošního kalendáře, tak bude čas začít rozhodovat o tom, zda se letos odjede šampionát na takové úrovni, abychom mohli udělit titul mistra světa," říká bývalý šéf Citroen racingu a nynější představitel FIA.

Za promotéra MS dále dodává Oliver Ciesla: "Chceme odjet maximum možného. Teoreticky je šance na devět soutěží. Skutečnost je ale taková, že kvůli logistice a dopravě mezi podniky není příliš reálné namačkat devět soutěží do období mezi zářím a polovinou prosince. Takže realistický cíl je zvládnout mezi čtyřmi až sedmi podniky a ze signálů od FIA chápeme, že když se povede odjel alespoň ty čtyři, tak můžeme mluvit o tom, že se šampionát odjel a dávat tituly. Ale samozřejmě každá odjetá soutěž nad tento počet bude vítaná. Na úrovni naší pracovní skupiny panuje přesvědčení, že právě těch sedm rally za celý rok je už v pořádku, ale musíme si vše ještě nechat schválit na nejvyšších místech. Osobně bych mohl žít s tím, že letos bude vyhlášen mistr po odjetí sedmi rally," dodává zástupce promotéra MS.

Komentářů celkem: 4
18. 5. 2020 11:57
0 0
Tleskám za označení pravého názvu té chřipky.
18. 5. 2020 13:30
0 0
Bohuzel vyjadreni odpovednejch neni na "hallelujah", ale spis na "jehovah" smajlík
18. 5. 2020 15:52
0 0
Boží titulek. Ze kterých Pythonů to je? Díky
18. 5. 2020 16:04
Upraveno 16:13
0 0
Monty Python and the Holy Grail, konkrétně scéna se Svatým handgranátem ;)

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama