26. 6. 2020 16:04 − 45783× − 163

Barumka potřebuje vaši pomoc

Dlouho jsme zvažovali, zda přistoupit k tomuto kroku, zda veřejně říct: nedáme to bez vaší podpory a pomoci.

Situace se vyvinula do bodu, kdy nevíme, jak dál – zda jubilejní 50. ročník Barum Czech Rally Zlín zvládneme uspořádat v letošním roce nebo ho budeme muset odložit. Čas hraje proti nám. Na konci tohoto měsíce se musíme rozhodnout, zda spustíme finální a nejnáročnější část příprav směřující k srpnu 2020 či zda se rally přesune na další rok. Zbývá nám tedy necelý týden a situace se bohužel vyvinula tak, že poslední nadějí pro nadcházející barumku jste vy, fanoušci.

Pro jubilejní padesátý ročník jsme se chtěli vydat cestou výjimečných oslav v různých podobách. Jenže uteklo pár týdnů a situace se radikálně změnila. Barumka nyní bojuje o to, aby vůbec mohla proběhnout. Ze sportovního hlediska by se jednalo o mimořádně kvalitní ročník – z kalendáře mistrovství světa odpadá jeden podnik za druhým a jezdci se ptají, zda místo něj mohou závodit právě v mistrovství Evropy, nabízejícím v tuto chvíli jediný ucelený kalendář mezinárodních rally, které se z hlediska nezbytných hygienických opatření mohou bez větších potíží uskutečnit.

Bohužel koronavirová epidemie se zásadně promítla i do ekonomiky našeho závodu i mnoha partnerů. V tuto chvíli se proto soustředí všechna naše pozornost na vás, diváky a fandy. Jste to vy, kdo vedle závodních posádek tvoří neskutečnou atmosféru ať už na rychlostních zkouškách, na městské speciálce, v servisní zóně, na startu a cíli nebo třeba při autogramiádách. Jste kořením zlínské rally a od vypuknutí koronavirové epidemie jsme ani na chvíli neuvažovali, že by se barumka odjela bez vaší účasti. Teď však nastala chvíle, kdy potřebujeme vaši podporu a kdy můžete rozhodnout o dalším osudu tohoto závodu. Do naplnění rozpočtu totiž aktuálně chybí 3,5 milionů Kč. Je to obrovská částka a na její zkompletování zbývá jen minimum času, nicméně i přesto doufáme, že se jubilejní ročník podaří zachránit.

Obracíme se tedy na všechny diváky barumky, fanoušky rallysportu, soutěžní týmy, místní obyvatele, kterým voní benzín, stejně jako na firmy a podnikatele, abyste pomohli finančně podpořit uskutečnění padesáté barumky – ať už by proběhla letos anebo v roce 2021, kdy by už celková situace mohla být o něco příznivější.

Číslo účtu, kam můžete přispět na 50. Barum Czech Rally Zlín:

Účet: 5886761329/0800

Číslo účtu v zahraničním formátu:

IBAN: CZ28 0800 0000 0058 8676 1329

BIC (SWIFT): GIBACZPX

Link na stav transparentního účtu bude zveřejněn během několika dnů na stránkách www.czechrally.com hned poté jak bude aktivní.

Jména všech, kteří barumku v této mimořádné situaci podpoří, budou umístěna na startovní rampu. Byli bychom nesmírně šťastní, kdyby se rozpočet podařilo zajistit a se všemi podporovateli se nakonec mohli – ať už letos, nebo napřesrok – u rampy společně sejít.

Velmi vám děkuji za pomoc, které si velmi vážíme.

Miloslav Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín

Komentářů celkem: 163
24. 6. 2020 22:25
1 1
Zvažoval jsem pár vteřin, zda přispět nebo ne - rozhodně ano. Překvapuje mě z příspěvků v diskusi, že zde naprosto zapadla výjimečnost letošního roku. Nemyslím tím výročí - ač nepopírám, že ta 50 a hrdost rodáka také o přispění rozhodly.

Výjimečnost letošního roku je v tom, co může být. Ve své naivitě škrtám "co může být" a píšu "co bude".

V posledních dnech jdou zprávy, jak nejen tovární teamy samy aktivně oslovují pořadatele, kde se dá jet. Včera Hyundai potvrdil, že posílá 4 posádky (2x WRC a 2x R5) na stokilometrový sprint Rally di Alba. Další soutěže mají oznámit brzy.

Sorry, ale WRC 2020 na Pindule? Nepotřebuji slyšet víc.
24. 6. 2020 22:29
0 0
Máme u nás 2 velké motoristické akce Moto Gp a Barum rally. Jedná asi skončí za rok kvůli nedostatečné podpory od státu a druhá jak vidím to má taky velmi nahnutý. Je jedno jestli vládne ten nebo onen ale podpora sportu od státu je katastrofální. Barum nema zadat diváky ale stát kraj město. Bohužel to dopadne asi tak že na velké akce typu MS nebo ME budem jezdit do zahraničí. Je mi u našeho státu zle. A k té podpoře si myslím že jakýkoli podnik ME by neměl žádat o pomoc diváky kor kdyz vybírá vstupné.
24. 6. 2020 22:35
Upraveno 22:37
6 0
To Raf : Hele sorry, ale jsi asi hodně mladý, že nevíš , že WRC do Zlina " nesmí" tady se v roce 2004 "šlo s dobou" a pokud se nepletu tak i zlínští pořadatelé se výraznou měrou zasloužili o jejich zákaz v Česku obecně . Takže místo jednoho z nejlepších mistraků Evropy jsme rády měli pak tři evropské jezdce s S1600 na začátku hlavního pole a vítězí pak Kopecký nadělil 11 minut !!!A tak je pro jistotu zakázali úplně.
24. 6. 2020 22:44
5 0
No nevím,na to že na městské stojí skoro samý kamion prázdný a nikdo vás tam nepustí,bo nejste dost VIP... Jdete do garáží u autobusáku pod nadjezdem a byť máte pernamentku,tak platíte zvlášť další vstup.... Jeden rok máte fajn místo a ejhle další vám tam šoupnou firemní VIP,kde většina jen klábosí, popíjí a vlastně je ani sledování RZ nezajímá,ale hlavně že seberou místo.....
24. 6. 2020 22:46
0 0
Na slovensku ŽSSK vypravuje rychlíky se sponzorovanými jmény. Takže zatímco u nás jezdí třeba Rychlík Moravan, nebo Rychlík Vysočina, u nich jezdí např. Rychlík "Sýr a křup"...je to děsná ostuda, ale jsou věci, za které stojí prodat svou čest ...pane Regnere...
24. 6. 2020 23:04
5 0
Když to naspsalo ewrc, poslal jsem okamžitě. Kdyby to napsal Pačejov nebo Šumava, posílám. Do Zlína? Ani korunu. Nikdy. Nejvíce arogantní pořadatel. Jak to funguje? Dobrý den... tady máte fakturu... Nikdy nic. Nechť si klan Regnerů položí otázku, zda mají smysl všechny ty VIP chlastací zony a kolik je každoročně stojí. Kdepak soudruzi z Gottwaldowa, vám ani korunu.
24. 6. 2020 23:22
0 1
Tolik negativních komentářů jsem nečekal smajlík . Lidi, jestli chceme mít tady letos barumku, tak pojďme obětovat pár KČ. Nechci se zastávat pořadatelů, jsou tam nějaké organizační chyby (bylo jich dost popsáno a TAKY mě dost štvou), ale třeba se tady z toho ponaučí (věřím ze to čtou)........Byla by ale velká škoda, kdyby se letos nejelo, už těch zrušených podniků a omezeních bylo až až, pojdmě ukázat světu, že jsme výjimeční smajlík - takhle škodime jen sami sobě .... a co se tyče problému, vše se do budoucna může zlepšit smajlík Snad to letos klapne a uvidíme tady par zajímavých jmen. Nečekáme tady wrca ale třeba Sorda s I20 R5 ( teď ta představa, ze tady nejede je .......) ps: poradatele prosí o pomoc, protože asi nikdo jiny není ochotný TEĎ přispět ....to už ale je je na vyšší moci smajlík
24. 6. 2020 23:38
Upraveno 23:39
5 0
