9. 7. 2020 11:23 − 7342× − 4

Petr Semerád letos v mistráku s Fabií Rally2 evo

Na Rally Bohemia vstoupí Petr Semerád s novým týmem naplno do letošní sezóny.

Když koncem minulého roku usedal Petr Semerád poprvé do vozu kategorie R5, bylo jasné, že vše směřuje k tomu, aby letošní sezónu odjel ve voze této kategorie kompletní. Ostatně i výsledky byly zajímavé – v Sosnové ovládl Setkání mistrů, na Pražském rallysprintu odstoupil po nehodě z prvního místa a před koncem roku v Maďarsku skončil druhý na Szilveszter Rallye za Kalle Rovanperou. Jenže nadějné výsledky musí být podpořeny i silným zázemím. A právě tímto směrem bylo třeba napnout síly, aby se povedlo zajistit starty v letošní sezóně.

Díky novému generálnímu partneru tak vznikl v podstatě nový tým City TAXI Racing, který se bude soustředit na zbytek sezony 2020 a hlavně na tu následující 2021. Tým očekává, že v nadcházejících závodech bude najíždět 100% závodních kilometrů, podporovat spolupráci Petra Semeráda s navigátorem Jiřím Hovorkou a zajistí jim plnou podporu a nejlepší podmínky pro jejich očekávané umístění. City TAXI Racing se chce s posádkou Petr Semerád – Jiří Hovorka zúčastnit všech vypsaných závodů pro rok 2020 a ambice nejsou nikterak malé. „Očekáváme, že se posádka City TAXI Racing bude držet na trati až do cíle a bude se s vozem sžívat tak, aby bylo možné se v nedaleké budoucnosti se vší vervou rvát o pozice nejvyšší,” říká zástupce týmu Veronika Zemánková.

Start sezóny se sice opozdil, ale na Rally Bohemia Petr Semerád odstartuje s osvědčenou Škoda Fabií Rally2 evo od maďarského Topp-Cars Rallye Teamu a spolujezdcem Jiřím Hovorkou, se kterým jezdil už koncem sezóny. Nebude to ale jeho první letošní start. Ten si odbyl už na Test-rally v Sosnové, kde potvrdil dokonalou znalost místních tratí a v silné konkurenci zvítězil. „Sosnová byla skvělá. Potřebovali jsme se po dlouhé pauze svézt a tenhle mini závod byl pro to přímo stvořený. Fakt, že se nám podařilo zvítězit byl třešnička na dortu. My i všichni naši partneři jsme měli velikou radost hlavně díky silné mediální podpoře tohoto prvního letošního závodu,” vrací se Petr ještě k Sosnové.

Teď už se ale celý tým soustředí na nadcházející Rally Bohemia. „V úterý proběhl poslední test před Bohemkou a zdá se, že jsme všichni plně připraveni naskočit do velkého závodu. Bude to těžké, konkurence je velká, ale nám půjde hlavně o sbírání zkušeností s novým vozem. Musím smeknout obrovskou poklonu a říct své velké díky všem našim partnerům v čele s firmou City Taxi, za podporu a důvěru ve mně a v mé schopnosti. Budu se je snažit nezklamat, tak se přijďte podívat a podpořit nejen nás, ale i všechny ostatní posádky, které se po dlouhé přestávce zase objeví na soutěži," zve závěrem na Bohemku Petr Semerád.

Komentářů celkem: 4
9. 7. 2020 16:24
0 0
Spolu s Caisem by mohli hodně rozčeřit ty naše stojaté vody smajlík
9. 7. 2020 18:48
0 0
2 plejtvak: Jen se obávám, že v této "neplnohodnotné" sezóně se až tak na krev nepojede, aby se čeřila voda. To však nemusí znamenat, že se klukové nebudou chtít předvést a ukázat co v nich je a ráde se nechám příjemně překvapit. Oba na to opravdu mají. Nejenom jezdecky, ale i technicky (myslím tím výbavou).
10. 7. 2020 08:05
0 0
smajlík
10. 7. 2020 08:06
0 0
Tak mne napada kdyz jede s Hovorkou co Pospisilik ?
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!