Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
21. 5. 2020 20:06 − 3506× − 7

La dolce vita da rally sta tornando?

Dle aktuálního vývoje to vypadá, že by se letošní evropský šampionát mohl rozběhnout v létě v Itálii.

Organizační tým okolo Maxe Rendiny neustal ani v době nejtvrdších italských opatření proti šíření čínské chřipky v přípravách na Rally di Roma Capitale a pracoval na tom, aby analyzoval možnosti, jak soutěž odjet a splnit všechna hygienická nařízení. Dva měsíce před plánovaným startem si jsou organizátoři s Motorsport Italia vědomi, že jejich soutěž bude ke zdárnému konání potřebovat některé technické a logistické úpravy, ale hlavní bude spolupráce diváků a dalším zúčastněných. "Fanoušci a účastníci soutěže budou muset dodržovat zásady správného chování a dodržovat všechny nařízené procedury, aby Rally di Roma Capitale nastavila měřítko jak na národní, tak mezinárodní úrovni a aby se stala příkladem toho, jak celý rallyový svět miluje svůj sport a je připraven zvládnout tuto náročnou výzvu v podobě rozběhu sezóny a opětovného zažehnutí naší vášně do rally," napsali organizátoři soutěže ve svém dnešním mediálním prohlášení.

Zpráva organizátorů dále specifikuje, jaká opatření bude potřeba akceptovat, aby Rally di Roma Capitale zdárně proběhla. "Připravujeme webovou platformu, která poslouží k registraci a kontrole všech lidí, kteří se rally zúčastní bez rozdílu toho, zda jde o pořadatele, členy týmů, posádky, média nebo fanoušky. Prostřednictvím této platformy, která bude spuštěna v úterý 26. května na webových stránkách soutěže, se budou muset diváci zaregistrovat a specifikovat, ve kterých místech budou rally sledovat. Motorsport Italia chystá důležité kontrolní a preventivní nástroje, které divákům umožní si naplno užít zážitek, který soutěž nabízí. No a tento zážitek bude možný jenom díky zodpovědnému chování nás všech. Nacházíme se v době kulturního obratu, který navždy změní svět rally oproti době před šířením COVID-19. Úspěšnost tohoto obratu bude záviset na nás všech, zda svých chováním umožní start nejen Rally di Roma Capitale, ale celého rallysportu," apelují italští organizátoři na fanoušky.

Komentářů celkem: 7
21. 5. 2020 20:42
0 0
Takže, když se na rally přijde podívat nějaký místní strejda, který "nespecifikoval, ve kterých místech bude rally sledovat", tak ho pořadatelé pošlou domů? smajlík
Pořadatelé tímhle budou mít maximálně tak nástřel, kolik se kde alespoň zhruba bude pohybovat lidí.
A když zruší nějakou RZ, tak mají celý plán v p.... smajlík
Nějak si tohle nedovedu představit v praxi...
21. 5. 2020 20:46
0 0
Já bych se toho nebál, tohle je hozená rukavice pro Barumku, vidím v tom potenciál nádherných geografických dat pro další analýzy pohybu diváků, jejich preferencí apod. To má silný výzkumný potenciál smajlík Ale jako nezainteresovaný bych viděl, že tam může hrát roli i faktor toho, aby měli pro všechny případy informace o pohybu diváků pro případné trasování nakažených apod.
21. 5. 2020 20:53
0 0
Kuře, kdyby potřebovali jen geografická data pohybu divákú, tak k tomu přeci stačí, aby se divák jen zaregistroval (na webu, v apce atd.) a dal souhlas ke sledování polohy svého mobilu. Tady se ale píše, že divák musí dopředu specifikovat místa, kde se bude pohybovat... To mě právě zaráží smajlík
21. 5. 2020 21:05
0 0
Pouštíme se trochu mimo rally, ale co už. Mě právě tenhle systém přijde snazší, byť si to možná představuju trochu jako Hurvínek válku. Autorskou hyperbolou popsáno, naklikat v google form nebo nějaké jednoduché mapové aplikaci křížkama do mapy, kde se budu na rally dívat mi jako organizátorovi poskytne přímo data o divákách, u nějakého sledování polohy mobilu máš otázku souhlasů a dalších věcí stran ochrany osobních údajů, navíc bys k tomu nejspíš potřeboval nějakou mobilní appku a to by asi nebylo nejlevnější. Jako umím si představit v dnešní době mobilního netu, že prostě při přejíždění naklikám kam jedu a hotovo. Ale možná tím sledují něco další, jako třeba, že na jedno DM může jen nějaký omezený počet diváků a kdo se nezaregistruje, tak na něj už nemůže. Každopádně su zvědav, jak to bude vypadat, až to spustí.
21. 5. 2020 21:11
1 0
Pánové, nic proti, ale je to Itálie. Kdo tam byl na rally, a to jakékoli, tak dobře ví, že oni to nějak spustí, tři dny si to žije svým životem a pak se to akorát pokusí zastavit. Miluju Itálii, jejich bohémský přístup ke spoustě věcí mě baví, ale bohužel ho často používají i tam, kde to není zcela vhodné. Však report od Pluta právě z Říma na Autosport.cz to jen potvrzuje. Nechci být škarohlíd, ale dle mě to bude jeden velký pr*ser smajlík
22. 5. 2020 14:08
1 0
Pruser je, kdyz se clovek musi registrovat, ze nekam pujde.
22. 5. 2020 22:09
0 0
Já jsem rád, že jsme se konečně dostali do bodu, kdy všechno bude záviset na zodpovědnosti samostatných lidí. Konečně se může ukázat jestli jsme v Evropě dospělí, nebo jen tupé ovce. To je celé. Očekávat, že někdo v dnešní době vymyslí dokonalý způsob, jak všechny udržet od sebe, vymyslet za všechny jak si to mohou užívat, aby nebyl problém je nesmysl. Prostě se musí všichni zamyslet a přemýšlet. To je celé. Aspoň, že se to začíná rozjíždět. Všechny ty eSporty nebaví sledovat.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!