26. 6. 2020 16:04 − 45681× − 163

Barumka potřebuje vaši pomoc

Dlouho jsme zvažovali, zda přistoupit k tomuto kroku, zda veřejně říct: nedáme to bez vaší podpory a pomoci.

Situace se vyvinula do bodu, kdy nevíme, jak dál – zda jubilejní 50. ročník Barum Czech Rally Zlín zvládneme uspořádat v letošním roce nebo ho budeme muset odložit. Čas hraje proti nám. Na konci tohoto měsíce se musíme rozhodnout, zda spustíme finální a nejnáročnější část příprav směřující k srpnu 2020 či zda se rally přesune na další rok. Zbývá nám tedy necelý týden a situace se bohužel vyvinula tak, že poslední nadějí pro nadcházející barumku jste vy, fanoušci.

Pro jubilejní padesátý ročník jsme se chtěli vydat cestou výjimečných oslav v různých podobách. Jenže uteklo pár týdnů a situace se radikálně změnila. Barumka nyní bojuje o to, aby vůbec mohla proběhnout. Ze sportovního hlediska by se jednalo o mimořádně kvalitní ročník – z kalendáře mistrovství světa odpadá jeden podnik za druhým a jezdci se ptají, zda místo něj mohou závodit právě v mistrovství Evropy, nabízejícím v tuto chvíli jediný ucelený kalendář mezinárodních rally, které se z hlediska nezbytných hygienických opatření mohou bez větších potíží uskutečnit.

Bohužel koronavirová epidemie se zásadně promítla i do ekonomiky našeho závodu i mnoha partnerů. V tuto chvíli se proto soustředí všechna naše pozornost na vás, diváky a fandy. Jste to vy, kdo vedle závodních posádek tvoří neskutečnou atmosféru ať už na rychlostních zkouškách, na městské speciálce, v servisní zóně, na startu a cíli nebo třeba při autogramiádách. Jste kořením zlínské rally a od vypuknutí koronavirové epidemie jsme ani na chvíli neuvažovali, že by se barumka odjela bez vaší účasti. Teď však nastala chvíle, kdy potřebujeme vaši podporu a kdy můžete rozhodnout o dalším osudu tohoto závodu. Do naplnění rozpočtu totiž aktuálně chybí 3,5 milionů Kč. Je to obrovská částka a na její zkompletování zbývá jen minimum času, nicméně i přesto doufáme, že se jubilejní ročník podaří zachránit.

Obracíme se tedy na všechny diváky barumky, fanoušky rallysportu, soutěžní týmy, místní obyvatele, kterým voní benzín, stejně jako na firmy a podnikatele, abyste pomohli finančně podpořit uskutečnění padesáté barumky – ať už by proběhla letos anebo v roce 2021, kdy by už celková situace mohla být o něco příznivější.

Číslo účtu, kam můžete přispět na 50. Barum Czech Rally Zlín:

Účet: 5886761329/0800

Číslo účtu v zahraničním formátu:

IBAN: CZ28 0800 0000 0058 8676 1329

BIC (SWIFT): GIBACZPX

Link na stav transparentního účtu bude zveřejněn během několika dnů na stránkách www.czechrally.com hned poté jak bude aktivní.

Jména všech, kteří barumku v této mimořádné situaci podpoří, budou umístěna na startovní rampu. Byli bychom nesmírně šťastní, kdyby se rozpočet podařilo zajistit a se všemi podporovateli se nakonec mohli – ať už letos, nebo napřesrok – u rampy společně sejít.

Velmi vám děkuji za pomoc, které si velmi vážíme.