Pokud jde o Barumku, tak mé zkušenosti jako diváka jsou podobné jako má většina zde přispívajících. Z pohledu vstřícnosti k divákům absolutně nejhorší soutěž v ČR, chování některých(neříkám že všech) pořadatelů je takové, jako by nás, diváky co jim dají jen pár stovek, ani nepotřebovali. Pan Regner si z Barumky za ta léta udělal přes své firmy rodinný podnik, tak ať si příbuzenstvo sáhne pod polštář a vysype ty chybějící " drobné" na stůl. Letos na dovolenou stejně nikam nepoletí, tak mohou dát peníze tam, odkud je vzali.
24. 6. 2020 23:53
1 0
Ty pokuty jsou "slusna" prasarna. Zkusil jste to nekdo poslat do spravniho? Fizl neni Buh smajlík
A obecne - prachy nejsou, v automotive tuplem, da se cekat "druha vlna", lidi cim dal vic sere to, co je samotny nezajima, popularita motorsportu neustale klesa, jakejkoliv podnik muze bejt zrusenej letmym mavnutim jedny ruky. Neprijde mi uplne efektivni vec cpat miliardy CZK do tovarniho tymu. Asi budeme jezdit na CMPR...
Jinak co se tyce poradatelu, poslednich par let se mi spis zda, ze na vsech nasich soutezich na to serou vic nez je zdravo. Nejlepsi zkusenost mam ze Vsetina, kde jsem usel nekolik km po trati, az u me zastavily 000 a uplne v klidu mi sdelily, ze se uz pojede, tak at se uklidim. Ale je fakt, ze DM se vyhejbam.
25. 6. 2020 00:01
0 0
Jako někdo, kdo pochází z regionu Barumky mě klidně obviňte ze zaujatosti, ale od té by, co se tato zpráva objevila, jsen nad tím přemýšlel. Moje první myšlenka byla, okey, chybi love, kaslat na to, pojede se za rok, ale ono stále su přesvědčený, že by letošní ročník mohl aj bez MS (narážka na snění o nových soutěžích v kalendáři) být zajímavý. Krom rozšířené trasy chci věřit, jako někteří predrecnici, že se letos můžeme dočkat nějakých zajímavých jmen k tomu jubileu. A že Barumka žádá o podporu fanoušky? Kdo chce, tak přispěje, koho to sere, tak nic nepošle, kde je problém? Hlavně že má motorky v Brne se zase prachy že státního našly (tímto samozřejmě neopomijim podporu BCRZ z veřejných rozpočtů, kterou má).
25. 6. 2020 00:16
4 0
Jak jsem vždy na Barumku rád jezdil,tak bohužel musím konstatovat,že poslední roky je běžný divák pro vedení Barum rally nejspíš jen otravný komparz.Všimnout si toho jde na městské rz,která je krásná a má neopakovatelnou atmosféru,kterou ale dělají obyčejní fanoušci.Pravidelně chodím na autobusák,a když se rozhlédnu,tak pořadatel dělá poslední roky vše pro to aby tam těch obyčejných fanoušků bylo asi co nejmíň,hlavně,že se všude nacpou VIP kamiony,které jsou kolikrát z poloviny plné a ty 'fandy' kolikrát ta rally ani očividně nezajímá,hlavně že se popije,požere a poklábosí...
Na rz radši zalezu někam do lesa, slavné divácké supertipy,kam přijedu,vidím VIP kamiony a až tam někde vzadu za 8mi řadama vzrostlých stromů platící komparz...
Problémy s parkováním i před diváckýma místama,myslím,že o ročníku 2019 bylo na toto téma napsáno hodně negativních komentářů.
Nechci znít zbytečně negativně na adresu vedení Barum rally,ale to je moje zkušenost a asi nejsem sám.Doufám,že si ty komentáře čtou a třeba si z toho vezmou ponaučení(přál bych si to).amen
25. 6. 2020 00:24
3 0
NE , 60% mzdy několik měsíců a ještě někomu platit, že může vyprat prachy od sponzorů
NEsmajlík
25. 6. 2020 07:17
4 0
Možná by bylo od věci přijít s lepší žádostí jako milý fanoušci a diváci, máme takový a makový plán, máme domluvené ty a ty hvězdy, takové nové RZ atd,tohle je žádost na podporu zajíce v pytlu.... Nikdo moc nechce platit něco u čeho neví pořádně co vlastně podporuje atd.
25. 6. 2020 07:41
2 0
Původně napsal Maxifavos
Možná by bylo od věci přijít s lepší žádostí jako milý fanoušci a diváci, máme takový a makový plán, máme domluvené ty a ty hvězdy, takové nové RZ atd,tohle je žádost na podporu zajíce v pytlu.... Nikdo moc nechce platit něco u čeho neví pořádně co vlastně podporuje atd.
A nakonec zjistíš, že se ani nepojede smajlík
25. 6. 2020 08:35
1 0
Ruba to je taky možné. Ale nic nemění fakt že pořadatel zkušenosti s jednáním se sponzory má a pokud chce sponzoring z řad fanoušků atd,tak takhle se to opravdu nedělá.... To ví i každý jezdec atd když shání sponzory pro sebe aby mohl jet, že je potřeba nastínit program atd a né podpořte něco neznámo vlastně pořádně co
25. 6. 2020 08:35
2 0
Barumce je tolik co mě, první ročník, který si pamatuju je 75 a od té doby jsem nakažen rallyvirem. Pamatuju Hubáčka s Alpinkou, Luckyho jsem viděl na vlastní oči jít přes střechu ve vracáku v Želechovicích... Zážitků mám za ty roky mraky. Poslední dobou už jsem už sice zvolnil, ale Barumce přispěju.
25. 6. 2020 08:43
1 0
Potřebovat přispět třeba Pačejov tak neváhám, ale soutěž kde je řadový divák spíš za otravný hmyz...to si budu muset promyslet. Navíc chybí jakákoli přidaná hodnota (a že by se dalo vymyslet mraky věcí), info kam přesně peníze půjdou atd. Prostě kdejaká kampaň přes Startovač je dotažená daleko víc.
25. 6. 2020 09:00
1 0
Tak přidáná hodnota je jméno na rampě smajlík a není potřeba ani nic velice,jen by stačilo přijít s žádostí kde jsou vyloženy karty na stůl. Máme to rozjeto takhle,tohle je plán, tohle jsou zvučná jména a taháky,aby to dospělo do zdárného konce potřebujeme vaši pomoc. Dal by stačilo zrušit nesmyslné kamiony na autobusaku, většina je prázdná a zadarmo tam nestojí a ty místa může využít normální divák což je krok k lepšímu to nemůže nikdo popřít
25. 6. 2020 09:37
1 0
Co takhle oslovit p.Regnera a rict mu ze fanouskovska základna ma spostu nezodpovezenych proc? At se k tomu nejak vyjádří...vzdyt to dělá kde jaky fanclub.smajlík
25. 6. 2020 09:40
6 0
Za mě je to neuvěřitelná DRZOST A VYDÍRÁNÍ fanoušků !!!
Vážený pane Regnere, vybírat peníze za vstup na RZ nebo pernamentky, vybírat startovné, vybírat peníze za pronájem místa za jakýkoliv stánek, reklamu či cokoliv jiného - a veřejně říci, pokud mi fanoušci do 6 dnů nedají 3,5 miliónu, tak se Barumka nepojede je drzost !
Stejně absurdní situace jako třeba přijít do KINA, zaplatit vstupné a pak těsně než pustí film, přijde ředitel kina a řekne, pokud mi nepřispějete na provoz KINA, tak se žádný film pouštět nebude !
Jasně, víme, že uspořádat každé závody stojí nemalé peníze, ale chybu s nedostatkem financí bych hledal ve vašem kolektivu u vašich managerů a lidí co se starají o příjem financí !!!!
A přesně jak píšou kolegové výše už tak mě vždy nasralo, když zaplatíte pernamentku a pak tě nějaký pořadatel ,,chytrák" pošle stát někam 200 metrů od RZ do lesa - a na toto máme ještě pořádat další sbírku ?
Raději jste měl pane Regnere Barumku odložit na příští rok, než udělat po těch letech tvrdé práce takové ,,faux pas" a veřejně prosit o peníze a tím přiznat veřejně zásadní chybu vašich lidí.

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama