18. 5. 2020 16:20 − 2989× − 8

#beatSKODAACES

ŠKODA Motorsport eChallenge pokračuje dalším kolem v Austrálii

› ŠKODA Motorsport eChallenge během svého prvního kola oslovilo 3900 hráčů a bude pokračovat virtuální „Australskou rallye“ (20. 05.–24. 05. 2020)
› Obsah na sociálních médiích, který byl publikován od 20. do 30. dubna, vidělo více než 2,5 milionu fanoušků ŠKODA Motorsport z celého světa
› Závěrečné video o prvním kole ŠKODA Motorsport eChallenge oslovilo přibližně dva miliony fanoušků rallye
› Za volantem vozu ŠKODA FABIA Rally2 evo může soutěžit kdokoliv › Platformou bude opět hra DiRT Rally 2.0TM od společnosti Codemasters®

Mladá Boleslav, 18. května 2020 – Po úspěšné premiéře pokračuje ŠKODA Motorsport eChallenge virtuální „Australskou rallye“ (20. 05.–24. 05. 2020). Fanoušci z celého světa najdou pod hashtagem #beatSKODAACES opět možnost online soutěžení za virtuálním volantem vozu ŠKODA FABIA Rally2 evo proti profesionálním pilotům.

ŠKODA Motorsport eChallenge je od svého začátku úspěšný projekt. V prvním kole proti sobě bojovalo přibližně 3900 hráčů, mezi nimiž byl i mistr světa 2017 kategorie WRC2 Pontus Tidemand (S), úřadující mistr Evropy (ERC1) Chris Ingram (GB), mistr Slovenska Martin Koči (SK), vycházející hvězda Oliver Solberg (S) a ambasador značky ŠKODA v elektronických hrách Petr Semerád (CZ). I když skuteční závodníci (zatím) neměli proti specialistům na počítačové hry z celého světa šanci, i tak si profesionální jezdci užili mnoho zábavy. Nejvíce hráčů pocházelo z Francie, dále z České republiky, Španělska a Itálie. Zúčastnili se ale také hráči z USA. Vytvořený obsah oslovil na sociálních médiích po celém světě více než 2,5 milionu fanoušků ŠKODA Motorsport.

Dalším kolem ŠKODA Motorsport eChallenge bude „Australská rallye“ (20. 05.–24. 05. 2020). Mladý rallyový jezdec Oliver Solberg (S) měl během prvního kola ŠKODA Motorsport eChallenge smůlu, protože musel kvůli poruše internetového připojení „odstoupit“. Nicméně i tak stihl ukázat svoji virtuální rychlost a před druhým kolem je velmi motivovaný. Mikołaj Marczyk (PL), který je s vozem ŠKODA FABIA Rally2 evo polským mistrem v reálném světě, se spontánně rozhodl zúčastnit prvního kola, v němž nakonec skončil na celkovém 10. místě. Nyní se již připravuje na virtuální „Australskou rallye“. Virtuálního klání se zúčastnil také Sébastien Bedoret, který v roce 2019 dojel v mistrovství Belgie na třetím místě.

Pro všechny registrované hráče bude druhé kolo opět otevřeno po dobu pěti dní (link: https://dirtrally2.com/clubs/club/295041 , club name: SKODA ECHALLENGE ). Virtuální hrací platforma DiRT Rally 2.0, kterou vyvinula a produkovala společnost Codemasters, je navržena pro nejvýznamnější herní konzole, jako je PlayStation®4 a Xbox One®. Hru DiRT Rally 2.0 lze ale spustit také na osobních počítačích s operačním systémem Microsoft Windows®.

Doporučení pro nastavení virtuálního vozu

Stejně jako je tomu v reálném světě, mohou i v tomto případě soutěžící dostat od inženýrů ŠKODA Motorsport doporučení, jak připravit jejich vůz ŠKODA FABIA Rally2 evo pro virtuální souboje. Aby se předešlo potížím s virtuálním testováním, mají soutěžící k dispozici doporučené nastavení, připravené ke stažení zde: https://bit.ly/366RTcI. Protože je hra DiRT Rally 2.0 velmi realistickým simulátorem, doporučené hodnoty se příliš neliší od těch reálných, i když rozdíly v nastavení zde samozřejmě jsou. Jednotliví soutěžící ale mají v nastavení svobodu a mohou aplikovat své vlastní nápady.

Zpravodajství ze soutěže ŠKODA Motorsport eChallenge bude k dispozici pod hashtagem #beatSKODAACES na sociálních sítích ŠKODA Motorsport. Po skončení druhého kola vznikne a bude publikováno souhrnné video.

Komentářů celkem: 8
19. 5. 2020 13:47
1 0
"Protože je hra DiRT Rally 2.0 velmi realistickým simulátorem ..." Pobavilo smajlík
19. 5. 2020 15:08
0 0
Videl nekdy nekdo tiskovku SM nekde mimo rally media a Skoda noviny? Protoze by me zajimalo, kdo ma vlastne bejt cilovy publikum.
19. 5. 2020 19:23
Upraveno 19:24
0 2
Původně napsal jendabek
"Protože je hra DiRT Rally 2.0 velmi realistickým simulátorem ..." Pobavilo smajlík
No spousta jezdců to simulátorem nazvalo, takže asi tak smajlík
20. 5. 2020 15:55
Upraveno 15:55
0 0
Jestli je něco simulace nebo ne o názoru někoho, ale o tom, jestli je fyzika založena na simulaci, tj. jestli je výsledný pohyb výsledkem matematicko-fyzikálním modelování jednotlivých komponent.
Dirt: Rally a WRC používají zjednodušený fyzikální model, který je pro každé auto parametricky poladěný tak, aby auta zhruba připomínala své reálné předlohy a zároveň to bylo snadno přístupné a tedy zábavné pro jejich cílovku.

Co říkají jezdci je irelevantní - ti to mají jako zábavu a vůbec nerozumějí o co jde, simulátor je pro ně cokoli, co jim umožňuje zajezdit si virtuálně rally a chová se to jakžtakž autenticky.
Jejich hodnocení by mělo váhu ve chvíli, kdy by měli dostatek času zvyknout si a následně porovnat obě platformy v celém jejich rozsahu.
21. 5. 2020 23:27
0 0
Já jako obrovský fanda rally požaduji hraní Dirtka za maximum co tenhle svět nabízí.poněvadž nemám na PC za spoustu peněz abych si zajezdil RBR.Playstation mě přijde dostupnější a míň náročné na uživatele.
22. 5. 2020 12:51
0 0
Však proč ne, já Dirt nezatracuji. Každopádně na RBR stačí na dnešní dobu velmi podprůměrné (levné) PC.
22. 5. 2020 14:07
0 0
Asi tak. To bude chodit i na elektroodpadu, pokud bude mit grafiku mimo CPU.
26. 5. 2020 11:25
0 0
No každopádně tentokrát to trochu udělali jinak. V minulé soutěži se nemuselo řadit. Tady bylo automaticky nastaveno, manuální řazení. Proto bylo podle mě i tolik odpadlíků.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!