Miloslav Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín

Komentářů celkem: 163
25. 6. 2020 14:10
1 7
Původně napsal mcatch
Přiznám se, že bych radši poslal peníze Pačejovu.
Barumka měla vždy spoustu státních peněz i autoklubových peněz, ale neuměla a neumí šetřit .....
Barum byla vždy to nejlepší z mistráku nějaký Pačejov ji nesahá ani po paty a pohybují že od autoklubu dostává tolik peněz co by si zasloužila je to rally ME narozdíl od ostatních rally v ČR proto by se měla jet jinak nebude český mystrák to co je stačí že se nejede ten pačejov
25. 6. 2020 14:11
6 0
Minuly rok som bol a velmi vazne som uvazoval, ze naposledy. Tradicne divacke miesta v Slusovicich obsypane kamionmi, bezny divak sa nemal kam postavit, ostrov v strede vypaskovany az uchylne. Uz bolo jasne, ze nejde o nic ine ako o uplne vytlacenie standardnych divakov. Neargumentujte nam tu bezpecnostnou divakov. Jednoducho tato rally uz nie je pre ludi a na to aj doplati.
25. 6. 2020 14:13
1 10
Původně napsal vencls
Teď budu na ošklivci, ale nezlobte se na mě, musím to napsat. Obrátit se na fanoušky rally a “žebrat” uvedenou částku je prachsprostá drzost...
Drzost ?! Když potřebovaly peníze videonovinky tak to nevadilo nikomu a na Barum nadáváte to je blbý vtip ne ?
25. 6. 2020 14:21
0 0
Maestro: Konkrétně ve Slušovicích chtěl udělat razantní změny bezpečnostní delegát FIA. Což je daň za závod ME. Argumentovat mu situací v Itálii nebo Španělsku, kde stojí diváci tam je úplně zbytečné.
25. 6. 2020 14:25
4 0
Původně napsal TomS2000
Původně napsal vencls
Teď budu na ošklivci, ale nezlobte se na mě, musím to napsat. Obrátit se na fanoušky rally a “žebrat” uvedenou částku je prachsprostá drzost...
Drzost ?! Když potřebovaly peníze videonovinky tak to nevadilo nikomu a na Barum nadáváte to je blbý vtip ne ?
Evidentně se tu naplňuje přísloví "jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá"...
25. 6. 2020 14:31
9 0
TomS2000 nesrovnavej dvě diametrálně odlišné věci. Videonovinky jsou i pro nás normální,Barumka postupně už moc né....
25. 6. 2020 14:48
1 0
kondec: tak pokud je podmínka pořádaní ME v rally zaplatit za živy přenos Eurosportu jako promotorovy tak OK ale ja jsem žil v domnění že to nebyla povinnost a přenos byl propagací na Zlínsky kraj a bonus pro fanouška potažmo zviditelnění sponzoru.
Neber to osobně ale když někdo žádá o peníze tak musí říct na co a za jakých podmínek. Doba je špatná nejen pro rally.
Spousta firem ponížila platy třeba na 80% aby přežily pan Regner má firmu která pořádá rally a byl nucen něco takového udělat? Vím že je mi do toho prd a je mi to i jedno ale bylo by to aspon gesto pro lidi, sponzory, soutěžaky kteří žijou touhle poblazněnou zábavou kdyby věděli co si museli odříct aby se Barumka odjela. Nikomu nic nechci upírat za jeho usilí jen chci řict že všichni se budem muset uskromnit i Barumka nebo bude až za rok nebo taky ne. Zdar všem a zas někdy za mlíkem smajlík
25. 6. 2020 15:02
0 0
Když se zaplatí Eurosportu ten "zalistovací poplatek" a soutěž se neuskuteční, tak Eurosport ty peníze vrací? Když autoklub letos nevyplatí dotaci na Ecce Homo Šternberk, nemůže ty peníze přerozdělit třeba Barum rally? Jo vlastně, oni nemají na svoje vlastní výplaty, takže peníze určené na Ecce Homo už možná ani nejsou.
25. 6. 2020 15:44
0 0
Já nepřispěji, ale rozhodl jsem si hned koupit permici, jinak ji vždy kupuji až na místě. Ale 135 korun za dopravu?
Kdyby byla akce, prosíme pomožte, je to opravdu vážné, permanentka za 1000. S tím bych neměl problém. Možná jsem hnidopich, ale jde mi spíš o princip.
25. 6. 2020 16:20
4 0
Bylo by možno zveřejnit co kolik stojí a na co se má vlastně vybírat? Co je zajištěno a co ne? Opravdu žádat peníze a neříci na co je divné. Také co se stane pokud někdo pošle a ono se nepojede? Škoda že se zde jen žádá o peníze a nereaguje na připomínky.
25. 6. 2020 16:59
2 0
Já doufam, že je to celé brané jako vtip, protože jestli ne, tak je to drzost první kategorie. Že zrovna Regner se nestydí, vychcanec. A pan TomS2000 asi nikdy nebyl nejostřejší tužkou v penále, že?
25. 6. 2020 17:28
Upraveno 17:34
3 0
Jako už jsem viděl a zažil ledacos, ale toto, pánové ještě ne! Všude VIP tribuny, magnáti, rauty,.....My, diváci a nadšení fanoušci, 100metrů od trati za návěsama.......a teď tohle...... smajlík
25. 6. 2020 18:26
0 0
Já jsem dotoval loni. Koupil jsem permanentky přes internet s vyzvrdnutím ve Zlíně. Ve čtvrtek odpoledne jsem nestihl do zavíračky. Ráno ale začínal brzy shakedown. Tak jsem si řekl že těch 2x50,-Kč dám i když mám koupené permanentky. Jenže on stál vstup 2x150,-. Tak jsem zasponzoroval 300,-Kč.
25. 6. 2020 19:21
4 0
Co se týče Barumky, přestal jsem tam jezdit, co pánové z vedení Barum Rallye měli hlavní podíl na zrušení WRC v Čechách a my diváci se stali nechtěným zbožím. Jezdil jsem tam mnoho let třeba i na dva dny a poté přímo do Finska, ale nyní se raději podívám do Krumlova či Hustopečí. S tou policií to bude asi jinak. Zeptal jsem se policisty, co nám neumožnil odbočit z hlavní na příjezdovou cetu k RZ ( slepou ) , přestože tam znám mnoho míst na parkování a policista mi řekl, že to ví také, ale pan Regner si to nepřeje - co nejvíce omezit přesuny diváků. Dávám peníze na ewrc atd ,ale na Barumku, dokud nedojde ke změně vedení, nedám ani Kč.
25. 6. 2020 19:28
4 0
Tady už nejde o pomoc, takoví lidé jako je výše zmíněný ani netuší jak se peníze vydělávají rukama, protože si to nikdy nevyzkoušel. Jen se rozhazují miliony dokud jsou, nezajímá je odkud, na obyčejného fandu se kašle, vše se točí kolem VIP a obyčejný fanda šlape několik kilometrů pěšky aby nakonec stál na v lepším případě posečené louce a močit chodil někam za strom (ano je to tak, toi toi ma jen VIP i s vodou na umytí). No a za tohle dá 450kč za permici. Nakonec ještě dostane pokutu od pomáhačů, kteří právě nemají co dělat. Načež VIP jede do zákazu vjezdu...... a nic! Jako by značka zákaz vjezdu platila jen pro někoho! Nakonec tomu nasadí korunu tímhle jak už někdo výše řekl vydíráním. Chodím na Barumku desítky let. Avšak vracím se z ni rok od roku více naštvaný a rozladěný, přeci jen by si všichni fandové zasloužili aby je organizátoři vnímali jako fanoušky kteří jim platí a ne jako ten dav, který musí někam namačkat a opáskovat!
25. 6. 2020 19:46
Upraveno 19:57
5 0
ano raději dát Pačejovu TEN SE CHOVAL VŽDY DOBŘE k posádkám i s nízkými čísly . O Barumce se to nikdy nedá říci , byli vždy arogantní , když na to nemá at to nepořádá Barumka jednoduchý . Takhle nám to říkal jako posádkám ředilel rallye Miloslav Regner, ředitel Barum Czech Rally dříve posádkám s nižšími čísly když jsme jeli jen český mistrák a platili jako na Evropě když na to nemáš bud doma . Ani neumí dát záběry vítěze nižších tříd do TV asi jsou prašivý platit o tobě ví dobře smajlíksmajlíksmajlík. Jak to tu někdo psal tak před 20 lety když jsme museli platit vyšší startovné že je Barumka kandidát na MS - byla to lež . DĚKUJI NECHCI ani tam nejezdím na Barumku nic mi už neříká -
25. 6. 2020 19:58
3 0
Soudím,že dle nálad (snad i zde píšící většiny) by nebylo naškodu projít párletou ozdravnou pauzou této soutěže smajlík
25. 6. 2020 20:00
2 0
No,spíše by to chtělo ozdravnou obměnu organizačního týmu!
25. 6. 2020 20:06
0 0
teď ve zprávách ČT 1... na účet se zatím sešlo 70 000 Kč
25. 6. 2020 20:06
3 0
Proč se dozvídám, že se organizátorům ozval tovární Ford ze zpráv na ČT, proč to pan ředitel nezmíní ve své prosbě??

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama