26. 6. 2020 16:04 − 45682× − 163

Barumka potřebuje vaši pomoc

Dlouho jsme zvažovali, zda přistoupit k tomuto kroku, zda veřejně říct: nedáme to bez vaší podpory a pomoci.

Situace se vyvinula do bodu, kdy nevíme, jak dál – zda jubilejní 50. ročník Barum Czech Rally Zlín zvládneme uspořádat v letošním roce nebo ho budeme muset odložit. Čas hraje proti nám. Na konci tohoto měsíce se musíme rozhodnout, zda spustíme finální a nejnáročnější část příprav směřující k srpnu 2020 či zda se rally přesune na další rok. Zbývá nám tedy necelý týden a situace se bohužel vyvinula tak, že poslední nadějí pro nadcházející barumku jste vy, fanoušci.

Pro jubilejní padesátý ročník jsme se chtěli vydat cestou výjimečných oslav v různých podobách. Jenže uteklo pár týdnů a situace se radikálně změnila. Barumka nyní bojuje o to, aby vůbec mohla proběhnout. Ze sportovního hlediska by se jednalo o mimořádně kvalitní ročník – z kalendáře mistrovství světa odpadá jeden podnik za druhým a jezdci se ptají, zda místo něj mohou závodit právě v mistrovství Evropy, nabízejícím v tuto chvíli jediný ucelený kalendář mezinárodních rally, které se z hlediska nezbytných hygienických opatření mohou bez větších potíží uskutečnit.

Bohužel koronavirová epidemie se zásadně promítla i do ekonomiky našeho závodu i mnoha partnerů. V tuto chvíli se proto soustředí všechna naše pozornost na vás, diváky a fandy. Jste to vy, kdo vedle závodních posádek tvoří neskutečnou atmosféru ať už na rychlostních zkouškách, na městské speciálce, v servisní zóně, na startu a cíli nebo třeba při autogramiádách. Jste kořením zlínské rally a od vypuknutí koronavirové epidemie jsme ani na chvíli neuvažovali, že by se barumka odjela bez vaší účasti. Teď však nastala chvíle, kdy potřebujeme vaši podporu a kdy můžete rozhodnout o dalším osudu tohoto závodu. Do naplnění rozpočtu totiž aktuálně chybí 3,5 milionů Kč. Je to obrovská částka a na její zkompletování zbývá jen minimum času, nicméně i přesto doufáme, že se jubilejní ročník podaří zachránit.

Obracíme se tedy na všechny diváky barumky, fanoušky rallysportu, soutěžní týmy, místní obyvatele, kterým voní benzín, stejně jako na firmy a podnikatele, abyste pomohli finančně podpořit uskutečnění padesáté barumky – ať už by proběhla letos anebo v roce 2021, kdy by už celková situace mohla být o něco příznivější.

Číslo účtu, kam můžete přispět na 50. Barum Czech Rally Zlín:

Účet: 5886761329/0800

Číslo účtu v zahraničním formátu:

IBAN: CZ28 0800 0000 0058 8676 1329

BIC (SWIFT): GIBACZPX

Link na stav transparentního účtu bude zveřejněn během několika dnů na stránkách www.czechrally.com hned poté jak bude aktivní.

Jména všech, kteří barumku v této mimořádné situaci podpoří, budou umístěna na startovní rampu. Byli bychom nesmírně šťastní, kdyby se rozpočet podařilo zajistit a se všemi podporovateli se nakonec mohli – ať už letos, nebo napřesrok – u rampy společně sejít.

Velmi vám děkuji za pomoc, které si velmi vážíme.

Miloslav Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín

Komentářů celkem: 163
24. 6. 2020 20:10
Upraveno 20:10
6 0
Poslu prachy pak si koupim permici dojdu na misto kde su za paskou 50m od trati a prede me si jeste stoupne 20 fotografu a poradatel a kdyz vznesu namitku tak poradatel rekne ze necha kvuli me zrusit rz ... Celej žhavej smajlík
24. 6. 2020 20:16
0 0
Komunistům nepomáhám !!!! Ani halíř....
24. 6. 2020 20:20
0 0
Nemám problém přispět, ale ja piše nikdo nade mnou přispěju a pak zaplatím vstupne a budu stát cca 50 mi od trati a pak si přede mě stoupne "fotograv". Proč ? Je zajímavý že hokej a i fotbal podporuje:město a nebo kraj. Vždyť Barum rally je velka událost . Kde je státní orgán. ...... Snad nebude město podporovat jen hokej a nebo téměř druholigový fotbal kam chodi cca 3000lidi. Smutné
24. 6. 2020 20:31
1 0
Měli by normálka nabídnout nějaké VIP light balíčky. Kdo přispěje aspoň 3 kila, může přednostně parkovat na RZ, může na nějaké "VIP tribuny pro chudé" , dostane pak podepsanou fotku s vítězem a tyhle věcičky. Za dobré slovo to na této úrovni nikdo dělat nebude.
24. 6. 2020 20:31
1 0
Bohemka přišla o peníze od Škodovky a stejně to uspořádá, i když třeba omezeněji. Barumka by měla taky šetřit, stejně jako všichni. Nevím, musím si to nechat projít hlavou...
24. 6. 2020 20:37
0 0
Původně napsal trepa
Za mě raději zcela bez komentáře....
Pan ředitel mi dodnes dluží jakoukoliv odpověď na můj e-mail ze dne 31.10.2017, který si dovoluji zveřejnit jako příklad "péče o diváky"......

Vážený pane řediteli,
dovolím si Vás informovat o skutečnosti, která dle mého soudu nepřispívá k dobrému jménu Barum rallye
Dne 19.10.2017 jsem převzal výzvu Městkého úřadu Kroměříž výzvu k zaplacení určené částky podle § 125 h odst. 1 zákona č. 361/2000 Sb. Jednalo se o částku 700 Kč.
K přestupku, který byl oceněn pokutou, došlo na uzavřené silnici III/42826 v době konání Barum rallye.
Jednalo se o činnosti DI Uherské Hradiště, podobně bylo pokutováno cca 50 vozidel a vzhledem k tomu, že se
jednalo o katastr obce Roštín, pokuta "šla" přes Městký úřad Kroměříž.
Přestupku jsem se já a dalších cca 50 provozovatelů vozidel dopustili parkováním na kraji silnice III.třídy , příjezdové komunikace k Bunči od Zdounek.
Barum rallye a další soutěže navštěvuji pravidelně již od r. 1975, ale doposud jsem se s podobnou činností Policie ČR , (natož policie v jiných zemích) nesetkal. Parkování k podobným diváckým místům je při rally stejným způsobem běžné. Silnice III/42826 je sice užší, nicméně zbývalo dostatek prostoru i pro případný příjezd hasičských vozů.
Přes značný časový odstup, to byla pro mě hořká tečka za krásnými zážitky z letošního ročníku. Jsem přesvědčen, že pro ostatní pokutované návštěvníky (ze širokého i dalekého okolí) také.
Aby se předešlo těmto aktivitám Policie ČR ( konkrétně DI Uherské Hradiště) do budoucna, doporučuji:
a) pokud možno zřizovat parkoviště pro návštěvníky, jak zvykem např. ve Finsku, nebo i na Barum rallye
u Vlčkové
b) pozitivně motivovat naše "pomahače a chrániče" při organizaci Barum rallye - na některých bylo
evidentně vidět, že je práce při BR, slušně řečeno irituje
( i když nelze paušalizovat - se zcela opačným přístupem jsem se setkal u Policie ČR při stejné situaci v
letošní Barum rallye při příjezdu od Lhotky do Kostelan, kdy policisté řidili parkování a "odstavovali" auta na
krajnici zcela stejným, zvyklým způsobem)
c) upozornit diváky např. v programu, ať si na soutěž vezmou metr či pásmo a parkují tak, jak uvedeno ve
vyhlášce, přestože se jedná o "slepou" cestu, jinak se vystavují sankcím ze strany
naší "tolerantní, velkorysé, Barum rally fandící" Policie ČR
S pozdravem a v úctě
Tak já na Barum dostal pokutu za parkování také, uplně stejnou, a dokonce dvě během dvou hodin, takže děkuji policii že pomáhá a chrání a na Barum nedám už aní korunu. smajlíksmajlík
24. 6. 2020 20:44
6 0
1 mega je urco na ohnostroj a 1 mega na pohosteni tech na mrakodrapu smajlík
24. 6. 2020 20:45
7 0
Já chápu když chce přispět ewrc, nebo videonovinky, ale projekt s rozpočtem typu Barun a u nas největší rally závod chlubici se stovkami tisic návštěvníků? Navíc bez jakýchkoliv informaci na co, proč, s jakým rozpočtem budou operovat apod. Za mě fakt nikdy.

Mi to připadá, jak kdyby bohatej soused přišel žebrat prachy na pivosmajlík, ostatní taky dostali, tak proč ne my.

P.S. doporučuji smazat a zamknout komentáře.smajlík
24. 6. 2020 20:45
1 0
Moje řeč!! Nahoře se točí melouny a po nás pro ně žebrají.Takhle se rally nedělá!
24. 6. 2020 20:52
1 0
Nutno použít památnou větu z jednoho slavného filmu !!!
"Chce se mi zvracet"
Více asi bez komentáře !!!!!!!!!!!!!
24. 6. 2020 21:02
2 0
Chápu dobře, že se nejedná jen o problém s letošním ročníkem, ale případně i s příštím rokem?!
Po loňských zkušenostech, když jsem si tam jako divák připadal jako otravný hmyz (spousta prijezdových cest k RZ přístupných jen pro VIP, Maják zavřený už večer před, vrcholem pak byl problemový příjezd k RZ Halenkovice od Napajedel...), tak mi tohle od pořadatele přijde opravdu jako zoufalé krajní řešení... smajlík
24. 6. 2020 21:05
0 0
Nová doba pánové.
Dneska můžete jít do fabriky VW k pásu montovat Golfy... a zaplatíte za to že pracujete.
A kydat "bobky" slonům. Za prachy. To už funguje let...
Říkají se tomu zážitky.
A když se nesložíme, daj do videjí kulisi z hry Rally 2 a fertych. smajlík jak ve fotbale.
24. 6. 2020 21:05
2 0
Kdyby takovouhle prosbu napsali pořadatelé z Hustopečí nebo Vyškova neváhám ani sekundu a rozhodně bych přispěl . V tomto případě o tom ani sekundu nepremýšlím. Od okamžiku ,kdy se začalo na Barum rallye platit jsem si vždy poctivě koupil permanentku a samozřejmě si ji zase koupím na konci srpna ...jestli to bude srpen 2021 je mi úplně jedno. Máme u nás hromadu krásných soutěží pořádaných přívětivě vzhledem k divakum. Na to jak se pořadatel chová k nám fanouškům si myslím , že článek nad touto diskuzí je zhola zbytečný .
24. 6. 2020 21:11
0 0
V pondělí bylo oznámeno definitivní zrušení Ecce Homo 2020 a obávám se, že Barum rally bude brzy následovat.
24. 6. 2020 21:18
2 1
Brzy bude odpiskan i svet. Minuly patek mel vyjit novy kalendar a nic. Nahradi oradatele az na par vyjimek nemaji dostatecny balik pro promotera. Zkratka penize chybi vsude a bude jeste hure!
24. 6. 2020 21:22
0 0
Tezko se mi hledají slova. Perou se ve me pocity a dojmy z tohoto článku. Je to jak uz tu nekdo pise dat sponzorský dar koupit si permici a ještě ke všemu aby ho pomahaci a chranici pekne oflastrovali poněvadž oni za to maji premie je to hrozneeee. Vsude ve svete jsou rally pasy a vsichni zainteresovani pořadatelé vas můžou kontrolovat i vyhodit z RZ a nikdo o tom nepochybuje a ani se nehada.....vsichni ho maji a basta... kdyby clovek věděl alespon za co myslim tim co se soutěže týče
24. 6. 2020 21:29
5 0
V minulosti jsem se tady zmínil o tom jak si pořadatel "nejlepší" rally v ČR váží diváků. Během dvou dnů 3 pokuty za stání na krajnici (a to tam stálo možná 50 aut a všichni), vstupné do servisní zony 2x zaplacené během 15 minut (zapomenutá mikina v autě), v Halenkovicích flirtující pořadatel s kamarádkama a diváci mu pochodují po trati, ..... a spoustu dalších "nejlepších" vychytávek na "nejlepší" rally v ČR. A schytal jsem to tady, že nemusím jezdit. Miluju rally, od 6 let tím žiju. To co v posledních letech pořadatelé BR předvádí se neslučuje s ničím co by mě přesvědčilo přispět. Bohužel pane řediteli nepřesvědčil jste mě. Fando přispěj a bude tvoje jméno na rampě. Stát ale budeš za houfem "fotografů", do SZ se dostaneš jen pokud zaplatíš (raději víckrát), na RZ si připrav peníze na pokutu za špatné stání, ... Asi nemusím pokračovat, podle komentářů si to zažil každý. Krásná soutěž s krásnou historií, bohužel znehodnocená pořadatelem, který to dělá jen pro zisk a věhlas, ne pro fanoušky.
Bohužel pane řediteli, za mě ne!
24. 6. 2020 21:42
3 1
Kde jsou všechny peníze za permanentky z předešlích roku?Nebo ze startovného?Proč se neobrátí na všechny ty VIP papaláše z návěsu a umělých tribun?Pro klasického diváka to jde celkem do kopru..každý rok kupuju tu "levnou" permanantku za kterou stejně nic nedostanu..těším se na parádní startovku a nakonec pokaždé zustane pachuť
24. 6. 2020 21:48
3 0
Také mám velmi rozpačitý názor na to, zda bych měl nebo neměl přispět na podnik, který tak miluju a kterého jsem byl několik let vrcholným organizátorem. Jak už bylo zmíněno, je to závod nejvyšší úrovně, na kterém by se měl v rámci ekonomicky kladného dopadu ve smyslu výběru daní podílet stát, kraj, město, obce. Nemyslím si, že je jakkoliv vhodné spouštět veřejnou sbírku s transparentním účtem. To můžeme udělat v případě nemocného člověka, kterému nezbývá naděje nebo v případě, kdy budeme fandit jezdci, který za to bude sakra stát a nebude na to mít. Takové případy tady už byly jako FansForKresta aj. závodníci. Dneska jsem přispíval pár stovkama na martinprecechtel.cz, ale že bych dal prachy na komerční podnik? Sorry to fakt ne. Měli někdy sbírku organizátoři MotoGP v Brně? Jsem tam každý rok pečený, vařený. Nemyslím si... smajlík
24. 6. 2020 22:03
3 1
Tak jo, taky si kopnu smajlík
Na Barumce jsem byl naposledy někdy před 30 lety a zařekl jsem se, že už nikdy. Špatné zkušenosti, které mnoho pisatelů přede mnou popisuje byly k zažití i tehdy, i když se ještě neplatilo za každý prd. Poslouchat hodně hloupé kecy od namol zlitých místních odborníků, po příchodu k zaparkovanému autu najít prokopnuté dveře a poškrábaný lak, jak se někdo klasicky prošel s klíči kolem dokola, protože jsem měl (ta drzost!) pražskou značku....Nikdy víc.
Ale co mně vážně dostalo, to je výmluva na chřipkovou situaci. Tady je jasná inspirace od naší vlády, které celá epidemie spadla z nebes. Ten šílený deficit, do kterého se díky nákupu voličů v době konjuktury řítila se najednou dá krásně hodit na koronu. A je to...
Stejné je to i s Barumkou - mizerné hospodaření se svede na epidemii a vy, blbci, zaplaťte, ale hlavně nechtějte vědět, jak s těmi penězi naložíme.
Tůdle....

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama